39 César Awards

De 39 ceremonie bioscoop Caesar, georganiseerd door de Academie van Beeldende Kunsten en technieken van de film vond plaats 28 februari 2014 bij het theater Châtelet in Parijs, en beloond films uitgebracht in 2013.

De nominaties werden aangekondigd 31 januari 2014.

Voorgezeten door François Cluzet, wordt de ceremonie gepresenteerd door Cécile de France, het vervangen van Antoine de Caunes, de gastheer van de drie voorgaande ceremonies.

De ceremonie werd gekenmerkt door de triomf van de verrassing Guillaume Gallienne, met inbegrip van zijn film, Jongens en Guillaume tijdens het diner! won vijf Césars, waaronder 4 persoonlijk Gallienne. Een succes ten koste van het onbekende en het Lac La Vie d'Adèle, films die een sensatie veroorzaakte in Cannes, maar die vertrok met de Caesars van de beste verwachtingen.

Presentatoren en sprekers

  • François Cluzet, voorzitter van de ceremonie
  • Cécile de France, emcee
  • Bérénice Bejo, voor de levering van César Award voor Meest Veelbelovende Actrice
  • Charles Berling en Nora Arnezeder voor de levering van de César Award voor beste eerste speelfilm
  • Zabou Breitman, voor de presentatie van de César Award voor Beste Mannelijke Bijrol
  • Kev Adams, voor de presentatie van de César Award voor Best Animated Film
  • Pierre Niney en Lorant Deutsch, voor de presentatie van de César voor de beste aanpassing
  • Audrey Fleurot, voor de levering van César Award voor Meest Veelbelovende Acteur
  • Alex Lutz en Anne Marivin voor de levering van de César Award voor Beste Cinematografie
  • Stéphane De Groodt, voor de levering van César Best Sound
  • Rossy de Palma, voor de presentatie van de César Award voor Beste Buitenlandse Film
  • Beth Ditto, voor de presentatie van de César voor de beste muziek
  • Jean-Hugues Anglade, voor de levering van de César voor Beste Originele Scenario
  • ANDRÉ DUSSOLLIER, voor de presentatie van de César Award voor beste vrouwelijke bijrol
  • Agnes Varda, voor de presentatie van de César voor Beste Documentaire Film
  • Alex Lutz en Anne Marivin, voor de levering van de César voor Beste Art Direction en Best Editing Cesar
  • Quentin Tarantino, voor de presentatie van de Ere-César
  • Déborah François, voor de presentatie van de César voor Beste Costume Design
  • Clément Sibony en Izïa voor de levering van de César Award voor Beste Korte Film
  • Sara Forestier, voor de presentatie van de César Award voor Beste Regisseur
  • Jeremy Irons, voor de presentatie van de César Award voor Beste Actrice
  • Nicole Garcia, voor de presentatie van de César Award voor Beste Acteur
  • François Cluzet voor de levering van de César Award voor Beste Film

Prijzenlijst

Beste Film

  • Jongens en Guillaume tijdens het diner! Guillaume Gallienne
    • 9 Maand Stretch Albert Dupontel
    • Stranger by the Lake Alain Guiraudie
    • Jimmy P. Arnaud Desplechin
    • Asghar Farhadi van het Verleden
    • Venus in Fur Roman Polanski
    • Leven Adele - hoofdstukken 1 & amp; 2 Abdellatif Kechiche

Beste Regisseur

  • Roman Polanski voor The Venus in Furs
    • Albert Dupontel boerderij voor 9 maanden
    • Guillaume Gallienne voor jongens en Guillaume tijdens het diner!
    • Alain Guiraudie voor Stranger by the Lake
    • Arnaud Desplechin Jimmy P.
    • Asghar Farhadi voor The Past
    • Abdellatif Kechiche La Vie d'Adèle - hoofdstukken 1 & amp; 2

