Benoît Puga

Benoît Puga, geboren op 30 januari 1953 in Saint-Mande, is een Franse leger het algemeen en in het bijzonder stafchef van de president van de Republiek sinds 5 maart 2010.

Opleiding

Benoit Puga is opgegroeid in een familie van militaire traditionalisten. Zijn vader, een cavalerie-officier, eindigt zijn carrière als luitenant-kolonel commandant van de 27ste regiment dragonders hij ingelijfd in de Algiers putsch in 1961. Na twee jaar van de richel Prytanée Nationale Militaire, trad hij de Speciale Militaire School Saint-Cyr als officier cadet in september 1973 bevorderd maarschalk Turenne. Na zijn schoolopleiding, koos hij de infanterie en lid van de School van de toepassing van de Infanterie in Montpellier.

Externe werkzaamheden

Na twee jaar als hoofd van de sectie over tanks AMX-13 SS-11, met de rang van luitenant, in de ene groep jagers van Reims, en een verblijf in een verkenning helikopter eenheid, toegetreden tot de twee buitenlandse Parachute Regiment in Calvi in ​​april 1978. Met dit regiment maakte hij een groot aantal externe operaties. Hij neemt deel aan de redding van Kolwezi mei 1978, en grijpt in Gabon in 1979 in Djibouti in 1980 en 1981, Libanon in 1982, de Centraal-Afrikaanse Republiek in 1983, en uiteindelijk in Tsjaad in 1984.

Tussen augustus 1984 en juni 1989 was hij achtereenvolgens officier kwartaal operationeel centrum van het Leger, die verantwoordelijk is voor de groep van de Strategische Studies van de NWMO, stagiaire bij de War College, daarna bij de Hogere Cursus joint.

In 1989 nam hij het bevel over een bataljon van de Bijzondere Militaire School van Saint-Cyr, de bevordering Hamáček kapitein, keerde terug in 1992 voor het personeel van het leger, waar hij werkte aan het commando te reorganiseren operationele en het opstellen van het Witboek over defensie.

In 1994 werd hij naar het voormalige Joegoslavië gedetacheerd als militair assistent van General Bertrand de La Presle, daarna als militair adviseur Carl Bildt.

In augustus 1996 werd hij benoemd tot lid van het bevel van de 2de Buitenlandse Parachute Regiment, waarmee hij deelnam waaronder Almandin operaties in Centraal-Afrikaanse Republiek en Congo Pelikaan.

Leraar en Officer Staff

Vanaf 1998, achtereenvolgens professor aan de Joint Defensie College in nieuwe militaire adviseur van Carl Bildt, de IHEDN accountant en CHEM, Deputy Chief admiraal van de Joint Operations Centre, en het hoofd van het Centrum voor Planning en was hij uitvoering van operaties.

In 2004 werd hij benoemd tot algemeen commandant speciale operaties.

In 2007 werd hij benoemd tot adjunct-chef operaties binnen de generale staf van het leger.

Bij de Raad van Ministers op 2 juli 2008 werd hij benoemd tot directeur van de militaire inlichtingendienst en neemt kantoor 1 september 2008.

In 2009, General Puga kwam persoonlijk inspecteren de bouwplaats van de scheidingsmuur staal tussen Egypte en de Gazastrook.

De 5 maart 2010 werd hij benoemd tot hoofd van de persoonlijke staf van de president van de republiek te vervangen admiraal Edouard Guillaud, benoemd tot chef-staf van de strijdkrachten. Het is in deze stand door de opvolger van Nicolas Sarkozy tot president van de Republiek, de socialistische François Hollande. Pierre de Villiers de voorkeur aan hem in 2014 als chef-staf van het leger, bleef hij op die positie tot 2015.

Decoraties

Titel

  • Bevelhebber van het Legioen van Eer
  • Grootofficier in de Nationale Orde van Verdienste
  • Kruis van de Militaire Moed met acht citaten
  • Strijder's Cross
  • Medal Overseas
  • Medaille van Landsverdediging
  • Erkenning van de Natie medaille
  • Franse Herinneringsmedaille
  • Kruis Zaïrese militaire moed
  • VN-medaille voor het voormalige Joegoslavië
  • NAVO-medaille voor het voormalige Joegoslavië
  • Medaille van MISAB