Baroin

Baroin, geboren op 21 juni 1965 in het 12e arrondissement van Parijs, is een Franse politicus.

Politiek journalist voor Europa 1 voor vijf jaar, werd hij vervolgens benoemd tot lid van de RPR Aube uit 1993, en burgemeester van Troyes sinds 1995.

Een protégé van Jacques Chirac, is hij de woordvoerder van de kandidaat in de presidentsverkiezingen van 1995 en heeft dezelfde positie in de eerste Juppé regering waarvan hij de jongste.

Het houdt zich aan de oprichting van de UMP, en werd benoemd tot minister van Overzeese en van Binnenlandse Zaken en Ruimtelijke Ordening in de Villepin regering.

Benoemd tot minister van Begroting, Public Accounts, Overheidsdienst en Staatshervorming in het tweede Fillon overheid, 22 maart 2010, en nam de titel van de woordvoerder van de regering, terwijl zijn ministeriële taken behoud , derde in de Fillon regering. De 29 juni 2011, Baroin is benoemd tot minister van Economie, Financiën en Industrie, na de benoeming van Christine Lagarde aan de directie van het IMF.

Hij werd verkozen tot senator van de dageraad 28 september 2014, na vier opeenvolgende ambtstermijnen in de Nationale Vergadering.

Biografie

Jeugd en onderwijs

Claude François Baroin René Pierre is de zoon van Michel Baroin en Michele Paulin. Aan het einde van zijn studie was hij getuige van de dood van zijn zus Veronica, 26 april 1986, aangereden door een auto in Parijs en verloor zijn vader, 5 februari 1987 bij een vliegtuigongeluk in Kameroen. Hij zegt dat deze tragedies hebben geheroriënteerd en hebben een of andere manier gesteund zijn politieke engagement.

Student aan de Universiteit Stanislas en Claude-Bernard Lycée in Parijs, dan is een student aan de Panthéon-Assas Universiteit, studeerde hij af met een verdediging DESS, een postgraduaat in informatica en bibliotheken, de Higher Institute of Management en een DEA geopolitiek.

Professionele carrière

Jean-Pierre Elkabbach de rekruten bij de politieke afdeling van Europe 1, waar hij begon een carrière in de journalistiek, streeft hij 1988-1992.

Sinds 2001 is hij werkzaam in Parijs, in het bijzonder de behandeling van gewone strafzaken.

Politieke carrière

In 1989 werd hij gekozen tot wethouder van Nogent-sur-Seine in de Aube. In 1993 ging hij de Nationale Vergadering, waarvan hij het jongste lid, als vertegenwoordiger van het kiesdistrict van de dageraad 3 en slaagt Robert Galley als burgemeester van Troyes in 1995. In datzelfde jaar werd hij verkozen tot president de Vereniging van Burgemeesters van de dageraad.

Tijdens de presidentiële campagne in 1995, is hij woordvoerder van Jacques Chirac. Na de overwinning van de laatste, werd hij benoemd tot minister van Buitenlandse Zaken aan de minister-president en woordvoerder Alain Juppe eerste regering, en werd, op 29, de jongste van de overheid. Niet verlengd een paar maanden later in de nieuwe regering Juppé, werd hij projectleider bij het Elysee, een positie die hij bekleedde tot hij zijn plaats gevonden in de algemene verkiezingen van 1997, verloor door de meerderheid .

In 2001, Baroin wordt voorzitter van de Gemeenschap van de agglomeratie van Troyes en directeur van het museum van president Jacques Chirac-in Correze. Zij is aan het hoofd van de gemeente Troyes worden verlengd. Want het is ook een deel van de Parijs.

Hij werd herkozen 16 juni 2002, in de wijk 3 van de Dageraad, de tweede ronde met 64,32% van de stemmen. Lid van de UMP fractie 2002-2012, de partij waarvan hij de woordvoerder voorgezeten door Alain Juppé, vervolgens adjunct-secretaris-generaal voorgezeten waarnemend Jean-Claude Gaudin, is hij vice-voorzitter van de Algemene Vergadering National van 2002 tot 2005. Hij is politiek adviseur van Nicolas Sarkozy als hij is voorzitter van de UMP; Hij is ook voorzitter van het graafschap comité van de UMP-Aube en de vice-president van de Dialoog Club & amp; Initiatief, voorgezeten door Jean-Pierre Raffarin. Hij is nog steeds lid van het Politiek Bureau van de UMP. Op 2 juni 2005, na het Franse referendum over het Verdrag tot vaststelling van een Grondwet voor Europa, Baroin is benoemd tot minister van Overzeese in de regering Dominique de Villepin, dan zorgt de 26 maart 2007, naar 15 mei, 2007, als minister van Binnenlandse Zaken Nicolas Sarkozy te vervangen ontslag te concentreren op zijn presidentiële campagne. Hij werd de jongste ministers.

Op 10 juni 2007 werd hij herkozen met 55,21% van de stemmen in zijn kiesdistrict in de eerste ronde, met een onthouding tarief van 48,32%. Op 9 maart 2008 werd hij herkozen burgemeester van Troyes, leidde hij de lijst met verkregen 50,42% van de stemmen in de eerste ronde, tegenover vier andere lijsten.

