MAfestival Brugge

De MAfestival Brugge MAfestival of Brugge, of Brugge Musica Antiqua, voorheen Festival van Vlaanderen Brugge is een gespecialiseerde muziekfestival in oude muziek en barokke voorstellingen gehouden in Brugge, België,

Festival Missions

Het festival bestaat uit concerten van het programma, masterclasses, lezingen, evenals rondleidingen door het gebied, tentoonstellingen, marktinstrumenten en internationale wedstrijden die zich richten op een driejarig rotatie cyclus, het orgel, en dan het klavecimbel pianoforte, en uiteindelijk naar de oude instrumenten, zang, en ook om barokke ensembles. Het festival is onderdeel van het grotere geheel van Vlaanderen Festivals.

Het festival, in aanvulling op het voorstellen van een serie concerten is een onderdeel van de geschiedenis van de stad en verlicht de belangrijke tijdperken; het is ook een ontmoetingsplaats voor musicologen, muzikanten, instrumentmakers, docenten, studenten en muziekliefhebbers. De concerten worden aangevuld met tentoonstellingen en verkoopt instrumenten, cursussen van interpretatie en masterclasses, forums, lezingen en rondleidingen door de historische muziekinstrumenten in Vlaanderen. Als voor concerten, de programmering is een grote plaats componisten en zeldzaamste werken in de muziek uit te breiden tot 1.800.

Festival Geschiedenis

De drie internationale wedstrijden Musica Antique begon in 1964. De drie-jarige cyclus wisselt orgelconcoursen sinds 1964, gevolgd in 1965 door de samenloop van klavecimbel continuo die sinds 1983 ook pianoforte. In 1972, wordt de cyclus uitgebreid naar een derde wedstrijd voor fluit, net als andere instrumenten, zangers en ensembles.

De jury heeft geteld onder haar leden, Michel Bouvard, Anner Bijlsma, Frans Brüggen, Michel Chapuis, Xavier Darasse, Paul Francis Lorenzo Ghielmi, Albert de Klerk, Piet Kee, Barthold Kuijken, Wieland Kuijken, Ton Koopman, Gustav Leonhardt, Scott Ross, Barbara Schlick, Robert Veyron-Lacroix, Aimée Van de Wiele, en anderen.

De richting van het festival werd tot 2003 door Robert Dewitte, en sinds 2004 door Bart Demuyt Stefan Dewitte, Bisschop Thomas, Henry en Thomas Storme Bisschop.

Programmering

Elk jaar wordt het festival programma omvat een aantal concerten, masterclasses en workshops oude muziek. Hij meestal geconcentreerd gebeurtenissen rond een bepaald thema terug te vinden in de titel.

  • 2009 Modern Times in Oude Muziek: Italiaanse muziek rond 1600.
  • 2010 Orient Express: invloed van Oosterse culturen op de barokmuziek.
  • 2011 Testament: lofzang op het leven en de dood.
  • 2012 Triest plezier en pijnlijke vreugde: Alain Chartier eerbetoon aan de dichter.
  • Vieren dit festival in 2013
  • 2014 Metamorfosen

Naast enkele grote concerten en lunchconcerten die sinds 2002 in het Concertgebouw, het grootste deel van de avond concerten worden gehouden in kerken, zoals St. Jacques kerk, de Sint-Gillis kerk, Karmelieten kerk, de kerk van St. Anne en St. Walburga kerk, maar ook in andere historische locaties in Brugge (het gemeentelijk theater en het stadhuis) en rond Brugge. Plaatsen zijn geselecteerd op basis van de akoestiek van de ruimte en de aard van de muziek.

Tijdens het festival had een beurs in de zalen van het Belfort Brugge op historische instrumenten en een markt van nieuwe instrumenten. De driejaarlijkse tentoonstelling pianoforte klavecimbel geniet wereldfaam.

Concurrentie: Organ

Sinds 2000 wordt deze aangevuld met de Early Music Competition.