Beste Acteur

  • Guillaume Gallienne voor de rol van William en mama in Jongens en Guillaume tijdens het diner!
    • Mathieu Amalric voor de rol van Thomas in Venus in Fur
    • Michel Bouquet voor de rol van Renoir Auguste Renoir in
    • Albert Dupontel in de rol van Bob Nolan in 9 Maand Stretch
    • Grégory Gadebois voor de rol van Fredi in mijn ziel genezen door u
    • Fabrice Luchini voor de rol van Serge Tanner in Fietsen met Moliere
    • Mads Mikkelsen voor de rol van Michael Kohlhaas Michael Kohlhaas in

Beste Actrice

  • Kiberlain voor de rol van Ariane Felder boerderij in 9 maanden
    • Fanny Ardant in de rol van Caroline in Les Beaux Jours
    • Bérénice Bejo voor de rol van Maria in The Past
    • Catherine Deneuve in de rol van Bettie Ze gaat in
    • Sara Forestier voor de rol van Suzanne in Suzanne
    • Emmanuelle Seigner voor de rol van Vanda in Venus in Fur
    • Léa Seydoux voor de rol van Emma in het leven van Adele - hoofdstukken 1 & amp; 2

Beste Acteur in een Bijrol

  • Niels Arestrup voor de rol van Claude Maupas in Ministerie van Buitenlandse Zaken
    • Patrick Chesnais voor de rol van Philip in de mooie dagen
    • Patrick Assumçao voor de rol van Henry in Stranger by the Lake
    • François Damiens voor de rol van Nicolas in Suzanne
    • Olivier Gourmet voor de rol van Gilles in Grand Central

Beste Actrice in een Bijrol

  • Adèle Haenel voor de rol van Maria in Suzanne
    • Marisa Borini voor de rol van de moeder in een kasteel in Italië
    • Françoise Fabian voor de rol van Babou in Jongens en Guillaume tijdens het diner!
    • Julie Gayet voor de rol van Valerie Dumontheil in Ministerie van Buitenlandse Zaken
    • Géraldine Pailhas voor de rol van Sylvie in Jong en Vrij

Beste Mannelijke Nieuwkomer

  • Pierre Deladonchamps voor de rol van Frank in Stranger by the Lake
    • Paul Bartel voor de rol van JB in Les Petits Princes
    • Paul Hamy voor de rol van Suzanne in Julien
    • Vincent Macaigne voor de rol van Pator in La Fille du 14 juillet
    • Nemo Schiffman voor de rol van Charly in Ze gaat

Best Female Nieuwkomer

  • Adèle Exarchopoulos voor de rol van Adele in het leven van Adele - hoofdstukken 1 & amp; 2
    • Lou de Laage voor de rol van Raphaëlle Dalio in Jappeloup
    • Pauline Etienne voor de rol van Suzanne Simonin in The Nun
    • Golshifteh Farahani voor de rol van vrouwen in Syngué Sabour. Pierre geduld
    • Marine Vacth voor de rol van Isabelle Jong en Vrij

Best Original Screenplay

  • 9 Maand Stretch - Albert Dupontel
    • Fietsen met Moliere - Philippe Le Guay
    • Stranger by the Lake - Alain Guiraudie
    • Het verleden - Asghar Farhadi
    • Suzanne - Katell Quillévéré Mariette Desert

Aangepast

  • Jongens en Guillaume tijdens het diner! - Guillaume Gallienne,
    • Jimmy P. - Arnaud Desplechin,
    • Quai d'Orsay - Bertrand Tavernier, Christophe Blain en Antonin Baudry
    • De Venus in Furs - Roman Polanski en David Ives,
    • Leven Adele - hoofdstukken 1 & amp; 2 - Abdellatif Kechiche en Ghalya Lacroix,

Beste Production Design

  • De Surf dagen - Stéphane Rozenbaum
    • De Extravagant Reis van de jonge en wonderbaarlijke TS Spivet - Aline Bonetto
    • Jongens en Guillaume tijdens het diner! - Sylvie Olivé
    • Michael Kohlhaas - Yan Arlaud
    • Renoir - Benedictus Baruch

Best Costume

  • Renoir - Pascaline Chavanne
    • De Surf dagen - Florence Fontaine
    • De Extravagant Reis van de jonge en wonderbaarlijke TS Spivet - Madeline Fontaine
    • Jongens en Guillaume tijdens het diner! - Olivier Bériot
    • Michael Kohlhaas - Anina Diener

