Deauville Asian Film Festival

De Deauville Asian Film Festival wordt elk jaar gehouden op de Deauville International Centre sinds 1999. Het laat aan de rijkdom en diversiteit van de Aziatische cinema te ontdekken.

Het is "verwijderd" in 2015, in afwachting van de reorganisatie, waaronder financiële. Gesteund door de enige stad van Deauville, het festival wil "op zoek naar andere partners" en "reorganiseren" om het "goed concept" te vinden.

Prijzenlijst

1999

2000

  • Golden Lotus: Op het spoor van de slang, Lee Myung-se
  • Lotus Publiek: De Meesteres, Crystal Kwok
  • Lotus Beste Cinematografie: Jeong Kwang-suk en Song Haeng-ki, want op het spoor van de slang
  • Lotus Beste Actrice: Hong Tao, The Black Eyes van Chen Xuoxing
  • Lotus Beste Acteur: Park Jung-hun, want op het spoor van de slang
  • Lotus Beste Regisseur: Lee Myung-se, want op het spoor van de slang

2001

  • Golden Lotus: Gezamenlijke Gebied van de Veiligheid, van Chan-wook Park
  • Lotus Public: Gezamenlijke Gebied van de Veiligheid, van Chan-wook Park
  • Lotus Beste Cinematografie: Takashiro Tsutai voor Hotoke, Jinsei Tsuji van
  • Lotus Beste Actrice: Yu Nan Yue shi, van Quanan Wang
  • Lotus Beste Acteur: Song Kang-Ho voor gezamenlijke Gebied van de Veiligheid, van Chan-wook Park
  • Lotus Beste Regisseur: Tanit Jitnukul voor Bang Rajan
  • Lotus Beste Regisseur: Yiwen Chen en Zhang Huakun om Shou Zhi Lian Yun Zhuai

2002

  • Golden Lotus: Failan van Song Hae-sung
  • Lotus Publiek: Failan van Song Hae-sung
  • Lotus Beste Cinematografie: Youyuan Jingmeng om Yonfan
  • Lotus Beste Actrice: Dian Sastrowardoyo voor Pasir berbisik
  • Lotus Beste Acteur: Choi Min-sik voor Failan
  • Lotus Beste Regisseur: Song Hae-sung voor Failan
  • Lotus Beste Scenario: Wa dong ren, Ping Ho
  • Digitale Lotus Gipusu om Akihiko Shiota
  • Digitale Lotus Tokyo Gomi onna, Hiroki Ryuichi

2003

  • Golden Lotus: Blind Shaft, Li Yang
  • Lotus Publiek: Blind Shaft, Li Yang
  • Lotus Beste Actrice: Rachel Jajang C. Noer en Sayidina voor Eliana, Eliana
  • Lotus Beste Acteur: Wang Baoqiang voor Blind Shaft
  • Lotus Beste Regisseur: Li Yang voor Blind Shaft
  • Digitale Lotus Koboreru tsuki, van Ryota Sakamaki
  • Lotus Air France, uitgereikt door de pers: Blind Shaft, Li Yang

2004

  • Lotus Beste Film: A Good Wife Advocatenkantoren, Im Sang-soo
  • Lotus Publiek: Reizigers en Magiërs Khyentse Norbu aan
  • Lotus Actie Azië: Ong-bak van Prachya Pinkaew

2005

  • Lotus Beste Film: Holiday Dreaming, Fun-chun Hsu
  • Lotus Jury: Dit charmant meisje, Lee Yoon-ki
  • Lotus Beste Scenario: The World, Jia Zhangke
  • Lotus Actie Azië: Arahan van Ryoo Seung-wan
  • Lotus Air France: Holiday Dreaming, Fun-chun Hsu
  • Eerste Lotus: Electric Shadows, Xiao Jiang

2006

  • Lotus Beste Film: Dam Street, geregisseerd door Li Yu
  • Lotus Jury: De Peter Pan Formule Cho Chang-ho
  • Lotus International Critics: Citizen Dog Wisit Sasanatieng
  • Lotus Beste Scenario: Midnight mijn liefde van Kongdej Jaturanrasamee
  • Lotus Actie Azië: A Bittersweet Life Jee-woon Kim

