De prijs van de zilveren beugel

De prijs van de zilveren beugel is een award gecreëerd in 1960 en daarna weer in 1983 door het tijdschrift Le Moniteur openbare werken en de bouw na verloop van negen jaar met de prijs van het zilver beugel Architectuur geworden Monitor van geassocieerde onder het AMC Monitor Architecture.

Geschiedenis

Het plein is een geldprijs opgericht in 1960 door Paul-Marcel Durand-Souffland door het Franse tijdschrift L'Architecture, het is afgegeven tot het verdwijnen van het tijdschrift in 1974. De prijs, dan werd genomen in 1983 door de tijdschrift Le Moniteur van openbare werken en het gebouw is na een onderbreking van negen jaar.

De zilveren beugel is een prijs sinds 1983 jaarlijks uitgereikt in Frankrijk door een jury van architecten, architectuur critici en promotors, opgezet door het tijdschrift Le Moniteur openbare werken en de bouw en de Le Moniteur Architecture AMC titel. Het is een onderscheiding die een team van ontwikkelaar en hoofdaannemer die hebben bijgedragen aan de bouw van een gebouw op Franse bodem herkent.

Sinds 1991, de winnaars ontvangen een bronzen sculptuur van Bruno Romeda; abstract, het is samengesteld uit een cirkel, een driehoek en een vierkant.

De winnaars

De prijswinnaars van de Franse architectuur

  • 1960: Atelier LWD met Jean Perrottet voor alle woningen De buffetten in Fontenay-aux-Roses
  • 1961: Robert Génermont voor een huis en architectenbureau in Bois-Guillaume
  • 1962: André Aubert in samenwerking met Paul Herbé en Jean Le Couleur voor inter-scholen Blagis, zeehonden en Bagneux
  • 1963: Michel Marot voor de St. Agnes kerk in Fontaine-les-Grès
  • 1964
  • 1965:
  • 1966: Michel Ducharme voor het Afrikaanse Instituut voor Economische en Sociale Ontwikkeling in Abidjan
  • 1967:
  • 1968: Jacques Labro, Jean-Jacques en Jean-Marc Orzoni Roques voor het hotel Le Viking en Sequoia woningen en lariksen in Avoriaz
  • 1969: Jacques en Michel André, geassocieerd Claude Prouvé, voor de geschiedenis van ijzer Museum in Nancy
  • 1970: Louis Fleck voor de zetel van samenwerkers van Lotharingen in Nancy
  • 1971:
  • 1972:
  • 1973: Jean Monge voor EBU letters bibliotheek en recht aan Poitiers
  • 1974: Georges Pencreac'h voor Maradas school in Cergy-Pontoise

