50e Golden Globe Awards

De 50 Golden Globes ceremonie werd gehouden 24 januari 1993, bekroond met films en series uitgezonden in 1992 en de professionals die zich dit jaar hebben onderscheiden.

Prijzenlijst

De winnaars worden hieronder de eerste van elke categorie en in het vet.

Film

Beste drama

  • De tijd van een weekend
    • The Crying Game
    • Good Men
    • Howards End
    • Meedogenloos

Beste Musical of Comedy

  • The Player
    • Aladdin
    • Wittebroodsweken van Las Vegas
    • Sister Act
    • Enchanted april

Beste Regisseur

  • Clint Eastwood voor Unforgiven
    • Robert Altman voor The Player
    • James Ivory voor Howards End
    • Robert Redford voor A River Runs Through It
    • Rob Reiner voor Good Men

Beste Acteur in een Drama

  • Al Pacino voor de rol van luitenant-kolonel Frank Slade in Le Temps van een weekend
    • Tom Cruise in de rol van Lt. Daniel Kaffee in A Few Good Men
    • Robert Downey Jr. voor de rol van Charles Chaplin in Chaplin
    • Jack Nicholson voor de rol van Jimmy Hoffa in Hoffa
    • Denzel Washington voor de rol van Malcolm X Malcolm X

Beste Actrice in een Drama

  • Emma Thompson voor de rol van Margaret Schlegel in Howards End
    • Mary McDonnell voor de rol van mei-Alice Culhane in Passion Fish
    • Michelle Pfeiffer in de rol van Lurene Hallett in Love Field
    • Susan Sarandon voor de rol van Michaela Odone Lorenzo in
    • Sharon Stone voor de rol van Catherine Tramell in Basic Instinct

Beste Acteur in een Musical of Comedy

  • Tim Robbins voor de rol van Griffin Mill in The Player
    • Tim Robbins voor de rol van Bob Roberts Bob Roberts
    • Nicolas Cage in de rol van Jack Singer in Honeymoon in Vegas
    • Billy Crystal voor de rol van Buddy Young Jr in Mr. Saturday Night
    • Marcello Mastroianni in de rol van Joe in Meledandri Gebruikt People

Beste Actrice in een Musical of Comedy

  • Miranda Richardson voor de rol van Rose in Arbuthnot Enchanted april
    • Rol Geena Davis Dottie Hinson in A League of Their Own
    • Whoopi Goldberg voor de rol van Deloris Van Cartier in Sister Act
    • Shirley MacLaine voor de rol van Pearl Berman in Gebruikte People
    • Meryl Streep voor de rol van Madeline Ashton in Death Becomes Her

Beste Acteur in een Bijrol

  • Gene Hackman in de rol van Little Bill Daggett in Unforgiven
    • Jack Nicholson voor de rol van Col. Nathan R. Jessep in A Few Good Men
    • Chris O'Donnell in de rol van Charles "Charlie" Simms in Le Temps van een weekend
    • Al Pacino voor de rol van Ricky Roma in Glengarry
    • David Paymer voor de rol van Stan in Mr. Saturday Night

Beste Actrice in een Bijrol

  • Joan Plowright voor de rol van Mrs. Fisher in Enchanted april
    • Geraldine Chaplin voor de rol van Hannah Chaplin in Chaplin
    • Judy Davis in de rol van Sally in Husbands en Vrouwen
    • Miranda Richardson voor de rol van Ingrid Fleming Fatale
    • Alfre Woodard voor de rol van Chantelle in Passion Fish

Beste Scenario

  • De tijd van een weekend - Bo Goldman
    • Howards End - Ruth Prawer Jhabvala
    • Unforgiven - David Peoples
    • Good Men - Aaron Sorkin
    • De speler - Michael Tolkin

Best Original Song

  • "A Whole New World" uitgevoerd door Peabo Bryson en Regina Belle - Aladdin
    • "Mooie Maria van mijn ziel" - The Mambo Kings
    • "Friend Like Me" met Robin Williams - Aladdin
    • "Prins Ali" met Robin Williams - Aladdin
    • "Dit wordt gebruikt om Be My Playground" starring Madonna - A League of Their Own

Beste Film Score

  • Aladdin - Alan Menken
    • Chaplin - John Barry
    • The Last of the Mohicans - Randy Edelman
    • Basic Instinct - Jerry Goldsmith
    • 1492: Christopher Columbus - Vangelis Papathanassiou

Beste Buitenlandse Film

  • Indochina • Frankrijk
    • Elke ochtend de wereld • Frankrijk
    • • Urga Rusland
    • Specerijen passie • Mexico
    • Schtonk! • Duitsland

