Branko Ružić

Deze pagina bevat Cyrillische tekens. Als er problemen optreden, zie Help: Unicode of test uw browser.

Branko Ružić is een Servische politicus. Hij is lid van de Socialistische Partij van Servië. Sinds 2 september 2013 was hij minister zonder portefeuille, belast met Europese integratie in de regering van Ivica Dačić

Hij was voorzitter van de parlementaire groep van de BTR in de Nationale Vergadering van de Republiek Servië na de Servische parlementsverkiezingen, 2012.

Route

Branko Ružić geboren 14 december 1975 in Zemun, een van de stedelijke gemeenten van de stad Belgrado. Hij bracht een deel van zijn jeugd door in Australië, waar zijn vader een diplomaat. Van 1996 tot 1999 studeerde hij aan de Faculteit Politieke Wetenschappen, Universiteit van Belgrado.

In 2001 werd hij vice-president van het Centraal Comité van de Socialistische Partij van Servië mandaat vernieuwd in 2003 tot 6 partijcongres. Van maart 2001 tot december 2002, het is ook woordvoerder van de SPS, en in april 2000 tot december 2002 was hij voorzitter van de Socialistische Jeugd was.

Van januari 2001 tot december 2003, Branko Ružić is lid van het parlement van de Republiek Servië en 2004-2006, lid van het parlement van Servië en Montenegro; Hij is lid van de Commissie voor Europese Integratie en lid van de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa in Straatsburg.

In het begin van de parlementsverkiezingen van 11 mei 2008, is het op de lijst van de coalitie van de Socialistische Partij van Servië, de Partij van Verenigde Gepensioneerden van Servië en de Verenigde Servië; de lijst krijgt stemmen, of 7,58% van de stemmen, en stuurt 20 afgevaardigden van de Nationale Vergadering van de Republiek Servië; Branko Ružić werd gekozen tot de Nationale Vergadering van de Republiek Servië.

Bij de parlementsverkiezingen van 6 mei 2012, de alliantie tussen de SPS, JONGEN en JS is de vernieuwde en geleid door Ivica Dačić, de voorzitter van de SPS; de gemeenschappelijke lijst verkregen 14,51% van de stemmen en 44 zetels; Ružić werd herbenoemd tot zijn parlementair mandaat. In de Algemene Vergadering, Branko Ružić voorzitter van de parlementaire fractie van de SPS. Naast deze functie, het deelneemt aan het werk van het ministerie van Buitenlandse Zaken en de Commissie voor administratieve, budgettaire, mandaten en immuniteit.

In het late voorjaar en de zomer van 2013, een politieke crisis veroorzaakt spanningen binnen de coalitieregering na de Servische parlementsverkiezingen van 2012. Ivica Dačić exclusief de Verenigde Regio's van Servië partij van zijn regering en in het bijzonder, de meest prominente vertegenwoordiger, voorzitter van de partij en minister van Financiën en Economie, Mladjan Dinkić. Op 29 augustus 2013, Branko Ružić afzien van zijn parlementair mandaat en op 2 september, werd hij officieel minister zonder portefeuille, belast met Europese integratie in een kast herschikking.

Privé-leven

Branko Ružić is getrouwd en heeft twee kinderen. Hij spreekt Engels.

Hij was lid van de raad van FK Partizan.