Bernhard Wintzer

Bernhard Wintzer is een hoge officier van de Luftwaffe, actief tijdens de Tweede Wereldoorlog. Vanaf 1944, beval hij de Fallschirm-Artillerie-Regiment 5.

Biografie

Zoon van generaal Karl Wintzer en Else Augustinus, Bernd Wintzer geboren 21 juli 1905, te Metz, een levendige garnizoensstad Reichsland Elsaß-Lothringen. Met zijn versterkte band, Metz is dan de eerste bolwerk van het Duitse Rijk, vormt een uitzonderlijke militaire kwekerij. Zoals Heinz Harmel, de jonge Bernhard natuurlijk draait om een ​​militaire carrière.

Interbellum

Bernhard Wintzer wordt gepleegd in april 1924 in de nieuwe Duitse leger, de Reichswehr. Hij diende in de artillerie. Op 10 oktober 1932 wordt Wintzer aan de Fliegerschule Braunschweig, Brunswick de school van de luchtmacht naar waarnemer te worden. Geslaagd zijn opleiding maart 1934, waardoor Wintzer artillerie aan de Luftwaffe. Er volgt dan een nieuwe opleiding op het gebied van luchtfotografie in Berlijn. Hauptmann gepromoveerd tot kapitein in oktober 1934, naar aanleiding van de Wintzer Luftkreisschule II de school Air Berlin, van juni tot september 1935. Van de nota, het onmiddellijk een Staff training Luftkriegsakademie Berlijn volgt Gatow, die eindigt maart 1937 De 1 mei 1937, de kapitein Wintzer is toegewezen aan het deel 3 van de Generale Staf van de Luftwaffe. Op 16 februari 1938 werd hij aangesteld als Staffelkapitän, om Aufklarungsgruppe 24, een eenheid gewijd aan luchtverkenning. Bevorderd Major, commandant van 15 februari 1939, werd hij hoofd van de Aufklarungsgruppe 22

World War II

Aufklarungsgruppe van 22, de commandant Wintzer wordt naar de Luftkriegschule Dresden, de oorlog de school van de luchtmacht van Dresden in november 1939. Aan het einde van de training gestuurd, Wintzer werd benoemd tot commandant van een eenheid van de Armeeoberkommando I, een positie die hij van oktober 1940 tot april 1941. Vanaf 19 april 1941 tot 25 december 1941, beval hij een eenheid van de AOK 11. Wintzer is geplaatst in de Fernaufkärungsgruppe 4 , een verkenning eenheid op lange afstand. Benoemd tot commandant van de eenheid 1 juni 1942, nam hij het bevel in juni en juli 1942. Assigned 1 augustus 1942, op het North Gefechtsverband Stab, een detachement van de Luftflotte 1, wordt de Wintzer commandant toegewezen aan de Fliegerbildschule Hildesheim, 1 december 1942. Gepromoveerd tot Oberstleutnant, luitenant-kolonel in juni 1943 werd hij benoemd tot hoofd van het personeel op het hoofdkantoor van het II Fliegerkorps Bülowius. In september 1943 werd hij toegewezen aan Kommando Westfrankreich Luftgau, district Personeel Air van het westen van Frankrijk. In februari 1944 werd hij toegewezen aan de Oberkommando Luftwaffe, als hoofd van de sectie 8 van de Generale Staf. Er werd gepromoveerd tot Oberst, een kolonel maart 1944 toegewezen aan het personeel van de 1st Parachute Leger, het leger paratrooper 1 Luftwaffe in oktober 1944, kolonel Wintzer controleert de Fallschirm-Artillerie-Regiment 5 als van 20 december 1944. Het regiment hervormde in het voorjaar 1944 in Nederland, is afhankelijk van de Fallschirm 7-Jäger-Division, een parachute divisies van het leger een van de Luftwaffe. Hij beval het apparaat tot het einde van de vijandelijkheden mei 1945.

Onderscheidingen

  • Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938
  • Kriegsverdienstkreuz, klasse 2: 1 september 1941;
  • Eisernes Kreuz, Klasse 2: 21 januari 1942;
  • Frontflugspange Brons: 23 april 1942;
  • Eisernes Kreuz, Klasse 1: 15 mei 1942;
  • Medaille "Winterschlacht Im Osten 1941/42": 15 augustus 1942;
  • Medaille "gegen den Kommunismus Kreuzzug" in Silber mit Spange: 26 mei 1943.