Winnaars Monitor de prijs

  • 1983: Henri Ciriani voor de kinderkamer Au Coin du Feu, Saint-Denis
    Special Jury Mention Yves Lion en Alain Levitt voor de stad hof van Draguignan
    Prijs voor de beste eerste: Didier Maufras en Hervé Delatouche voor Avenue appartementsgebouw in Parijs Saxe
  • 1984: Christian Devillers voor parkeren op straat des Chaumettes, Saint-Denis
    Juridische Claude Vasconi Workshop 57 Metal Régie Renault in Boulogne-Billancourt en Chaix en Morel voor Le Zenith in Parijs
  • 1985 ROLAND Simounet voor het Picasso Museum in Parijs
    Kennisgeving aan Renzo Piano en Alexandre Chemetoff voor de herstructurering van de fabriek in Schlumberger Montrouge en Edith Girard tot 111 Loire dok woningen in Paris 19, op het kanaal Ourcq
  • 1986: Henri Gaudin huisvesting voor 100 Émile Roux Straat in Evry
    Adrien Fainsilber te zwijgen van de stad La Villette wetenschap en Larrouy Sicre en het centrum voor hedendaagse kunst in Labège
  • 1987: Jean Nouvel en Architecture-Studio voor de Arabische wereld Instituut
    Special Jury Mention: Françoise-Hélène Jourda en Gilles Perraudin voor gebouwen van de Nationale School of Architecture van Lyon
    Vermeld Pierre Soria voor sociale woningbouw in Saint-Ouen
  • 1988: Christian de Portzamparc voor de Opera de Paris dansschool in Nanterre
    Te vermelden Claude Vasconi naar het centrum van de republiek in Saint-Nazaire en Jean-Paul Viguier en Jean-François Jodry voor industriële hotel "Metropolis" 19, 138-140 rue d'Aubervilliers in Parijs
  • 1989: Yves Leeuw en Alain Levitt voor de Frans-Amerikaanse museum Blérancourt
    Speciale prijs grote projecten Pei voor de Piramide van het Louvre
  • 1990: Dominique Perrault voor industriële Berlier hotel in Parijs
  • 1991 Renzo Piano voor de woningbouw van 64 rue de Meaux in Parijs
    Speciale prijs opvallende Rem Koolhaas Dall'Ava voor de villa in Saint-Cloud
  • 1992 Valode en Pistre voor de L'Oreal fabriek in Aulnay-sous-Bois
    Juridische Henri Ciriani voor het Museum van de Grote Oorlog in Peronne en architecten Brut agentschap een activiteitencentrum in Châtenay-Malabry
  • 1993: Jean Nouvel en medewerkers, Jean Nouvel en Emmanuel Blamont voor de Opera van Lyon
    Vermeld Bernard Paurd voor sociale woningbouw in het gebied Kerk in Vitry-sur-Seine
  • 1994: Henri Gaudin en Bruno Gaudin Charléty voor het stadion, Paris 13
    Credit: Philippe Gazeau voor de bouw van woningen op straat Ourcq in Parijs 19
  • 1995: Christian de Portzamparc voor de Cité de la Musique in Parijs
    Vermeld Marc Mimram voor het tolhuisje van de snelweg A5 Éprunes
  • 1996: Pierre-Louis Faloci voor het museum van de Keltische beschaving, Mont Beuvray
    Credit: Roland Castro en Sophie Denissof voor verbouwing van 480 sociale woningen in Lorient
    Special Jury Prize: Fabrice Dusapin en François Leclercq voor NOC Angers kantoren
  • 1997: Jean-Marc Ibos en Myrto Vitart voor het Palais des Beaux-Arts de Lille.
  • 1998 Rem Koolhaas voor het Lemoine Huis in Floirac
    Noemen: Vincen Cornu en Benoît CREPET voor schoolgroepen en huisvesting van Saint-Jacques-de-la-Lande
    Credit: Catherine Dormoy voor studentenhuisvesting in Evry
  • 1999: Marc Mimram voor Solferino voetgangersbrug in Parijs
  • 2000: Philippe Gazeau voor de uitbreiding van het Sportcentrum Leon Biancotto, Paris 17
  • 2001: Jacques Herzog en Pierre de Meuron voor 80 sociale woningen, rue des Suisses, Paris 14
    Speciale vermelding: Zaha Hadid voor het parkeren en tram eindpunt in Straatsburg
  • 2002: Pierre du Besset en Dominique Lyon voor de mediatheek van de Grand Troyes
  • 2003: Yves Leeuw en Claire Piguet voor de ambassade van Frankrijk in Beiroet