1964

  • Jury: Catherine Crozier, Albert de Klerk, Kamiel D'Hooghe, Paul Francis, Hans Klotz, Gaston Litaize
  • Aantal gegadigden: 30
  • Winnaars: 1 prijzen Niels Henrik Nielsen - 2 Prijs: Rolf Stenholm - 3 Prijs: Gerard Gillen - 4 Prijs: René Rakier - 5 Prijs: Chris Dubois

1967

  • Jury: Kamiel D'Hooghe, Wolfgang Auler, Norbert Dufourcq, Paul Francis, Piet Kee
  • Aantal gegadigden: 24
  • Winnaars: 1 Prijs: Günther Kaunzinger - 2 prijs: Jack Hennigan - 3 Prijs: Bengt Berg - 4 Prijs: Leo Krämer

1970

  • Jury: Michel Chapuis, Kamiel D'Hooghe, Paul Francis, Friedrich Högner, Peter Hurford
  • Aantal gegadigden: 45
  • Winnaars: 2 Prijs: Lucie Madden & amp; Vladimir Ruso - 3 prijzen: Helen Dugal - 4 Prijs: M. Schmid

1973

  • Jury: Kamiel D'Hooghe, Ludwig Doerr, Bernard Lagacé, Lionel Rogg, David Pizarro, Gabriël Verschraegen
  • Aantal gegadigden: 53
  • Winnaars: 1 Prijs: Réjean Poirier - 2 prijzen: Dee Ann Crossley - 3 Prijs: Bram Beekman, Martin Lücker & amp; Bernhard Marx

1976

  • Jury: Xavier Darasse, Albert de Klerk, Ludwig Doerr, Bernard Lagacé, Pierre Segond, Gabriël Verschraegen, Paul Francis
  • Aantal gegadigden: 84
  • Winnaars: 1 Prijs: Istvan Ella - 2 Prijs: Christa Rakich - 3 awards: Alfred Halbartschlager - 4 Prijs: Roman Summereder - 5 Prijs: Wolfram Syré

1979

  • Jury: Nicolas Danby, Xavier Darasse, Ton Koopman, Bernard Lagacé, Michael Radulescu, Gabriël Verschraegen
  • Aantal gegadigden: 80
  • Winnaars: 1 prijs: James David Christie - 2 prijs: Michael Kapsner - Karol Golebiowski - 4 Prijs: Robert Bates & amp; Wolfgang Glüxam

1982

  • Jury: Robert Anderson, Odile Bailey, Chris Dubois, Johan Huys, Ton Koopman, Michael Radulescu, Jean-Claude Zehnder
  • Aantal gegadigden: Organ: 64 - positieve orgel: 8
  • Orgaanontvangers: 1 Prijs: Wolfgang Zerer - 2 Prijs: Guido Mayer & amp; Reitze Smits - 3 Prijs: Masaaki Suzuki - 4 Prijs: Gilles Harle
  • Winnaars positieve orgel: 2 Prijs: Wolfgang Zerer - 3 Prijs: Geert Bierling & amp; John Finney

1985

  • Jury: James David Christie, Xavier Darasse Stanislas Deriemaeker, Johan Huys, Ton Koopman, Simon Preston, Michael Radulescu
  • Aantal gegadigden: 85
  • Winnaars: 2 Prijs: Christoph Anselm Noll - 3 Prijs: Isolde Kittel - 4 Prijs: Patrick Ayrton & amp; Markus Malin - 5 prijzen: David Adams & amp; Andrea Marcon
  • Bach Prijswinnaars: Michael Kapsner - Speciale vermelding: Geert Bierling

1988

  • Jury: James David Christie, Xavier Darasse, Johan Huys, Ton Koopman, Leo Krämer, Michael Radulescu
  • Aantal gegadigden: 79
  • Winnaars: 2 Prijs: Bine Katrine Bryndorf & amp; Gerhard Gnann - 4 Prijs: Naoko Imai

1991

  • Jury: James David Christie, Xavier Darasse, Johan Huys, Leo Krämer, Michael Radulescu, Luigi Ferdinando Tagliavini
  • Aantal gegadigden: 45
  • Winnaars: 1 Prijs: Bernhard Klapprott - 3 prijzen: Luca Antoniotti & amp; Junko Ito - 4 Prijs: Junko Wada

