Algemene Congregatie

Volgens de grondwet van de Sociëteit van Jezus, wordt de Algemene Congregatie noodzakelijkerwijs opgeroepen om een ​​opvolger van de overleden generale overste of bij het omgaan met zeer moeilijke kwesties met betrekking tot het hele lichaam van de vennootschap te kiezen. In de 470 jaar geschiedenis waren er 35 vergaderingen van de Algemene Congregatie van de Sociëteit van Jezus.

Macht en regelmatigheid

De Algemene Congregatie is de wetgever en hoogste gezag in de Sociëteit van Jezus. Het wordt geroepen door de vicaris-generaal of de generaal zelf. Door de algemene gemeenten grondwetten zeldzame moet blijven 'om deze straf aan de Vennootschap en de verspilling van tijd te voorkomen ". In tegenstelling tot andere religieuze ordes 'algemene hoofdstukken' geen statutaire regelmaat. Echter, de vierjaarlijkse gemeenten 'aanklagers' kan opleggen aan de Algemene bijeengeroepen.

Unifying Rally

In de geest van Sint Ignatius, het is hetzelfde bedrijf dat 'gemeentelijke' verzamelt. Afgevaardigden niet kiesdistricten of apostolische sectoren moeten zij de stem en voorvechter maken vertegenwoordigen. Samen vormen ze het lichaam van de Vennootschap; ze denken en beslissen voor zijn universele goed.

Lijst van Algemene Congregaties

Pre-Algemene Congregatie: In oktober 1550 Ignatius van Loyola in Rome verzamelt de groep van de eerste metgezellen met enkele anderen om gezamenlijk het eerste ontwerp van de constituties van de Vennootschap. Degenen die niet in staat om zich te bevrijden waren werden geraadpleegd tijdens hun bezoek aan Rome in 1551. Deze bijeenkomst wordt wel gezien als een algemene pre-congregatie.

  • 1 Algemene Congregatie: 19 juni om te 10 september 1558.

Ongeveer 1000 jezuïeten. De 20 leden van de CG uitverkorenen Jacques Lainez, Generale Overste.

  • 2 Algemene Congregatie: 21 juni-3 september 1565 ..

Ongeveer 3500 jezuïeten. De 31 leden kiezen Francis Borgia, Algemeen Overste.

  • 3 Algemene Congregatie: 12 april - 16 juni, 1573.

3905 jezuïeten. De 40 leden kiezen Everard Mercurian, de Generale Overste.

  • 4 Algemene Congregatie: 7 februari-22 april 1581.

5165 jezuïeten. De 57 leden kiezen Claude Acquaviva, Generale Overste.

  • 5 Algemene Congregatie: 3 november 1593 - 18 januari 1594.

8519 jezuïeten. De congregatie werd bijeengeroepen in opdracht van paus Clemens VIII, om de regering van de Generale Overste Claude Acquaviva beoordelen.

  • 6 Algemene Congregatie: 21 februari om te 29 maart 1608.

10.640 jezuïeten. De bijeenroeping van de Algemene Congregatie wordt opgelegd Claude Acquaviva door de Congregatie van 1608. Aanklagers Acquaviva regering keurde een tweede keer. Strenge maatregelen worden genomen tegen onruststokers.

  • 7 Algemene Congregatie: 5 november 1615 - 26 januari 1616.

13.112 jezuïeten. De 75 leden kiezen Muzio Vitelleschi, Generale Overste.

  • 8 Algemene Congregatie: 21 november 1645 - 14 april 1646.

De 92 leden kiezen Vincenzo Carafa, Generale Overste.

  • 9 Algemene Congregatie: 13 december 1649 - 23 februari 1650.

De leden kiezen 80 Francesco Piccolomini, Generale Overste.

  • Algemene Congregatie 10: 7 januari om te 20 maart 1652.

De eerste 77 leden verkozen Alessandro Gottifredi die voor het einde van de congregatie sterft. Een tweede verkiezing wordt gehouden. Goswin Nikkel wordt gekozen Algemeen Overste.

  • Algemene Congregatie 11: 9 mei - 28 juli 1661.

De gemeente wordt bijeengeroepen onder het decreet van Innocentius X bestelde de reguliere cursussen ten minste om de negen jaar. De 78 leden kiezen Giovanni Paolo Oliva, algemene vicaris met recht van opvolging.

  • Algemene Congregatie 12:, 22 juni 7 september 1682

17.655 jezuïeten. De 85 leden kiezen Charles de Noyelle, Generale Overste.

  • Algemene Congregatie 13: 22 juni-7 september 1687.

De 86 leden kiezen Tirso González, Algemeen Overste.

  • Algemene Congregatie 14: 19 november 1696 - 16 januari 1697.

De gemeente wordt bijeengeroepen door Tirso Gonzalez in de uitvoering van het decreet van Innocent X.

  • Algemene Congregatie 15: 20 januari - 3 april 1706.

19.998 jezuïeten. De gemeente wordt bijeengeroepen op grond van de Orde van Innocent X. Tirso Gonzalez sterven in de tussentijd was er nog een verkiezing Michelangelo Tamburini werd verkozen tot Generaal Overste.

  • Algemene Congregatie 16: 19 november 1730 - 13 februari 1731. De 80 leden verkozen Franz Retz, Generale Overste.
  • Algemene Congregatie 17: 22 juni - 5 september 1751.

