Emmanuel III Delly

Emmanuel III Delly, geboren in Telkaif in Irak 6 oktober 1927 en overleed 8 april 2014 in San Diego, Californië, is een kardinaal van de Katholieke Kerk, Primaat van de Chaldeeuwse katholieke Kerk met de titel van Patriarch van Babylon van de Chaldeeërs in 2003-2012.

Biografie

Opleiding

Hij werd opgeleid in Rome behalen van een diploma in de filosofie en een master in de theologie aan de Pauselijke Universiteit Urban en een Master in het kerkelijk recht aan de Universiteit van Lateranen.

Belangrijke ministeries

Hij werd priester gewijd 21 december 1952 in Rome. In Bagdad, werd hij benoemd tot secretaris van de patriarch van Babylon 30 december 1960.

Gekozen en bevestigd door paus Johannes XXIII, was gewijd 19 april 1963 en benoemd tot hulpbisschop van Babylon en detacheren de patriarch Paulus II Cheikho. In deze hoedanigheid heeft hij deelgenomen als een expert in het Tweede Vaticaans Concilie. Op 6 mei 1967 werd hij benoemd tot aartsbisschop van Kaskar terwijl de resterende hulp van de patriarch van Babylon.

In de Romeinse Curie heeft hij een consultor van de Commissie voor herziening van het Wetboek van Canoniek Recht van de Oosterse Kerken en de Commissie voor de betrekkingen met de islam Secretariaat voor niet-christenen.

Op 3 december 2003 werd hij verkozen tot patriarch van Babylon door de Chaldeeuwse bisschoppen onder de naam Emmanuel Delly III in het hart van de problemen van christenen in Irak als gevolg van de oorlog die het land bebloede. In november 2005 was hij voorzitter van de Bijzondere Synode van Chaldeeuwse bisschoppen, die moest ontmoeten in Rome, dat in Irak kan worden gehouden om veiligheidsredenen.

Hij werd verheven tot de waardigheid van kardinaal door paus Benedictus XVI 24 november 2007, maar niet in het geval van de kiezers conclaaf, omdat het al de leeftijd van 80 jaar heeft bereikt. Zijn benoeming werd verwelkomd door alle Iraakse volk als een teken van erkenning van het lijden van de natie en aanmoediging voor vrede en dialoog.

Hij trok zich van zijn patriarch lading 19 december 2012 en overleed in een ziekenhuis in San Diego, Californië 8 april 2014.