1994

  • Jury: Jean Boyer, Dorthy de Rooij, Johan Huys, André Luy, Karl Maureen, Luigi Ferdinando Tagliavini
  • Aantal gegadigden: solo: 58 - duo: 28
  • Organ winnaars: 1 prijs: David Yearsley - 2 prijs: Luca Antoniotti - 3 Prijs: Roberto Menichetti - 4 prijs: Luca Scandali & amp; Andrea Vannucchi
  • Duetten winnaars: 1 prijs: Antonio Galanti & amp; Andrea Vannucchi en Annette Richards & amp; David Yearsley - 2 Prijs: Hadrien Jourdan & amp; Jean-Christophe Leclere - 3 Prijs: Christophe Körber & amp; Christian Richter

1997

  • Jury: Jean Boyer, Dorthy de Rooij, Lorenzo Ghielmi, Johan Huys, Martin Lücker, Michael Radulescu
  • Aantal gegadigden: Organ: 38 - duo: 18
  • Orgaanontvangers: 1 Prijs: Francis Jacob - 2 Prijs: Rie Hiroe & amp; Damien Simon - 3 Prijs: Wim Winters
  • Duetten winnaars: 1 Prijs: Edita Keglerova & amp; Iva Vedralová - 2 Prijs: Olivier Fortin & amp; Karoline Leblanc - Sébastien Guillot & amp; Pascal Dubreuil - 3 Prijs: Debora Villani & amp; Maurizio Stefania

2000

  • Jury orgel: Michel Bouvard, Bine Katrine Bryndorf, Johan Huys, Dorthy de Rooij, Andrea Marcon, Wolfgang Zerer
  • Jury sets: [Bine Katrine Bryndorf, Johan Huys, María Cristina Kiehr, Andrea Marcon, Philip Pickett, Agata Sapiecha
  • Aantal gegadigden: Organ: 45 - sets: 16
  • Orgaanontvangers: 1 Prijs: Tobias Lindner - 2 Prijs: Frédéric Kampioen & amp; Erich Michael Türk - 3 prijzen: Park Hye-Sun & amp; Christian Schmitt
  • Winnaars sets: 1 Prijs: De Trulla van Bozes - 2 prijs: De Goudsbloem & amp; La Fontaine Tokyo - 3 Prijs: Blacks Cornets

2003

  • Jury orgel Johannes Geffert, Johan Huys, Andrea Marcon, Joris Verdin, David Yearsley
  • Jury sets Florian Heyerick, Johan Huys, María Cristina Kiehr, Agata Sapiecha, Stevie Wishart
  • Aantal gegadigden: Organ: 49 - sets: 21
  • Orgaanontvangers: 1 Prijs: Marketa Reindlova - 2 Prijs: Maude Gratton - 3 Prijs: Benjamin Righetti - 4 Prijs: Els Biesemans & amp; Francesco Pedrini
  • Winnaars sets: 1 Prijs: de Ornamento - 2 Prijs: Maude Gratton & amp; Rossi Piceno - 3 prijzen: La Loge Olympique & amp; Samen Esperanto

2006

  • Jury orgel: Michel Bouvard, Jean Ferrard Johannes Geffert, Lorenzo Ghielmi, Johan Huys, David Yearsley
  • Jury sets: Jan De Winne, Johan Huys, Linda Nicholson, Agata Sapiecha, Barbara Schlick
  • Aantal gegadigden: Organ: 45 - sets: 12
  • Orgaanontvangers: 1 Prijs: Wolfgang Kogert - 2 Prijs: Wouter Koelewijn - 3 prijzen: Paul GOUSSOT - 4 Prijs: Bart Jacobs - 5 Prijs: Krzysztof Pawlisz -
  • Winnaars ensembles: Barok Ensembles: 1 Prijs: Xacona - 2 prijs: Houten Voices - Mozart Ensembles: 1 Prijs: Duo-Shichijo Yamaguchi & amp; Fratres Quartet.

2009

  • Jury orgel: Nicolau de Figueiredo, Johannes Geffert, Lorenzo Ghielmi Theo Jellema, Johan Huys
  • Jury sets: Bruce Dickey, Dominique Visse, Johan Huys
  • Aantal gegadigden: Organ: 10 - sets: 14
  • Orgaanontvangers: 1 Prijs: Ben Van Nespen - 2 prijzen en Publieksprijs: Jean-Philippe Merckaert - 3 Prijs: Simone Vebber - Winnaar: Litz Aoki
  • Winnaars sets: 1 Prijs: Samen Prints & amp; De Postzegels - 2 prijzen gebonden: Samen Diamante & amp; L'Art Du Bois

Concurrentie: Klavecimbel

Klavecimbel continuo en fortepiano uit 1993.

