63 Golden Globes

De 63 Golden Globes uitgereikt films en series uitgezonden in 2005 en de professionals die zich dit jaar hebben onderscheiden, vond plaats 16 januari 2006 in Los Angeles.

Prijzenlijst

De winnaars worden hieronder de eerste van elke categorie en in het vet.

Film

Beste drama

  • Brokeback Mountain
    • The Constant Gardener
    • Good Night, and Good Luck
    • Match Point
    • A History of Violence

Beste Musical of Comedy

  • Walk the Line
    • Mrs. Henderson Presents
    • Pride and Prejudice
    • The Producers
    • The Squid and the Whale

Beste Regisseur

  • Ang Lee voor Brokeback Mountain
    • Woody Allen Match Point
    • George Clooney voor Good Night, and Good Luck
    • Peter Jackson King Kong
    • Fernando Meirelles voor The Constant Gardener
    • Steven Spielberg voor Munich

Beste Acteur in een Drama

  • Philip Seymour Hoffman voor de rol van Truman Capote in Capote
    • Russell Crowe voor de rol van Jim Braddock in Cinderella Man
    • Terrence Howard in de rol van DJay in Hustle en Flow
    • Heath Ledger voor de rol van Ennis Del Mar in Brokeback Mountain
    • David Strathairn voor de rol van Edward R. Murrow in Good Night, and Good Luck

Beste Actrice in een Drama

  • Felicity Huffman in de rol van Bree in Transamerica
    • Maria Bello voor de rol van Tom Stall in A History of Violence
    • Gwyneth Paltrow voor de rol van Catherine in Irrefutable
    • Charlize Theron voor de rol in North Country North Country
    • Zhang Ziyi voor de rol van Sayuri in Memoirs of a Geisha

Beste Acteur in een Musical of Comedy

  • Joaquin Phoenix voor de rol van Johnny Cash in Walk the Line
    • Jeff Daniels voor de rol van Bernard Berkman in The Squid and the Whale
    • Johnny Depp voor de rol van Willy Wonka in Charlie and the Chocolate Factory
    • Nathan Lane voor de rol van Max Bialystock in The Producers
    • Cillian Murphy voor de rol van Patrick 'Kitten "Brady in Breakfast on Pluto

Beste Actrice in een Musical of Comedy

  • Reese Witherspoon in de rol van June Carter Cash in Walk the Line
    • Judi Dench in de rol van Laura Henderson in Mrs. Henderson Presents
    • Keira Knightley voor de rol van Elizabeth Bennet in Pride and Prejudice
    • Laura Linney voor de rol van Joan Berkman in The Squid and the Whale
    • Sarah Jessica Parker in de rol van Meredith Morton Family Stone

Beste Acteur in een Bijrol

  • George Clooney in de rol van Bob Barnes in Syriana
    • Matt Dillon in de rol van John Ryan in Collision
    • Will Ferrell voor de rol van Franz Liebkind in The Producers
    • Paul Giamatti in de rol van Joe Gould in Cinderella Man
    • Bob Hoskins voor de rol van Vivian Van Damm in Mrs. Henderson Presents

Beste Actrice in een Bijrol

  • Rachel Weisz voor de rol van Tessa Quayle in The Constant Gardener
    • Scarlett Johansson voor de rol van Nola Rice in Match Point
    • Shirley MacLaine voor de rol van Ella Hirsch in In Her Shoes
    • Frances McDormand voor de rol van Glory Dodge in North Country
    • Michelle Williams voor de rol van Alma Beers in Brokeback Mountain

Beste Scenario

  • Brokeback Mountain - Larry McMurtry en Diana Ossana
    • Collision - Haggis en Bobby Moresco Paul
    • Good Night, and Good Luck - George Clooney en Grant Heslov
    • Match Point - Woody Allen
    • München - Tony Kushner en Eric Roth

Best Original Song

  • "Een liefde die nooit zal groeien oude" uitgevoerd door Emmylou Harris - Brokeback Mountain
    • "Kerstmis in Love" starring Renee Olstead - Kerst in Love
    • "Wonderkind" uitgevoerd door Alanis Morissette - De Kronieken van Narnia: De Leeuw, de Heks en de Kleerkast
    • "Er is niets als een show op Broadway" starring Nathan Lane en Matthew Broderick - The Producers
    • "Travelin 'Thru' met in de hoofdrol Dolly Parton - Transamerica

Beste Film Score

  • Memoirs of a Geisha - John Williams
    • Brokeback Mountain - Gustavo Santaolalla
    • De Kronieken van Narnia: De Leeuw, de Witte Heks en de Kleerkast - Harry Gregson-Williams
    • King Kong - James Newton Howard
    • Syriana - Alexandre Desplat