Beste Cinematografie

  • De Extravagant Reis van de jonge en wonderbaarlijke TS Spivet - Thomas Hardmeier
    • Stranger by the Lake - Claire Mathon
    • Michael Kohlhaas - Jeanne Lapoirie
    • Renoir - Mark Lee Ping Bin
    • Leven Adele - hoofdstukken 1 & amp; 2 - Sofian El Fani

Best Editing

  • Jongens en Guillaume tijdens het diner! - Valérie Deseine
    • 9 Maand Stretch - Christophe Pinel
    • Stranger by the Lake - Jean-Christophe Hym
    • Leven Adele - hoofdstukken 1 & amp; 2 - Camille Toubkis Albertine Lastera, Jean-Marie Lengelle, Ghalya Lacroix
    • Het verleden - Juliette Welfling

Beste Sound

  • Michael Kohlhaas - Jean Mallet, Jean-Pierre Duret, Mélissa Petitjean
    • Stranger by the Lake - Philippe Grivel, Nathalie Vidal
    • Jongens en Guillaume tijdens het diner! - Marc-Antoine Beldent, Prian Loïc, Olivier Dô Huu
    • De Venus in Furs - Lucien Balibar, Nadine Muse, Cyril Holtz
    • Leven Adele - hoofdstukken 1 & amp; 2 - Jerome Chenevoy, Fabien Pochet, Roland Voglaire Johannes Paulus Hurier

Beste muziek

  • Michael Kohlhaas - Martin Wheeler
    • Chinese puzzle - Loïc Dury, Christophe Minck
    • Fietsen met Moliere - Jorge Arriagada
    • De Surf dagen - Étienne Charry
    • De Venus in Furs - Alexandre Desplat

Beste eerste film

  • Jongens en Guillaume tijdens het diner! Guillaume Gallienne
    • Solferino De Slag van Justine Triet
    • Solo Christophe Offenstein
    • La Fille du 14 juillet Antonin Peretjatko
    • The Gilded Cage Ruben Alves

Best Animated Film

  • Loulou, de ongelooflijke geheim van Eric Omond en Gregory Solotareff
    • Aya de Yopougon Marguerite Abouet en Clement Oubrerie
    • Mijn moeder is in Amerika, ontmoette ze Buffalo Bill Marc Boréal en Thibaut Chatel

Best Documentary Film

  • Op weg naar de school Pascal Plisson
    • Hoe ik haatte wiskunde Olivier Peyon
    • The Last oneerlijke Claude Lanzmann
    • Het was een woud van Luc Jacquet
    • Het Huis van Nicolas Philibert radio

Beste Buitenlandse Film

  • Alabama Monroe België Felix Van Groeningen
    • Blancanieves van Pablo Berger Spanje
    • Blue Jasmine Woody Allen
    • Dead Man Talking Patrick Ridremont België
    • Django Unchained Quentin Tarantino
    • De grote bellezza Paolo Sorrentino Italië
    • Ernst van Alfonso Cuaron

Beste Korte Film

  • Net voordat het verliezen van alles te Xavier Legrand
    • Bambi Sébastien Lifshitz
    • Fugue Jean-Bernard Marlin
    • Lizards Vincent Mariette
    • Marseille La Nuit Mary Monge

Best Animated Short

  • Kiki en miss Montparnos Amélie Harrault
    • Brieven vrouwen Augusto Zavonello

Ere César

  • Scarlett Johansson voor zijn hele carrière.

Caesar en technische

  • Didier Diaz, voorzitter van Transpalux

Statistiek

Meerdere nominaties

Meerdere awards

De grote verliezers

Hoorzittingen

Uitgezonden op Canal + middernacht ,, vlakte voldoet aan de emissie 2.315.000 kijkers of marktaandeel, met een piek miljoen naar de aankondiging van de César Award voor Beste Film. Het behoort achter positie 4 Grote Concours facilitators, Elementary en de Boulevard du Palais. Of 200 000 kijkers minder in vergelijking met het voorgaande jaar.