38 Golden Globes

De 38 Golden Globes ceremonie werd gehouden 31 januari 1981, bekroond met films en series uitgezonden in 1980 en de professionals die zich dit jaar hebben onderscheiden.

Prijzenlijst

De winnaars worden hieronder de eerste van elke categorie en in het vet.

Film

Beste drama

  • Ordinary People
    • Elephant Man
    • De Negende Configuration
    • De doos van de duivel
    • Raging Bull

Beste Musical of Comedy

  • Coal Miner's Daughter
    • Zijn er een piloot in het vliegtuig?
    • Roem
    • Rock'n'roll Tijd
    • Melvin en Howard

Beste Regisseur

  • Robert Redford voor Ordinary People
    • David Lynch's Elephant Man
    • Tess Roman Polanski
    • Richard Rush voor de doos Devil
    • Martin Scorsese voor Raging Bull

Beste Acteur in een Drama

  • Robert De Niro voor de rol van Jake LaMotta in Raging Bull
    • John Hurt voor de rol van John Merrick, "The Elephant Man" in Elephant Man
    • Jack Lemmon voor de rol van Scottie Templeton in Een zoon voor de zomer
    • Peter O'Toole in de rol van Eli Kruis in het kader van de Duivel
    • Donald Sutherland voor de rol van Calvin Jarrett in Ordinary People

Beste Actrice in een Drama

  • Mary Tyler Moore voor de rol van Beth Jarrett in Ordinary People
    • Ellen Burstyn voor de rol van Edna in Resurrection
    • Nastassja Kinski in de rol van Tess in Tess of the d'Urbervilles
    • Deborah Raffin voor de rol van Lena in Canada Geraakt door Liefde
    • Gena Rowlands in de rol van Gloria Swenson in Gloria

Beste Acteur in een Musical of Comedy

  • Ray Sharkey voor de rol van Vincent "Vinnie" Vacarri in Rock'n'roll Time
    • Neil Diamond voor de rol van Jess Robin in The Jazz Singer
    • Tommy Lee Jones voor de rol van Doolittle "Mooney" Lynn of 'Doo' in Coal Miner's Daughter
    • Walter Matthau voor de rol van Miles Kendig / James Butler ... spionnen in Games
    • Paul Le Mat voor de rol van Melvin Dummar in Melvin en Howard

Beste Actrice in een Musical of Comedy

  • Sissy Spacek voor de rol van Loretta Webb / Lynn in Coal Miner's Daughter
    • Irene Cara voor de rol van Coco Hernandez in Fame
    • Goldie Hawn de rol van Pvt. Judy Benjamin / Judy Goodman Private Benjamin
    • Bette Midler in de rol van zelf / The Divine Miss M in Divine Madness
    • Dolly Parton voor de rol van Doralee Rhodes in Hoe zich te ontdoen van zijn baas

Beste Acteur in een Bijrol

  • Timothy Hutton voor de rol van Conrad Jarrett in Ordinary People
    • Judd Hirsch in de rol van D Berger in Ordinary People
    • Joe Pesci voor de rol van Joey LaMotta in Raging Bull
    • Jason Robards voor de rol van Howard Hughes in Melvin en Howard
    • Scott Wilson voor de rol van Captain Billy Cutshaw in de negende Configuration

Beste Actrice in een Bijrol

  • Mary Steenburgen voor de rol van Lynda Dummar in Melvin en Howard
    • Lucie Arnaz in de rol van Molly Bell in The Jazz Singer
    • Beverly D'Angelo in de rol van Patsy Cline in Coal Miner's Daughter
    • Cathy Moriarty voor de rol van Vickie LaMotta in Raging Bull
    • Debra Winger voor de rol van Sissy in Urban Cowboy

Beste Scenario

  • De Negende Configuratie - William Peter Blatty
    • Elephant Man - Eric Bergren
    • Raging Bull - Martin Mardik
    • The Devil box - Lawrence B. Marcus
    • Ordinary People - Alvin Sargent

