René van Monstiers Mérinville

René van Monstiers Mérinville, geboren op 1 juli 1742, in Auby, en stierf 11 juli 1829, in Versailles, is een man van de Kerk, Wet en het Franse beleid.

Biografie

René van Monstiers Mérinville werd geboren 1 juli 1742, in Auby, in de Limousin.
Het is gevestigd in de kapelaan met Marie Antoinette Habsburg-Lotharingen, koningin
Frankrijk, totdat hij werd benoemd tot bisschop van Dijon, 25 februari 1787.
Werd bevestigd dat het hoofdkantoor 23 april 1787, gewijd 13 mei 1787, en in Dijon, 21 juli 1787 geïnstalleerd.
Naast zijn episcopaat, houdt hij het kantoor van ere-adviseur van het parlement van de Bourgogne in Dijon en werd verkozen tot afgevaardigde van de geestelijkheid aan de Staten-Generaal voor de bailiwick van Dijon, in de 7 april 1789 30 oktober 1791.
Echter, het weigeren om trouw te zweren aan de civiele grondwet van de Geestelijkheid, in 1790, emigreerde hij naar het Koninkrijk van Pruisen, en kwam niet terug tot 1800.
Tijdens deze periode, behield hij zijn bisschoppelijke titel, maar wordt gemigreerd vuurvaste, administratie van het bisdom Dijon keert terug naar een constitutionele bisschop, Jean Baptiste M Volfius.
M van Monstiers Mérinville ontslag uit het bisdom van Dijon, op 2 december 1801, en werd de eerste bisschop van het faillissement Chambery en Genève, deze stoel 4 mei 1802 bevestigd.
Hij trad 7 februari 1805, ontvangt paus Pius VII, de titel van bisschop emeritus van Chambery en neemt bezit van een kraam in het kapittel van Saint-Denis. Hij stierf 11 juli 1829, in Versailles.