8 ceremonie van Caesar

8 César Prijsuitreiking - ook bekend als de Nacht van de César - het belonen van de films uitgebracht in 1982, vond plaats 26 februari 1983 in het Grand Rex.

Het werd voorgezeten door Catherine Deneuve en uitgezonden op Antenne 2.

Presentatoren en sprekers

  • Robert Enrico, voorzitter van de Academy of Motion Picture Arts and Technical
  • Catherine Deneuve, voorzitter van de ceremonie
  • Pierre Tchernia, Jean-Claude Brialy, ceremoniemeesters
  • Jacqueline Bisset, Dayle Haddon, Marisa Berenson, Meryl Streep, Nastassja Kinski, buitenlandse gasten om awards te presenteren
  • Vijanden Brothers
  • Evocatie van de film songs van Louis Chedid, Sofie Kremen, Alain Souchon, Gérard Presgurvic, Claude Nougaro

Prijzenlijst

César Award voor Beste Film

  • Saldo van Bob Swaim
    • Andrzej Wajda's Danton
    • Passie Godard
    • Een kamer in de stad van Jacques Demy

César Award voor Beste Regisseur

  • Andrzej Wajda voor Danton
    • Bob Swaim voor Weegschaal
    • Jean-Luc Godard voor Passion
    • Jacques Demy voor een kamer in de stad

César Award voor Beste Acteur

  • Philippe turnpakje voor Weegschaal
    • Gerard Depardieu voor Danton
    • Gérard Lanvin voor gegroepeerde Shooting
    • Lino Ventura Les Misérables

César Award voor Beste Actrice

  • Nathalie Baye voor Weegschaal
    • Miou-Miou voor Josepha
    • Romy Schneider La Passante van Sanssouci
    • Simone Signoret voor The North Star

César Award voor Beste Mannelijke Bijrol

  • Jean Carmet Les Misérables
    • Gérard Klein voor La Passante van Sanssouci
    • Michel Jonasz voor Wat zet David?
    • Jean-François Stévenin voor een kamer in de stad

César Award voor beste vrouwelijke bijrol

  • Fanny Cottençon voor North Star
    • Denise Grey voor La Boum 2
    • Stéphane Audran voor Paradis voor alle
    • Darrieux voor een kamer in de stad

César Award voor Meest Veelbelovende Acteur

  • Christophe Malavoy voor Family Rock
    • Jean-Paul Comart voor Weegschaal
    • Tchéky Karyo voor Weegschaal
    • Dominique Pinon voor de terugkeer van Martin Guerre

César Award voor Meest Veelbelovende Actrice

  • Sophie Marceau La Boum 2
    • Souad Amidou voor Big Brother
    • Fabienne Guyon voor een kamer in de stad
    • Julie Jézéquel voor North Star

César voor Beste Originele Scenario

  • Daniel Vigne en Jean-Claude Carrière voor de terugkeer van Martin Guerre
    • Elie Chouraqui voor Wat zet David?
    • Mathieu Fabiani en Bob Swaim voor Weegschaal
    • Eric Rohmer voor Le Beau Mariage

César voor de beste aanpassing en dialoog

  • Michel Grisolia, Pierre Granier-Deferre en jean aurenche voor The North Star, aangepast van de roman De huurder van Georges Simenon
    • Jean-Claude Carrière en Jacek Gasiorowski Danton, een bewerking van het toneelstuk Danton Affair Stanisława Przybyszewska
    • Robert Hossein en Alain Decaux Les Misérables, aangepast van de roman van Victor Hugo
    • Pascal Jardin en Daniel Schmid voor Hecate, meesteres van de nacht, een bewerking van de roman Hecate en haar hond Morand

César Award voor Beste Buitenlandse Film

  • Victor Victoria Blake Edwards
    • E.T. the Extra-Terrestrial Steven Spielberg
    • De Franse Lieutenant's Meesteres van Karel Reisz
    • Yol Yilmaz Güney van

César voor Beste Eerste

  • Sterven op dertig jaar Romain Goupil
    • Josepha Christopher Frank
    • Liefdesbrieven in Somalië Frédéric Mitterrand
    • Gegroepeerd neergeschoten door Jean-Claude Missiaen

César voor beste muziek

  • Michel Portal voor de terugkeer van Martin Guerre
    • Michel Colombier voor een kamer in de stad
    • Vladimir Cosma en Francis Lai voor La Boum 2
    • Georges Delerue voor La Passante van Sanssouci

César Award voor Beste Cinematografie

  • Henri Alekan voor Trout
    • Raoul Coutard voor Passion
    • Jean Penzer voor een kamer in de stad
    • Edmond Richard Les Misérables

César voor de beste decor

  • Alain Negro voor de terugkeer van Martin Guerre
    • Bernard Evein voor een kamer in de stad
    • François Lamothe Les Misérables
    • Alexandre Trauner voor Trout

César Best Sound

  • William Robert en Claude Sivel Villand voor La Passante van Sanssouci
    • Jean-Pierre Ruh naar Danton
    • Pierre Gamet en Jacques Maumont voor The Roaring Forties
    • André Hervée voor een kamer in de stad

César voor Beste Editing

  • Noëlle Boisson voor Wat zet David?
    • Françoise Javet Frederix voor Weegschaal
    • Henri Lanoe voor The Roaring Forties
    • Armand Psenny gegroepeerd voor Shooting
    • Jean Ravel voor North Star

César voor Beste Animated Short Film

  • De legende van de Arme Klokkenluider van Michel Ocelot
    • Chronicle 1909 Gaëtan Brizzi, Paul Brizzi
    • Geen tevoren van Michel Gauthier

César voor de beste korte fictie film

  • Bluf Philippe Bensoussan
    • Gitano Canta Tony Gatlif
    • Het invoeren van de Yves-Noel Francois
    • Merlin of de prijs van goud Arthur Joffé

César voor de beste korte documentaire

  • Junkopia Chris Marker
    • De Engel van de Abyss Annie Tresgot
    • Los Montes de Martin José Sarmiento
    • Sound sculpturen van Jacques Barsac

Ere César

  • Raimu

Tribute

  • Arletty: telefoon met Jean-Louis Barrault en Jean-Claude Brialy