Beste Buitenlandse Film

  • Paradise Now - Palestina / Israël / Frankrijk
    • Kung Fu Hustle - China
    • Vrolijke Kerstmis - Frankrijk / Duitsland /
    • Wu ji, de legende van wind rijders - China
    • Tsotsi - Zuid-Afrika

TV

Beste dramaserie

  • Lost: The
    • Opperbevelhebber
    • Grey's Anatomy
    • Gevangenis Break
    • Rome

Beste Musical of Comedy Series

  • Desperate Housewives
    • Curb Your Enthusiasm
    • Gevolg
    • Everybody Hates Chris
    • Graaf
    • Onkruid

Beste miniserie of tv-film best

  • Empire Falls
    • Into the West
    • Lackawanna Blues
    • Sleeper Cell
    • Blackpool
    • Warm Springs

Beste Acteur in een dramaserie

  • Hugh Laurie D voor de rol van Dr. Gregory House in Huis
    • Patrick Dempsey voor de rol van D Derek Shepherd in Grey's Anatomy
    • Matthew Fox als Jack Shephard in Lost: The
    • Wentworth Miller voor de rol van Michael Scofield in Gevangenis Break
    • Kiefer Sutherland voor de rol van Jack Bauer in 24 uur chrono

Beste Actrice in een dramaserie

  • Geena Davis in de rol van Mackenzie Allen in Opperbevelhebber
    • Patricia Arquette voor middelgrote rol in
    • Kyra Sedgwick voor de rol van Brenda Leigh Johnson in The Closer prioriteit onderzoeken
    • Glenn Close voor de rol van Captain Monica Rawling in The Shield
    • Polly Walker voor de rol van Atia van de Julii in Rome

Beste acteur in een musical of comedy-serie

  • Steve Carell voor de rol van Michael Scott in The Office
    • Zach Braff voor de rol van John Dorian in Scrubs
    • Larry David voor zichzelf in Curb Your Enthusiasm
    • Jason Lee in de rol van Graaf J. Hickey in Earl
    • Charlie Sheen voor de rol van Charlie Harper in Half Men

Beste actrice in een musical of comedy-serie

  • Mary-Louise Parker als Nancy Botwin op Onkruid in
    • Marcia Cross voor de rol van Bree Hodge op Desperate Housewives
    • Felicity Huffman in de rol van Lynette Scavo in Desperate Housewives
    • Teri Hatcher voor de rol van Susan Mayer op Desperate Housewives
    • Eva Longoria voor de rol van Gabrielle Solis in Desperate Housewives

Beste acteur in een miniserie of een film

  • Jonathan Rhys Meyers voor de rol van Elvis Presley in Elvis: Een ster is geboren
    • Kenneth Branagh in de rol van Franklin D. Roosevelt in Warm Springs
    • Ed Harris in de rol van Miles Roby in Empire Falls
    • Bill Nighy in de rol van Lawrence in The Girl in Café
    • Donald Sutherland voor de rol van Agent Bill Meehan in Mensenhandel

Beste Actrice in een miniserie of een film

  • S. Epatha Merkerson voor de rol van Rachel "Nanny" Crosby in Lackawanna Blues
    • Halle Berry voor de rol van Janie Crawford in Their Eyes Were Watching God
    • Kelly Macdonald voor de rol van Gina in The Girl in Café
    • Cynthia Nixon voor de rol van Eleanor Roosevelt in Warm Springs
    • Mira Sorvino voor de rol van Kate Morozov Agent Mensenhandel

Beste Acteur in een Bijrol in een serie, miniserie of een film

  • Paul Newman voor de rol van Max Roby in Empire Falls
    • Naveen Andrews in de rol van Sayid Jarrah op Lost: The
    • Randy Quaid in de rol van Colonel Parker in Elvis: Een ster is geboren
    • Donald Sutherland voor de rol van Nathan Templeton in Opperbevelhebber
    • Jeremy Piven in de rol van Ari Gold in Entourage

Beste Actrice in een Bijrol in een serie, miniserie of een film

  • Sandra Oh voor de rol van Cristina Yang op Grey's Anatomy
    • Rol Candice Bergen Shirley Schmidt in Boston Legal
    • Camryn Manheim voor de rol van Gladys Presley in Elvis: Een ster is geboren
    • Joanne Woodward voor de rol van Francine Whiting in Empire Falls
    • Elizabeth Perkins voor de rol van Celia Hodes in Weeds

Speciaal

Cecil B. DeMille Award

  • Sir Anthony Hopkins

Miss Golden Globe

  • Dakota Johnson

Awards en meerdere nominaties

Meerdere nominaties

Film

TV

Persoonlijkheden

Meerdere awards

Film

TV

Persoonlijkheden

De grote verliezers