1965

  • Jury: Gustav Leonhardt, Robert Veyron-Lacroix, Aimée Van de Wiele, Li Stadelmann.
  • Aantal gegadigden: 25
  • Winnaars: 2 Prijs: Christiane Jaccottet - Speciale vermelding: Roswitha Trimborn

1968

  • Jury: Gustav Leonhardt, Isolde Ahlgrimm, Thurston Dart, Robert Veyron-Lacroix, Charles Koenig
  • Aantal gegadigden: 36
  • Winnaars: 2 Prijs: Martha Brickman & amp; Zsuzsa Pertis - 3 prijzen: Anne Gallet - 4 Prijs: Colin Tilney - 5 Prijs: Johann Sonnleitner
  • Certificeringen: stuff - Scott Ross - Roswitha Trimborn
  • Lage winnaars vervolgt: 1 Prijs: Ton Koopman - 2 Prijs: Colin Tilney

1971

  • Jury: Isolde Ahlgrimm, Kenneth Gilbert, Charles Koenig, Gustav Leonhardt, Raymond Schroyens, Colin Tilney, Robert Veyron-Lacroix
  • Aantal gegadigden: 33
  • Winnaars: 1 Prijs: Scott Ross, 2 awards: John Whitelaw, 3 Prijs: Christopher Farr, 5 Prijs: Alexander Sung
  • Lage winnaars vervolgt: 2 Prijs: Christopher Farr
  • Speciale vermelding: Christopher Hogwood

1974

  • Jury: Hedwig Bilgram Christiane Jaccottet, Alan Curtis, Kenneth Gilbert, Gustav Leonhardt, Colin Tilney, Jozef Robijns
  • Aantal gegadigden: 41
  • Winnaars: 2 Prijs: Henk Cuppers - 3 prijzen: Eric-Lynn Kelley & amp; Martin Pearlman - 4 Prijs: Gordon Murray - 5 Prijs: Larry Phillips

1977

  • Jury: Isolde Ahlgrimm, Christiane Jaccottet, Johan Huys, Gustav Leonhardt, Herbert Tachezi, Colin Tilney, Jos Van Immerseel
  • Aantal gegadigden: 64
  • Winnaars: 2 Prijs: Françoise Lengellé - 4 Prijs: Michel Kiener & amp; Christopher Kite

1980

  • Jury: Kenneth Gilbert, Robert Kohnen, Gustav Leonhardt, Scott Ross, Johann Sonnleitner, Herbert Tachezi
  • Aantal gegadigden: 82
  • Winnaars klavecimbel: 2 Prijs: Glen Wilson - 3 Prijs: Béatrice Berstel & amp; Charlotte Mattax - 4 Prijs: Malcolm Proud - 5 Prijs: Ketil Haugsand
  • Lage winnaars vervolgt: 2 Prijs: Glen Wilson & amp; Masaaki Suzuki

1983

  • Jury: Kenneth Gilbert, Christopher Hogwood, Johan Huys, Gustav Leonhardt, Trevor Pinnock, Johann Sonnleitner, Herbert Tachezi
  • Aantal gegadigden: klavecimbel 61 - fortepiano: 7
  • Winnaars klavecimbel: 1 Prijs: Christophe Rousset - 2 prijs: Pierre Hantaï - 3 Prijs: Kyoko Soejima - 5 Prijs: Borbala Dobozy
  • Pianoforte Winnaars: 2 Prijs: Linda Nicholson & amp; François Verry - 3 prijzen: David Mason

1986

  • Jury: Kenneth Gilbert, Johan Huys, Gustav Leonhardt, Scott Ross, Herbert Tachezi, Jos Van Immerseel
  • Aantal gegadigden: klavecimbel: 74 - fortepiano: 18
  • Winnaars klavecimbel: 2 Prijs: Akiko Kuwagata & amp; Miyuki Takahashi - 3 Prijs: Ottavio Dantone - 4 Prijs: Christine Whiffen - 5 Prijs: Sone Mayako
  • Pianoforte winnaars: 1 Prijs: Geoffrey Lancaster & amp; Bart van Oort - 2 Prijs: Yoshiko Kojijma - 3 Prijs: Gianni Gambi

