Alexandre Labadie

Alexandre Labadie, geboren op 12 april 1814 in Lezignan-Corbieres, stierf 2 januari 1892 in Marseille, is een Franse politicus.

Hij is de oudere broer van Osmin Labadie, ook politicus.

Biografie

Hij verhuisde rond de leeftijd van 20 jaar linnen koopman in Marseille. Republikeinse verzet tegen de keizerlijke regering, werd hij lid van de gemeentelijke commissie van Marseille in 1848 en wethouder in 1865.

In 1870 is hij actief deel aan de campagne tegen de volksraadpleging van Napoleon III. Na de nederlaag van Sedan en de samenstelling van de regering van Nationale Defensie 4 september 1870, hield hij een paar weken de functies van prefect van de Rhône-delta en treedt af in 24 september.

Hij runt een krant met Henri Fouquier, True tussen de Republiek en in 1871 de Algemene Raad van de Bouches-du-Rhône, die hij tot president wordt verkozen.

Zijn politieke standpunten bracht hem in conflict met de prefecten van de afdeling, waaronder Jacques de Tracy in 1874. Het conflict met haar escaleert tot het punt van die aanleiding geven tot een levendige briefwisseling tussen Alexander Labadie en vervolgens de Broglie Minister van Binnenlandse Zaken.

Geslagen in november 1874 met de gemeentelijke lijst van de Republikeinse hij reed, nam hij ontslag uit zijn functie als General Counsel.

Voortgezet burgerlijke en veroordeeld voor het voormalige Centraal-commissaris van Marseille hebben gearresteerd tijdens zijn jaar prefect, hij is een kandidaat voor de Senaat van 30 januari 1876 en het mislukt.

Dan wetgevende kandidaat verkozen komende 20 februari onder het label van de Republikeinse Links.

Op 18 mei 1877 is een deel van de 363 parlementariërs, die de motie van afkeuring tegen de Duc de Broglie stemmen. Na de ontbinding van het parlement door MacMahon nieuwe verkiezingen een overwinning voor de linkerzijde en zijn stoel gevonden.

Fel gekant tegen de radicale partij nieuwe kandidaat voor het vice faalt in de verkiezingen van 21 augustus 1881.

Mandaten uitgevoerd

  • General Counsel van Bouches-du-Rhône en de voorzitter van de Algemene Raad 1871-1874
  • Gedeputeerde van de Bouches-du-Rhône, tweede district van Aix-en-Provence, vanaf 20 februari 1876 en 25 juni 1877
  • Gedeputeerde van de Bouches-du-Rhône, tweede district van Aix-en-Provence, van 14 oktober 1877 tot 27 oktober 1881