22.589 jezuïeten. De 91 leden kiezen Ignacio Visconti, Generale Overste.

  • Algemene Congregatie 18: 18 november 1755 - 28 januari 1756.

De 87 leden kiezen Luigi Centurione, Generale Overste.

  • Algemene Congregatie 19: 9 mei - 18 juni 1758.

De 89 leden kiezen Lorenzo Ricci, Generale Overste.

De Sociëteit van Jezus wordt onderdrukt door paus Clemens XIV 16 augustus 1773.

  • De eerste Poolse congregatie kiest Stanislaus Czerniewicz als 'vicaris-generaal in Rusland'.
  • De 2e Poolse congregatie kiest Gabriel Lenkiewicz als 'vicaris-generaal in Rusland'.
  • De 3e Polen Franciszek Kareu Congregatie verkozen tot algemeen vicaris in Rusland '. Hij werd benoemd door paus 'Superior generaal van Rusland, waar het bestaan ​​in Rusland van de Vennootschap aan het publiek door Pius VII wordt goedgekeurd.
  • De 4e Poolse congregatie kiest Gabriel Gruber, als Algemeen Overste voor Rusland.
  • De 5e Polen Tadeusz Brzozowski Congregatie verkozen als generale overste voor Rusland. Het bestaat uit algemene overste van de hele samenleving 'op zijn universele restauratie door paus Pius VII.
  • Algemene Congregatie 20: 9 oktober, 10 december 1820

1307 jezuïeten. De 24 leden verkozen Luigi Fortis, Generale Overste.

  • Algemene Congregatie 21: 30 juni, 17 augustus 1829.

2137 jezuïeten. De 28 leden kiezen Jan Roothaan, Generale Overste.

  • Algemene Congregatie 22: 22 juni - 31 augustus, 1853.

5209 jezuïeten. Roothaan bijeengeroepen door de vader, die in de tussentijd sterft. De 55 leden kiezen Peter Jan Beckx, Generale Overste.

  • Algemene Congregatie 23: 16 september tot 23 oktober 1883.

11.221 jezuïeten. Beckx bijeengeroepen door de vader die wil ze geeft hem een ​​'vicaris-generaal' met recht van opvolging. De 72 leden kiezen Antoine Anderledy is Generale Overste van 1887.

  • Algemene Congregatie 24: 24 september tot 5 december 1892.

13 275jésuites. De 73 leden kiezen Luis Martín, de Generale Overste.

  • Algemene Congregatie 25: 1 september-18 oktober 1906.

15.661 jezuïeten. De 72 leden kiezen Franz Xavier Wernz, Generale Overste.

  • Algemene Congregatie 26: 2 februari-18 maart 1915.

16.946 jezuïeten. De 87 leden kiezen Vladimir Ledochowski, Generale Overste.

  • Algemene Congregatie 27: 8 september - 21 december, 1923.

18.304 jezuïeten. De gemeente wordt bijeengeroepen door Ledochowski aan de wetten van de Sociëteit van Jezus te werken, na de afkondiging van het nieuwe Wetboek van Canoniek Recht.

  • Algemene Congregatie 28: 12 maart - 9 mei 1938.

25.683 jezuïeten. De gemeente wordt bijeengeroepen door Ledochowski om belangrijke zaken van de Vennootschap te bespreken.

  • Algemene Congregatie 29: 6 september - 23 oktober 1946.

28.191 jezuïeten. Hoewel Ledochowski overleed in 1942, de Tweede Wereldoorlog voorkomen dat de gemeente te voldoen voordat 1946. De 168 leden kiezen Jean-Baptiste Janssens, Generale Overste.

  • Algemene Congregatie 30: 6 september - 11 november 1957.

33.732 jezuïeten. De gemeente wordt bijeengeroepen door Janssens.

  • Algemene Congregatie 31: 7 mei - 15 juli 1965 8 september om te 17 november 1966.

36.000 jezuïeten. De 226 leden kiezen Pedro Arrupe, Generale Overste, in de eerste sessie. De tweede sessie geslaagd voor de wet en het leven van de onderneming en de geest van het Tweede Vaticaans Concilie decreten.

  • Algemene Congregatie 32: 2 december 1974 - 7 maart 1975.

28.500 jezuïeten. Arrupe gebeld door de gemeente geeft een sterke oriëntatie 'Faith and Justice' aan Jezus.

  • Algemene Congregatie 33: 2 september-25 oktober 1983.

25.952 jezuïeten. Bijeengeroepen door de Pauselijke afgevaardigde, Paolo Dezza, de gemeente kiest Peter-Hans Kolvenbach, Generaal Overste, in plaats van Pedro Arrupe, die ontslag nam.

  • Algemene Congregatie 34: 5 januari - 22 maart 1995.

22.869 jezuïeten. Kolvenbach gebeld door de gemeente bespreekt belangrijke zaken van de Vennootschap.

  • Algemene Congregatie 35 7 januari-maart 6, 2008.

19.580 jezuïeten. Kolvenbach gebeld door de gemeente accepteert zijn ontslag en uitverkorenen Adolfo Nicolás, Generale Overste.

Verwante Artikelen

  • Sociëteit van Jezus
  • Algemene overste van de Sociëteit van Jezus