1989

  • Jury: Kenneth Gilbert, Johan Huys, Gustav Leonhardt, Johann Sonnleitner, Jos Van Immerseel, Glen Wilson
  • Aantal gegadigden: klavecimbel: 59 - fortepiano: 21
  • Winnaars klavecimbel: 1 Prijs: Nicholas Parle - 3 Prijs: Jovanka Marville & amp; Kenneth Weiss
  • Winnaars fortepiano: 2 Prijs: Wolfgang Brunner - 4 Prijs: Theresa Bogard & amp; Guido Mayer - 5 Prijs: Junko Miyasaka

1992

  • Jury: Jesper Christensen Bøje, Stanley Hoogland, Johan Huys, Françoise Lengellé, Gustav Leonhardt, Gordon Murray, Johann Sonnleitner, Glen Wilson
  • Aantal gegadigden: klavecimbel: 75 - fortepiano: 30
  • Winnaars klavecimbel: 2 Prijs: Blandine Rannou - 4 Prijs: Yves Rechsteiner
  • Pianoforte Winnaars: 2 Prijs: Andrij Kutasevich & amp; Henrike Seitz - 3 prijzen Natalja Solotych - 4 Prijs: Carole Cerasi

1995

  • Jury: Abraham Abreu, Jesper Christensen Bøje, Johan Huys, Geoffrey Lancaster, Gustav Leonhardt, Davitt Moroney, Gordon Murray, Ludger Rémy
  • Aantal gegadigden: klavecimbel: 103 - fortepiano: 26
  • Winnaars klavecimbel: 3 Prijs: Roberto Menichetti - 4 Prijs: Katrina Brown & amp; Giampietro Rosato
  • Winnaars fortepiano: 1 Prijs: Kikuko Ogura - Florian Birsak - 3 Prijs: Arthur Schoonderwoerd & amp; Bart van Sambeek

1998

  • Jury: Françoise Lengellé, Wolfgang Brunner, Jesper Christensen Bøje, Johan Huys, Gustav Leonhardt, Davitt Moroney, Ludger Rémy
  • Aantal gegadigden: klavecimbel: 99 - fortepiano: 29
  • Winnaars klavecimbel: 1 Prijs: Béatrice Martin - 2 Prijs: Happo Häkkinen - 3 prijzen: Christian Lepels - 4 prijs: Michael Sponseller
  • Winnaars fortepiano Elena Privano-Karl & amp; Park Soo-Huyen

2001

  • Jury: de klavecimbel Borbala Dobozy, Jesper Christensen Bøje, Johan Huys, Gustav Leonhardt, Davitt Moroney, Ludger Rémy, Christophe Rousset
  • Pianoforte Jury: Wolfgang Brunner, Johan Huys, Linda Nicholson, Ludger Rémy, Bart van Oort
  • Aantal gegadigden: klavecimbel: 109 - fortepiano: 33
  • Winnaars klavecimbel: 3 Prijs: Isabelle Sauveur - 4 prijs: Michael Sponseller & amp; Stéphane Guion-Fuget - 5 Prijs: Johannes Hämmerle
  • Pianoforte winnaars: 1 Prijs: Kris Bezuidenhout - 2 Prijs: Jerry Jantunen - 3 Prijs: Chie Hirai - 4 Prijs: Rémy Cardinale

2004

  • Jury klavecimbel Blandine Rannou, Ketil Haugsand, Johan Huys, Gustav Leonhardt, Davitt Moroney, Ludger Rémy
  • Pianoforte Jury: Wolfgang Brunner, Johan Huys, Linda Nicholson, Alexei Lubimov, Ludger Rémy, Bart van Oort
  • Aantal kandidaten klavecimbel en pianoforte: 137
  • Klavecimbel winnaars: 1 prijs: Benjamin Alard - 2 Prijs: Maria Uspenskaya - 3 Prijs: Adam Pearl & amp; Mikhail Yardzhembovskiy
  • Winnaars fortepiano: 2 Prijs: Keiko Schich Ijo - 3 prijzen: Maria Uspenskaya & amp; Irina Zahharenkova - 4 Prijs: Nicoleta Ion