Na de regionale verkiezingen van 2010 en het kabinet herschikking op 22 maart 2010, wordt Baroin benoemd tot minister van Begroting, Public Accounts en Staatshervorming in de plaats van Eric Woerth. In deze rol is hij verantwoordelijk in het bijzonder om het overheidstekort op het niveau te brengen van voor de economische crisis. Terwijl zijn voorganger in het begin van 2009 Mon.service-public.fr werd gelanceerd om online administratieve procedures te bevorderen, Baroin hervat deze internet portaal van de Franse overheid om de productiviteit winsten en tijd aan de gebruiker, met de ambitie om het te ontwikkelen.

Op 14 november 2010, na de vorming van de regering Francois Fillon III, wordt herbenoemd, en haalt de Public Service portefeuille; Hij werd ook de woordvoerder van de regering.

De 29 juni 2011, Baroin is benoemd tot minister van Economie, Financiën en Industrie, ter vervanging van Christine Lagarde, benoemd tot de vorige dag, het IMF Managing Director. Valérie Pécresse vervangen als minister van Begroting, Public Accounts en Staatshervorming en woordvoerder van de regering, terwijl François Sauvadet werd bekroond met de Public Service.

Op 8 november 2011, in antwoord op de oppositie in de Nationale Vergadering, bekritiseert hij de Socialistische Partij aan de macht kwam te zijn "gebroken" naar aanleiding van de 1997 parlementsverkiezingen Deze opmerkingen leiden tot verontwaardiging en sterke reacties in de gelederen van de linker; volgt een schorsing en een uitstel vragen aan de regering, dat is zeldzaam in de Kamer.

De 29 september 2012, kondigde hij aan dat hij steunt Francois Fillon op het congres voor het voorzitterschap van de UMP.

Op 28 november 2012, trad hij toe tot de UMP-fractie R-na de breuk van de parlementaire groep UMP UMP Congres na 18 november 2012.

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 2014, werd hij herkozen burgemeester van Troyes in de eerste ronde met 62,57% van de stemmen.

In oktober 2014 is hij een kandidaat in de senaatsverkiezingen en verkozen senator. In november 2014 werd hij verkozen tot voorzitter van de Vereniging van Burgemeesters van Frankrijk.

Details van de mandaten en functies

Parlementaire werkzaamheden

  • 2 april 1993 - 18 juni 1995 RPR afgevaardigde van het derde district van de Aube
  • 12 juni 1997 - 2 juli 2005: RPR UMP daarna afgevaardigde van de derde kiesdistrict van de dageraad
  • 26 juni 2002 - 2 juli 2005: Vice-voorzitter van de Nationale Assemblee
  • 20 juni 2007 - 23 april 2010: UMP afgevaardigde van de derde kiesdistrict van de dageraad
  • 20 juni 2012 - 29 september 2014: UMP afgevaardigde van de derde kiesdistrict van de dageraad
  • Sinds 29 september 2014: Senator UMP van de dageraad.

Ministersposten

  • 18 mei 1995 - 7 november 1995 minister van Buitenlandse Zaken aan de minister-president, de regering woordvoerder Alain Juppe I
  • 2 juni 2005 - 26 maart 2007: Minister van Overseas in de regering Dominique de Villepin
  • 26 maart 2007 - 15 mei 2007: Minister van Binnenlandse Zaken en Ruimtelijke Ordening in de regering Dominique de Villepin
  • 22 maart 2010 - 13 november 2010: Minister van Begroting, Public Accounts en Staatshervorming in de regering François Fillon II
  • 14 november 2010 - 29 juni 2011: minister van Begroting, Public Accounts, Overheidsdienst en Staatshervorming, regeringswoordvoerder in de regering François Fillon III
  • 29 juni 2011 - 15 mei, 2012: Minister van Economie, Financiën en Industrie in de regering Francois Fillon III

Lokale mandaten

  • 1989 - 1995: Wethouder Nogent-sur-Seine
  • Sinds 25 juni 1995: burgemeester van Troyes

Politieke functies

  • Nationaal secretaris van de RPR het MKB
  • Nationaal secretaris van de RPR, verantwoordelijk voor cultuur en communicatie
  • Nationaal secretaris van de RPR, die verantwoordelijk is voor de hervorming en de organisatie van de overheid
  • Adjunct-secretaris-generaal en politiek adviseur van de UMP
  • Voorzitter van de Departementale Comité van de UMP in de Aube en vice-president van de Dialoog Club & amp; Initiatief
  • Voorzitter van de Departementale Vereniging van Burgemeesters van de Dageraad
  • Voorzitter van de Vereniging van burgemeesters van Frankrijk

Privé-leven

Gescheiden van journalist en Broquisse Valerie, met wie hij trouwde 12 april 1991, Baroin is de vader van de drie hierboven genoemde Julius, Louis en Constance.

Tussen 2006 en 2008 had hij een affaire met journaliste Marie Drucker.

Sinds de zomer van 2008 is hij woont samen met actrice Michèle Laroque.

Publicaties

  • Kroniek van een verschil Baroin, Julien Dray, nummer 1, al. "Vennootschap", 9 september 1998, 192 p.
  • Journal of crisis, JC Lattes, coll. "Essays en documenten", 7 november 2012, 220 p.