    Speciale vermelding: Patrick Bouchain en Loïc Julienne de Fratellini Academie in Saint-Denis,
    Speciale vermelding: Philippe Barthélémy en Sylvia Grino voor een etappe langs de Seine in Nanterre
    Speciale vermelding: Michelin Nicolas en Cyril Trétout voor gym Grenoble
  • 2004: Antoinette Robain en Claire Guieysse voor het herstel van Pantin National Dance Centre, ontworpen door Jacques Kalisz
    Speciale vermelding voor een unanieme jury: Philippe Prost voor huisvesting Zac Meeting in Parijs 20
    Speciale vermelding voor een unanieme jury: Vincen Cornu naar huurwoningen in Montreuil-sous-Bois
    De prijs van het eerste werk: Jérôme en Stéphanie Vincent Berranger voor een huis op een boerderij in Montbert
  • 2005: Florence Lipsky en Pascal Rollet voor de nieuwe bibliotheek Wetenschappen van Orléans-la-Source campus
    Prijs voor de beste eerste Franck Vialet voor MRI magnetische resonantie laboratorium in Caen
    Noemen: Bouillaud Donnadieu voor een operatie en 57 herenhuizen in Lille
  • 2006: Franck Hammoutene voor de uitbreiding van de Marseille stadhuis
    Speciale vermelding: Dietmar Feichtinger en RFR voor gateway Simone de Beauvoir in Parijs
    Speciale vermelding: Devices Agency voor het atrium van het Pierre en Marie Curie Universiteit
    Prijs voor de beste eerste Rémi Pascal en Pierre Bouillon voor de rehabilitatie van een huis in Fleury-les-Aubrais
  • 2007: Nathalie Franck en Yves Ballot voor herstructurering-uitbreiding van de school groep Nuyens in Bordeaux
  • 2008: Marc Barani voor het multimodaal centrum tram de agglomeratie van Nice
    Special Jury Prize: Jean en Françoise Mauffret Guervilly universitair centrum voor biologie in Parijs
    Prijs voor de beste eerste Marjan Hessamfar en Joe Vérons voor een kleuterschool in Cenon
  • 2009: Bernard Desmoulin voor Léo Delibes conservatorium in Clichy
    Special Jury Prize: LIN Agentschap voor de Cité du Design in Saint-Étienne
    De prijs van het eerste werk: Frédéric Chartier en Pascale Dalix voor bowling Meaux
  • 2010: Pascale Guédot voor inter-bibliotheek van Oloron-Sainte-Marie
    Noemen: Michelin Nicolas voor een behuizing operatie in de ZAC Grand Large in Dunkerque Neptune
    De prijs van het eerste werk: Workshop Raum voor een oester schuur en een rustplaats voor Locoal-Mendon
  • 2011: Frederick Druot, Lacaton Anne en Jean-Philippe Vassal voor het herstel van de Bois-le-Prêtre toren, Pierre-Rebière straat in Parijs
    Credit: Vincent Parreira, Elise Reiffers Thomas Rault voor de school complexe inter-Casares Doisneau in Saint-Denis
    Prijs voor de beste eerste Vanessa Larrère voor kantoren voor boeren om Liposthey
  • 2012: Jean-Patrice Calori, Bita Azimi en Marc Botineau voor de vroege jeugd centrum in La Trinité
    Credit: Dietmar Feichtinger voor Lucie Aubrac scholencomplex in Nanterre
    Special Jury Prize: Renzo Piano voor het klooster van de Arme Clarissen in Ronchamp
    Prijs voor de beste eerste: + Tolila Gilliland voor een kunstenaar atelier, expositieruimte en woonappartementen in Campbon
  • 2013: Ryue Nishizawa en Kazuyo Sejima + Imrey Celia en Tim Culbert en Nord-Pas-de-Calais voor het Louvre Lens
    Noemen: Opdrachtgever: Lands gemengde economie van de stad Parijs. Architecten: Babled-Nouvet-Reynaud architecten tot twintig sociale woningbouw in Parijs
    2 verklaring: Klant: Publieke Autoriteit voor huisvesting en sociale huisvesting van de Puy-de-Dôme. Architecten: Atelier Seraji architecten en medewerkers voor 74 woningen in Clermont-Ferrand
    Prijs voor de beste eerste: Opdrachtgever: Gemeente van Marsac-en-Livradois. Architect Boris Bouchet. voor een landelijk gebied in de buurt van diensten Marsac-en-Livradois.