2007

  • Jury klavecimbel Haugsand Ketil Johan Huys, Françoise Lengellé, Gustav Leonhardt, Davitt Moroney
  • Pianoforte Jury: Wolfgang Brunner, Claire Chevallier, Alexei Lubimov, Linda Nicholson, Ludger Rémy, Bart van Oort
  • Aantal gegadigden: klavecimbel 71 - fortepiano: 41
  • Klavecimbel Winnaars: 2 ex aequo prijs: Julien Wolfs & amp; Francesco Corti - 3 Prijs: Tomoko Matsuoka - 4 prijs: Susan Toman - 5 Prijs: Masumi Yamamoto
  • Winnaars fortepiano: 2 Prijs: Stefania Neonato - 3 Prijs: Alexandra Koreneva & amp; Olga Andryushchenko

2010

  • Jury klavecimbel Johan Huys, Frédérick Haas Gustav Leonhardt, Béatrice Martin, Kris Verhelst
  • Jury fortepiano: Ludger Rémy, Claire Chevallier, Alexei Lubimov, Linda Nicholson, Bart van Oort
  • Aantal gegadigden: 74 Klavecimbel - fortepiano: 26
  • Winnaars klavecimbel: 2 Prijs: Kazuya Gunji & amp; Maxim Emelyanychev - 3 prijzen: Paolo Zanzu & amp; Stanislav Gres.
  • Pianoforte winnaars: 1 prijs: Petra Somlai - 2 Prijs: Olga Pashchenko - 3 Prijs: Ksenia Semenova - Finalist: [Anthony Romaniuk.

2012

  • Klavecimbel Jury: Johan Huys, Christine Schornsheim, Skip Sempé, Menno van Delft en Kenneth Weiss
  • Aantal gegadigden: 36
  • Winnaars: 1 prijs: Mark Edwards & amp; Jean Rondeau - 2 Prijs: Olga Pashchenko.

2013

  • Jury fortepiano: Johan Huys, Wolfgang Brunner, Alexei Lubimov, Christine Schornsheim, Bart van Oort
  • Aantal gegadigden: 30
  • Winnaars: 1 Prijs / Prijs van de Provincie West-Vlaanderen: Elizaveta Miller - 2 Prijs: Gili Loftus - 3 Prijs: Miho Haga - Outhere Prijs: Bobby Mitchel - Publieksprijs: Gili Loftus

Concurrentie: instrumenten en zang

Dwarsfluit blokfluit en andere instrumenten, zang, geeft ook sinds 1996.

1972

  • Jury: Ruth Dyson, Silva Devos, Frans Brüggen, Ferdinand Conrad, Hans-Martin Linde, Wieland Kuijken
  • Aantal gegadigden: dwarsfluit recorder: 41 - sets: 8
  • Winnaars: dwarsfluit recorder: 2 prijs: Conrad Steinmann - 3 Prijs: Ricardo Kanji & amp; Marion Verbruggen
  • Winnaars sets: 2 Prijs: Huelgas Ensemble - 4 Prijs: Kölner Blockflötenensemble

1975

  • Jury: Jozef Robijns Silva Devos, Frans Brüggen, Carl Dolmetsch, Günther Höller, Wieland Kuijken, Gustav Scheck, Friedrich von Huene, Katsuya Yokoyama
  • Aantal gegadigden: dwarsfluit recorder: 38 - flute: 15 - sets: 9
  • Winnaars: dwarsfluit recorder: geen - flute: 1 Prijs: Mr. Arita - 4 Prijs: W. Hazelzet
  • Winnaars sets: 1 Prijs: Tokyo Recorder Quartet - 2 Prijs: Saratoga - 3 Prijs: Pfeifergasse Salzburg

1978

  • Jury: Anner Bijlsma, Barthold Kuijken, Hans-Martin Linde, Colin Tilney, Paul Van Nevel
  • Aantal gegadigden: sets: 18
  • Winnaars: Categorie I: 2 Prijs: Duo-Cohan J. St. Stubbs - categorie II: 3 Prijs: Collegium Musicum Budapest & amp; Vijanden Verward