2007

  • Lotus Beste Film: syndromen en een eeuw door Apichatpong Weerasethakul
  • Lotus Jury: Koning en de Clown Lee Jun-ik
  • Lotus Air France: Ad Lib Night van Lee Yoon-ki
  • Lotus Actie Azië: Dog Bite Dog Soi Cheang

2008

  • Golden Lotus: Met een Meisje van Black Soil van Jeon Soo-il
  • Lotus Air France: Met een Meisje van Black Soil van Jeon Soo-il
  • Lotus Jury: Flower in the Pocket Liew Seng Tat en Wonderful Town van Aditya Assarat
  • Lotus Actie Azië: Heroes of War Feng Xiaogang

2009

  • Lotus Beste Film: Breathless van Yang Ik-juni
  • Lotus Jury: Alles om ons heen Hashiguchi Ryosuke en de as van Zhang Chi
  • Lotus Air France: Breathless van Yang Ik-juni
  • Lotus Actie Azië: De Jager van Na Hong-jin

2010

  • Lotus Beste Film: Rechter Liu Jie
  • Lotus Jury: Au Revoir Taipei Arvin Chen en Paju van Park Chan-ok
  • Lotus Air France: My Daughter van Charlotte Lim Lay Kuen
  • Lotus Actie Azië: Het zwaard zonder naam Kim Yong-Gyun

2011

  • Lotus Beste Film: Eternity Sivaroj Kongsakul
  • Lotus Jury: Schetsen van Kaitan Stad Kazuyochi Kumakiri en de dagboeken van Musan Park Jung-Bum
  • Lotus Air France: Koud fish Sion Sono
  • Lotus Actie Azië: True Legend Yuen Woo-Ping

2012

  • Lotus Beste Film: ruzies Morteza Farshbaf
  • Lotus Jury: Baby Eduardo Roy Jr van de fabriek
  • Lotus Air France: Sion Sono Himizu - (speciale vermelding voor Mourning Morteza Farshbaf)
  • Lotus Actie Azië: Wu Xia Peter Chan

2013

  • Lotus beste film: I.D. Kamal K. M.
  • Lotus Jury:
    • Vier stations Boonsong Nakphoo
    • Mai ratima Yoo Ji-tae
  • Lotus Air France: Taboor Vahid Vakilifar
  • De publieksprijs van de stad Deauville: Uiterlijk van Vincent Sandoval

2014

  • Lotus Beste Film: Nagima Zhanna Issabayeva
  • Lotus Jury:
    • Lelijk, met Anurag Kashyap
    • Han Gong-Ju Lee Su-jin
  • Lotus Air France Han Gong-Ju Lee Su-jin
  • De prijs voor het publiek van de stad Deauville: Han Gong-Ju Lee Su-jin

Statistiek

  • Concurrentie:

Iran naar Japan, de Aziatische selectie vertegenwoordigt nu 17 landen. Japan, Zuid-Korea en China zijn het meest consistent. Zuid-Korea is duidelijk dominant palmares, waaronder 6 van de 15 Grand Prix.

  • Actie Azië:

De sectie Azië actie werd georganiseerd van 2004 tot 2012. Wat de concurrentie, is Zuid-Korea snijden het leeuwendeel. Let op de sterke deelname van Hong Kong.