TV

Beste dramaserie

  • Northern Exposure
    • 90210
    • Homefront
    • Het lot van Wings
    • Reed Sisters

Beste Musical of Comedy Series

  • Roseanne
    • Brooklyn Bridge
    • Proost
    • Evening Shade
    • Murphy Brown

Beste miniserie of tv-film best

  • Sinatra
    • Citizen Cohn
    • Juwelen
    • Miss Rose White
    • Stalin

Beste Acteur in een dramaserie

  • Sam Waterston voor de rol van Forrest Bedford in The Wings of Destiny
    • Scott Bakula voor de rol van D Samuel "Sam" Beckett in Quantum Leap
    • Mark Harmon voor de rol van Dicky Cobb in The Voices of Silence
    • Rob Morrow voor de rol van Joel Fleischman op Northern Exposure
    • Jason Priestley voor de rol van Brandon Walsh in Beverly Hills 90210

Beste Actrice in een dramaserie

  • Regina Taylor voor de rol van Lilly Harper in The Wings of Destiny
    • Mariel Hemingway voor de rol van Sydney Guilford in Civil Wars
    • Angela Lansbury in de rol van Jessica Fletcher Beatrice in Murder
    • Marlee Matlin voor de rol van Tess Kaufman in The Voices of Silence
    • Janine Turner voor de rol van Maggie O'Connell in Northern Exposure

Beste acteur in een musical of comedy-serie

  • John Goodman voor de rol van Dan Conner in Roseanne
    • Tim Allen voor de rol van Tim Taylor in Home Improvement
    • Craig T. Nelson voor de rol van Coach Hayden Fox
    • Will Smith voor de rol van William "Will" Smith in The Fresh Prince of Bel-Air
    • Ted Danson voor de rol van Sam Malone in Proost
    • Ed O'Neill voor de rol van Al Bundy in Married with Children
    • Burt Reynolds voor de rol van Woodrow "Wood" in Newton Avond Shades

Beste actrice in een musical of comedy-serie

  • Roseanne voor de rol van Roseanne Roseanne in
    • Rol Candice Bergen Murphy Brown's in Murphy Brown
    • Helen Hunt in de rol van Jamie Buchman in Mad About You
    • Katey Sagal voor de rol van Peggy Bundy in Married with Children
    • Kirstie Alley voor de rol van Rebecca Howe in Proost

Beste acteur in een miniserie of een film

  • Robert Duvall voor de rol van Joseph Stalin Stalin
    • Anthony Andrews in de rol van William Whitfield in Jewels
    • Philip Casnoff voor de rol van Frank Sinatra in Sinatra
    • Jon Voight voor de rol van Professor Alfred Kroeber in de laatste van zijn stam
    • James Woods voor de rol van Marcus Roy Cohn in Citizen Cohn

Beste Actrice in een miniserie of een film

  • Laura Dern voor de rol van Janet Harduvel in The Triumph of Truth
    • Drew Barrymore voor de rol van Anita in Minteer Gun Crazy
    • Katharine Hepburn in de rol van Victoria Brown Een man op de zolder
    • Jessica Lange voor de rol van Alexandra Bergson in O Pioneers!
    • Kyra Sedgwick voor de rol van Miss Rose White Rose White

Beste Acteur in een Bijrol in een serie, miniserie of een film

  • Maximilian Schell voor de rol van Lenin in Stalin
    • Jason Alexander voor de rol van George Costanza in Seinfeld
    • John Corbett voor de rol van Chris Stevens in Northern Exposure
    • Hume Cronyn voor de rol van Ben in Broadway Bound
    • Earl Holliman voor de rol van Darden Towe in Delta
    • Dean Stockwell voor de rol van Albert "Al" Quantum Leap in Calavicci

Beste Actrice in een Bijrol in een serie, miniserie of een film

  • Joan Plowright in de rol van Olga in Stalin
    • Olympia Dukakis voor de rol van Dolly Sinatra in Sinatra
    • Laurie Metcalf voor de rol van Jackie in Roseanne Harris
    • Park algemeen voor de rol van Laverne Todd in het huis Madness
    • Amanda Plummer in de rol van Lusia Weiss in Miss Rose White
    • Gena Rowlands voor de rol van Honora Swift in Crazy in Love

Speciaal

Cecil B. DeMille Award

  • Lauren Bacall

Miss Golden Globe

  • Erin Hamilton

Special Award

  • Robin Williams, want zijn stem werk aan de nasynchronisatie van "Genie" en "Venter, de marskramer 'in de film Aladdin.

Awards en meerdere nominaties

Meerdere nominaties

Film

TV

Persoonlijkheden

Meerdere awards

Film

TV

Persoonlijkheid

De grote verliezers

Film

TV