1981

  • Jury: René Clemencic, Christopher Hogwood, Johan Huys, Hans-Martin Linde, Judith Nelson, Jaap Schröder
  • Aantal gegadigden: zingen: 9 - barokcello: 2 - barokhobo: 1 - traverso: 10 - barokviool: 2 - flute recorder: 28 - viola da gamba: 1 -
  • Aantal kandidaat-sets: 10
  • Soli Winnaars: 2 prijs: fluit: T. Ogawa
  • Speciale vermelding: Marcel Ponseele, Philippe Pierlot en G. Hulsens alle drie ELGES
  • Sets Winnaars: 2 Prijs: Amsterdam Loeki Stardust Quartet

1984

  • Jury: Judith Nelson, Ingrid Seifert, René Clemencic, Johan Huys, Konrad Junghänel, Hans-Martin Linde, Patrick Peire
  • Aantal kandidaten soli: dwarsfluit recorder: 36 - barokcello: 1 - barokhobo: 1 - barokviool: 5 - luit: 12 - flute: 4 - viola da gamba: 6 - Zingen: 6
  • Aantal kandidaat-sets: 12
  • Winnaars: soli 2 Prijs: recorder Aldo Abreu & amp; J. Tol - luit: Robert Barto - 3 Prijs: barok zingen: D. Minster - barokviool M. Utiger
  • Winnaars sets: 1 Prijs: Lous Landes Consort - 2 Prijs: Fontana Musicale Wien

1987

  • Jury: Anthony Bailes, Jessica Cash, Bruce Dickey, Johan Huys, Barthold Kuijken, Marcel Pérès, Nigel Rogers, Jordi Savall, Paul Van Nevel
  • Aantal gegadigden: soli: 52 - sets: 14
  • Winnaars: fluit: 2 prijs: Jan De Winne - flute recorder: 4 Prijs: B. Karst

1990

  • Jury: Robert Barto, Johan Huys, Marie Leonhardt, Hans-Martin Linde, Barbara Schlick, augustus Wenzinger
  • Aantal gegadigden: barokviool: 4 - flute recorder: 47 - viola da gamba: 4 - luit: 12 - flute: 18 - Song: 22 - sets: 19
  • Winnaars: 1 Prijs: fluit recorder Matthias Maute - 2 Prijs: Lute: Joachim Held - 3 Prijs: fluit: [Isabelle Lamfalussy & amp; Song: Kai Wessel
  • Winnaars sets: 1 Prijs: La Fenice & amp; Vier op 'n rij - 2 Prijs: La Folia.

1993

  • Jury: René Clemencic, Enrico Gatti, Johan Huys, Barthold Kuijken, Judith Nelson, Toyohiko Satoh, Paul Van Nevel
  • Aantal gegadigden: barokhobo: 8 - barokviool: 5 - flute recorder: 54 - luit: 7 - flute: 19 - Song: 27 - sets: 19
  • Winnaars: fluit: 1 Prijs: Kate Clark - zang: 2 Prijs: Elisabeth Scholl - flute recorder: 3 prijs: Michael Vorm - barokviool: 3 Prijs: Hélène Schmitt - chant: 4 Prijs: Chinatsu Kijima - barokhobo: 4 Prijs: Ann Van Lancker
  • Winnaars sets: 1 Prijs: Trio Van Beethoven - 2 Prijs: Fluit Harmonische - 3 Prijs: Goedkeuring - 4 Prijs: de hoge en lage

1996

  • Jury: Chiara Banchini, Wieland Kuijken, Barbara Schlick, Philip Pickett, Günther Höller, Toyohiko Satoh, Johan Huys
  • Aantal gegadigden: dwarsfluit recorder: 42 - luit: 8 - strings: 17 - flute: 21 - Song: 28
  • Aantal kandidaat-sets: 27
  • Winnaars: solisten: 1 Prijs: fluit: Benedek Csalog - 2 Prijs: zingen: Yu Kobayashi - 3 Prijs: viola da gamba: Imke David - 4 Prijs: zingen: Hedvig Åberg - 5 Prijs: zingen: Jan Van Elsacker - 6 Prijs : dwarsfluit recorder: Martin Schmeding - 7 prijs: barokcello: mime Yamahiro
  • Winnaars sets: 1 Prijs: Eroica Trio - 2 prijs: The Carolinian Consort - 3 Prijzen: Vier

