Bruno Metsu

Bruno Metsu geboren 28 januari 1954 in Nieuw-Koudekerke en stierf in dezelfde stad is 15 oktober 2013 een Franse professionele voetballer en voetbaltrainer. In 2002 leidde hij Senegal in de kwartfinales van de World Cup.

Biografie

Het begint bij SC Hazebrouck, voor het verlaten als junior bij Anderlecht. Na drie seizoenen bij USL Dunkerque, trad hij toe tot de US Valenciennes Anzin in juli 1975. De club van de Schelde, heeft net ontdekt Division 1. Bruno Metsu tekent een profcontract en evolueert als een middenvelder. Hij werd onbetwiste houder van 1976. Hij teamgenoten dan voor spelers als Didier Six en Roger Milla. In 1979 trad hij in het Yankee rivaal, Lille OSC voor twee seizoenen. Hij beëindigde zijn loopbaan in Division 2, eerst bij OGC Nice en Roubaix voetbal in 1983-1984.

Hij nam deel aan de opkomst van Beauvais in Division 2. Hij hangt de klampen, en stuurt trainingscentrum van de club Picard. Werd hij coach van het eerste team van 1987. Het team onder zijn leiding bereikte de kwartfinales van de Coupe de France in 1988.

Na het coachen van het team van Beauvais, Bruno Metsu regisseert spelers uit Division 1 club Lille. Dan zal hij draaien in Valenciennes, Sedan en Valencia, voor het begin van een briljante internationale carrière.

Hij leidde de Leeuwen van Teranga van Senegal om hun eerste World Cup in 2002 in Japan en Korea. De Senegalese zijn verbaasde iedereen door het verslaan van 1-0 in de openingswedstrijd, het team van titelverdediger Frankrijk. Ze slaagden erin om de kwartfinales van de competitie, waar ze uiteindelijk werden geslagen door Turkije ap bereiken.

In datzelfde jaar, 2002, verhuisde hij naar de Verenigde Arabische Emiraten. Hij leidt het team van Al Ayn club waarmee hij twee keer kampioen van de emiraten, maar vooral winnaar van de AFC Champions League in 2003. Hij leidde vervolgens naar andere clubs in de Perzische Golf, Qatar en Saoedi-Arabië.

Na een aantal binnenlandse en continentale succes aan het hoofd van de lokale teams, werd hij de coach van de nationale ploeg van de Verenigde Arabische Emiraten van juni 2006 tot september 2008. Met dit team, hij won de Cup Golf Naties in januari 2007.

Hij leidde het nationale team van Qatar, als coach, van 25 september 2010.

Op 3 februari 2011 werd hij ontslagen van zijn baan, een week na de nederlaag van zijn team tegen Japan in de kwartfinales van de Azië Cup in 2011.

Hij trad in maart 2011 Al Gharafa Doha voor twee jaar en vervolgens te verklaren "Het is een goede uitdaging, de groep is goed en interessant. We kunnen iets goeds te doen. " Na een nederlaag in de competitie, heeft hij een diploma een jaar later 15 maart 2012.

In april 2012, Bruno Metsu ligt dicht aan het worden de nieuwe coach van Senegal maar uiteindelijk Pierre Lechantre die is aangesteld om deze positie.

Hij sloot zich uiteindelijk aan de Al-Wasl club in Dubai in juli 2012, ter vervanging van Diego Maradona en verbindt zich voor een periode van twee jaar.

Vanwege gezondheidsproblemen, nam hij ontslag 26 oktober 2012 en stierf in zijn woonplaats van 15 oktober 2013 aan kanker in de kliniek van Vlaanderen.

Bekeerd tot de islam in 2006 en volgens zijn wil, werd zijn lichaam begraven in de islamitische begraafplaats van Yoff, Senegal.

Coaching Awards

  • Halve finalist van de Gambardella Cup in 1986 met AS Beauvais
  • Finalist in de Gambardella Cup in 1987 met AS Beauvais
  • Nationale vice-kampioen in 1998 met CS Sedan Ardennes
  • Finalist van de African Cup of Nations in 2002 met Senegal
  • Kampioen van de Verenigde Arabische Emiraten in 2003 en 2004 met het Al Ain Club
  • Winnaar van de AFC Champions League in 2003 met het Al Ain Club
  • Cup winnaar kroonprins van Qatar in 2005 met Al Gharafa Doha
  • Qatar kampioenen Al Gharafa in 2005 met Doha
  • Winnaar van de 2007 Gulf Cup met de Verenigde Arabische Emiraten
  • Winnaar van de Prins Cup en de Emir Cup finalist met Al Gharafa Doha