Tributes

Samenstelling van de officiële jury

Lijst van de jury van de competitie
    • 2000
  • Tony Rayns
  • Tran Anh Hung
  • Yves Boisset
  • Yun Chung-hee
  • Shan Sa
    • 2001
  • Alain Corneau
  • Maruschka Detmers
  • Wang Du
  • Mourad Kenizé
  • Vincent Perez
    • 2002
  • Shin Sang-ok
  • Jacques Chancel
  • Caroline Ducey
  • Jacques Fieschi
  • Karen Mok
  • Marie-France Pisier
    • 2003
  • Pierre Jolivet
  • Jean-Marc Barr
  • Christy Chung
  • Clotilde Courau
  • Antoine de Caunes
  • Sandrine Dumas
  • Denis Robert
    • 2004
  • Olivier Assayas
  • Sophie Fillières
  • Vincent Ravalec
  • Ludivine Sagnier
  • Serge Toubiana
  • Bruno Wolkowitch
    • 2005
  • Régis Wargnier
  • Solveig Anspach
  • Vahina Giocante
  • Christophe Honoré
  • Christopher Thompson
    • 2006
  • Jacques Weber
  • Marilyne Canto
  • Benoît Cohen
  • Jean-Marie Duprez
  • François Guérif
  • Bernard Rapp
  • Romain Slocombe
  • Florence Thomassin
    • 2007
  • Benoît Jacquot
  • Bruno Coulais
  • Marina De Van
  • Jean-Pierre Dionnet
  • Laure Marsac
  • Mazarine Pingeot
  • Dominique Pinon
  • Gilles Taurand
  • Gaspard Ulliel
    • 2008
  • Patrice Chéreau
  • Jean-Hugues Anglade
  • Lucas Belvaux
  • Enki Bilal
  • Mélanie Doutey
  • Irene Jacob
  • William Sheller
  • Anne-Louise Trividic
    • 2009
  • Éric-Emmanuel Schmitt
  • Véronique Cayla
  • Bruno Dumont
  • Vincent Elbaz
  • Marie Gillain
  • Didier Lange
  • Ludivine Sagnier
    • 2010
  • Pascal Bonitzer
  • Raja Amari
  • Elie Chouraqui
  • Anne Consigny
  • Sara Forestier
  • Nebbou
  • Clémence Poésy
  • Schoendoerffer
  • Bruno Todeschini
    • 2011
  • Amos Gitai
  • Jacques Fieschi
  • Hansen-Løve Mia
  • Reda Kateb
  • Pavel Lungin
  • Lvovsky
  • Catherine Mouchet
  • Anne Parillaud
  • Marc Weitzmann
    • 2012
  • Elia Suleiman
  • Alex Beaupain
  • Dominique Blanc
  • Olivier Ducastel
  • Le Besco
  • Jean-Pierre Limosin
  • Jacques Martineau
  • Corinne Masiero
  • Tahar Rahim
  • Gilles Taurand
    • 2013
  • Jérôme Clément
  • Djamel Bensalah
  • Evelyne Bouix
  • Julie Gayet
  • Marcela Iacub
  • Michel Leclerc
  • Géraldine Maillet
  • Atiq Rahimi
    • 2014
  • Claire Denis
  • René Bonnell
  • Samir Guesmi
  • Florence Loiret-Caille
  • Gilles Marchand
  • Roxane Mesquida
Lijst van Actie Azië jury
    • 2004
  • Gérard Krawczyk
  • Marie Guillard
  • Camille Japy
  • Cut Killer
  • Moebius
    • 2005
  • Eric Serra
  • Alain Berberian
  • Isabelle Giordano
  • Jean-Pierre Lorit
  • Brian Molko
    • 2006
  • Jérôme Paillard
  • Ida Daussy
  • Julie Gayet
  • Olivier Megaton
  • Linh Dan Pham
    • 2007
  • Alain De Greef
  • Aurore Auteuil
  • Julie Dreyfus
  • Loo Hui Phang
  • Gérard Pirès
  • Jocelyn Quivrin
    • 2008
  • Jan Kounen
  • Marc Caro
  • Vahina Giocante
  • Mylène Jampanoï
  • Franck Vestiel
    • 2009
  • Xavier Gens
  • Astrid Berges-Frisbey
  • Fred Cavaye
  • Anaïs Demoustier
  • Adrien Jolivet
  • Marie-Amélie Seigner
    • 2010
  • Florent Emilio Siri
  • Vikash Dhorasoo
  • Zoe Felix
  • Thierry Frémont
  • Samuel Le Bihan
  • Cécile Telerman
  • Malik Zidi
    • 2011
  • Pierre Morel
  • Yannick Dahan
  • Lola Doillon
  • Lika Minamoto
  • Yves Montmayeur
  • Jules Pelissier
    • 2012
  • Isabelle Nanty
  • Fabienne Babe
  • Arie Elmaleh
  • Didier Lange
  • Bruno Wolkowitch

Kosten

Het festival kost tussen de € 500.000 en € 600.000 per editie bij de Deauville International Centre en de samenleving Public Système, plus verschillende voordelen in natura, zoals in het bijzonder de Lucien Barrière Group, Air France en Mazda.