1999

  • Jury: Agata Sapiecha, Barbara Schlick, Paolo Grazzi, Johan Huys, Barthold Kuijken, Wieland Kuijken, Toyohiko Satoh, Marius van Altena
  • Aantal gegadigden:
  • Winnaars: 1 Prijs: viool: Takeshi Kiriyama - 2 prijs: fluit recorder Ruth Van Killegem & amp; fluit: Liliko Maeda - 3 Prijs: fluit: Kiyomi Suga & amp; Song: Elisabeth Holmertz - 4 Prijs: zingen Knut Schoch - 5 Prijs: dwarsfluit recorder: Carles Vallés

2002

  • Jury: Masahiro Arita, Patrick Beuckels, Diego Fasolis, Johan Huys, Eva Andersson Legêne-Marcel Ponseele, Barbara Schlick, Jaap ter Linden, Lucy Van Dael
  • Aantal gegadigden: zang: 51 - flute recorder: 39 - flute: 25 - Hobo: 4 - viool: 12 - cello: 11
  • Winnaars: 1 Prijs: viool: Fiorenza De Donatis - 2 Prijs: tenor Makoto Sakurada) - 3 Prijs: countertenor: Yosemeh Adjei - 4 prijs: fluit: Georges Barthel - 5 Prijs: countertenor Alexander Schneider - 6 Prijs: gebonden Cello: Marian Minnen, tenor: Seung-Hee Park, cello: Ariane Spiegel & amp; fluit Stefanie Troffaes

2005

  • Jury zang en snaarinstrumenten: Kees Boeke, Patricia Bovi, Jill Feldman, Hélène Schmitt, Marius van Altena
  • Jury houtblazers luit Johan Huys, Jan De Winne, Bruce Dickey, Michael Schneider, Paul O'Dette
  • Aantal gegadigden: zang: 38 - barokviool: 15 - viola da gamba: 5 - barokcello: 7 - flute recorder: 36 - barokhobo: 7 - Cornetto: 1 - luit: 6 - flute: 20
  • Winnaars: 1 Prijs: viool: Miki Takahashi - 2 prijs: flute recorder: Tomokazu Ujigawa - 3 Prijs: viool: Swantje Hoffmann & amp; fluit: Reiko Tsuiki - 4 Prijs: sopraan: Naoco Kaketa - 5 Prijs: cello Claire Gratton

2008

  • Jury: Jan De Winne, Vittorio Ghielmi, Johan Huys, Marcel Ponseele, Anton Steck, Florian Heyerick, Barbara Schlick, Jan Van Elsacker
  • Aantal gegadigden: viool: 22 - viola da gamba: 18 - flute recorder: 41 - flute: 26 - Song: 14
  • Winnaars: 1 Prijs: viool Dmitry Sinkovsky - 2 Prijs: Hobo: Benoît Laurent - 3 Prijs: viool: Mayumi Hirasaki

2011

  • Jury: Jan De Winne, Johan Huys, Philippe Pierlot, Anton Steck, Rainer Zipperling
  • Aantal gegadigden: viool: 15 - flute: 14 - cello: 14 - viola da gamba: 7
  • Winnaars: 1 Prijs: fluit: Anne Freitag - 2 Prijs: viola da gamba: Myriam Rignol - 3 Prijs: gamba Lucile Boulanger - speciale vermelding: Cello: Toru Yamamoto.

2014

  • Jury: Johan Huys, Amandine Beyer, Erik Bosgraaf, Jan De Winne, Sergei Istomin en L'Armonia Sonora
  • Winnaars: 1 Prijs: barokcello Anna-Lena Parenthaler - 2 Prijs: barokviool:

Fiona-Emilia Poupard - 3 Prijs: barokcello: Hyngun Cho en recorder: Jan Van Hoecke - speciale vermelding gamba Teodoro Baù.

  • Outhere Prijs: Jan Van Hoecke, prijs EUBO Trust: Jan Van Hoecke, Publieksprijs: Anna-Lena Parenthaler