Richard Cazenave

Richard Cazenave, geboren op 17 maart 1948 in Parijs, is een Franse politicus.

Politieke carrière

Activist vanaf de leeftijd van 18 op de gaullistische beweging van de Youth Union for Progress, heeft Richard Cazenave dus altijd geïnvesteerd is in de openbare actie. Hij heeft een graad in de rechten, afgestudeerd aan het Institute of Business Administration en het Instituut voor Hogere Studies Enterprise, heeft hij geïnvesteerd in een openbaar ambt na een 18-jarige carrière als een kader raamwerk en zakelijk leider.

Regioraad van Rhône-Alpes in 1986, werd hij belegd door de RPR voor het eerst in 1988 een kandidaat in de parlementaire door-verkiezingen in de eerste wijk van de Isere zijn. Hij werd verkozen tot 18 december 1988 met 65% van de stemmen en was afgevaardigde van de eerste wijk van Isere tot juni 2007.

Binnen de RPR dan UMP Richard Cazenave gehouden nationale standpunten op het gebied van de mensenrechten, samenwerking en als afgevaardigde generaal Buitenlandse Zaken.

Hij is een kandidaat aan het hoofd van een RPR lijst, de gemeenteraadsverkiezingen van 1995 in Grenoble. Hij versloeg in de tweede ronde van de Socialistische Michel Destot en faalt dus de stad onder leiding recht te houden.

Naar aanleiding van het onderhoud, ondanks de officiële inhuldiging van de voormalige burgemeester van Grenoble Alain Carignon, zijn kandidatuur in kiesdistrict 1 van Isère, waarvan hij de zittende, werd Richard Cazenave van de UMP 15 mei uitgesloten 2007 en hersteld in 2012 door de nationale instanties van de beweging.

Internationaal, werd zijn inzet gekenmerkt door zijn interesse in Afghanistan en haar steun voor Massoud. Overtuigd van de noodzaak voor de Noord-Zuidsamenwerking, was hij voorzitter van het Politiek Comité van de Parlementaire Assemblee van de Francofonie die bij elkaar brengt parlementsleden van 54 parlementen uit alle continenten.

Sterk voorstander van vrije software, is het bekend om zijn optreden tegen DRM en DADVSI. Hij hekelde ook de bundeling van software en PC, en wordt veroorzaakt, met Bernard Carayon van een initiatief om Linux te installeren op de posten van Afgevaardigden.

Hij is de vader van Alix Cazenave en Fabien Cazenave.

Zakelijke en overtuigingen

In 1999 werd Richard Casenave veroordeeld tot twintig maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en een boete van 300.000 F voor het misbruik van vennootschapsgoederen. De gekozen ambtenaar moet betalen 1990-1994 zijn huishoudster van parastatale en particuliere bedrijven liep hij, en maakte gebruik van persoonlijke vliegreizen, betaald door deze bedrijven, waaronder CCIAG semi-publieke onderneming.

In 2004 werd hij opnieuw veroordeeld tot Lyon tot twee jaar in de gevangenis met een stevige en 30 000 euro boete voor het verbergen en medeplichtigheid aan misbruik van vennootschapsgoederen. Hij specifiek erkend te hebben 800.000 frank ontvangen van Jean-Claude Joud, CEO van studies Martin SA stevig veroordeeld voor het verduisteren van meer dan 10 miljoen frank ten behoeve van zijn bedrijf, waaronder Mr. Cazenave en RPR van Isere. De zin, waarin de heer Cazenave aansprak, ging gepaard met een beroving van burgerrechten voor twee jaar. Het volgende jaar, het hof van beroep van Lyon bevestigt de overtuiging, maar vermindert de straf tot twee jaar voorwaardelijke gevangenisstraf en een boete van € 30.000.

Mandaten

  • 1986/03/17 - 1992/03/22: lid van de regioraad van Rhône-Alpes
  • 19/12/1988 - 01/04/1993: MP
  • 13/03/1989 - 1995/06/18: lid van de raad van Grenoble
  • 23/03/1992 - 1998/03/15: Regional Vice President van de Raad van de Rhône-Alpes
  • 1993/02/05 - 21/04/1997: MP
  • 1995/06/18 - 18/03/2001: lid van de raad van Grenoble
  • 1997/01/06 - 18/06/2002: MP voor het kiesdistrict 1 Isère
  • 18/06/2002 - 18/06/2007: MP voor het kiesdistrict 1 Isère
  • 2014/03/30 - Lopend: Lid van Grenoble gemeenteraad

Sinds het einde van zijn mandaat, Richard Cazenave is voorzitter van de departementale afdeling van de politieke beweging The Oak, opgericht en wordt voorgezeten door voormalig minister Michèle Alliot-Marie.

Diplomatiek gebied

Hij was vice-president van de studiegroep over de kwestie van Tibet in de Nationale Vergadering.