Best Original Song

  • "Fame" gezongen door Irene Cara - Fame
    • "Call Me" van Blondie geïnterpreteerd - American Gigolo
    • "Love on the Rocks" starring Neil Diamond - The Jazz Singer
    • "Nine to Five" uitgevoerd door Dolly Parton - Hoe zich te ontdoen van zijn baas
    • "Yesterday's Dreams" uitgevoerd door Johnny Mathis - Falling in Love Again

Beste Film Score

  • The Devil box - Dominic Frontiere
    • Fame - Michael Gore
    • Star Wars Episode V: The Empire tegen aanvallen - John Williams
    • De Contest - Lalo Schifrin
    • Somewhere in Time - John Barry
    • American Gigolo - Giorgio Moroder

Beste Buitenlandse Film

  • • Tess Frankrijk
    • Breaker Morant • Australië
    • Kagemusha • Japan
    • • The Last Metro Frankrijk
    • Mijn briljante carrière • Australië
    • • Speciale behandeling Joegoslavië

Golden Globe voor Beste Mannelijke Nieuwkomer van het Jaar

De Award werd al uitgereikt.

  • Timothy Hutton voor de rol Conrad Jarrett in Ordinary People
    • Michael O'Keefe voor de rol van Ben Meechum in The Great Santini
    • Christopher Atkins voor de rol van Richard in The Blue Lagoon
    • William Hurt voor de rol van Professor Eddie Jessup in Beyond echte
    • Steve Railsback Cameron voor de rol in het vak Devil

Golden Globe voor vrouwelijke revelatie van het jaar

De Award werd al uitgereikt.

  • Nastassja Kinski voor de rol van Tess in Tess d'Urbervilles
    • Cathy Moriarty voor de rol van Vickie LaMotta in Raging Bull
    • Nancy Allen voor de rol van Liz Blake in Pulsions
    • Dolly Parton voor de rol van Doralee Rhodes in Hoe zich te ontdoen van zijn baas
    • Debra Winger voor de rol van Sissy in Urban Cowboy

TV

Beste dramaserie

  • Sjogoen
    • Dallas
    • Hart to Hart
    • Moviola
    • Vegas
    • Lou Grant

Beste Musical of Comedy Series

  • Taxi
    • The Love Boat
    • M * A * S * H
    • Zeep
    • Alice

Beste tv-film

De Award werd al uitgereikt.

  • De Doos van de schaduw
    • De Beproeving van Dr. Mudd
    • Spelen voor Time
    • A Tale of Two Cities
    • Het Achterhuis

Beste Acteur in een dramaserie

  • Richard Chamberlain in de rol van John Blackthorne in Shogun
    • Edward Asner in de rol van Lou Lou Grant Grant in
    • Larry Hagman voor de rol van JR Ewing in Dallas
    • Robert Wagner voor de rol van Jonathan Hart in Hart naar Hart
    • Robert Urich voor de rol van Dan Tanna in Vegas

Beste Actrice in een dramaserie

  • Yoko Shimada voor de rol van Lady Toda Buntaro in Shogun
    • Stefanie Powers voor de rol van Jennifer Hart in Hart naar Hart
    • Linda Gray voor de rol van Sue Ellen Ewing in Dallas
    • Barbara Bel Geddes voor de rol van Miss Ellie in Dallas
    • Melissa Gilbert voor de rol van Laura Ingalls Wilder in het Kleine Huis op de Prairie

Beste acteur in een musical of comedy-serie

  • Alan Alda voor de rol van Benjamin Pierce in M ​​* A * S * H
    • Judd Hirsch voor de rol van Alex Rieger in Taxi
    • Wayne Rogers voor de rol van D Charley Michaels in huisbezoeken
    • Gavin MacLeod voor de rol van Capt. Merrill Stubing op The Love Boat
    • Hal Linden voor de rol van Capt. Barney Miller in Barney Miller

Beste actrice in een musical of comedy-serie

  • Katherine Helmond voor de rol van Jessica Tate in Soap
    • Loni Anderson voor de rol van Elizabeth Jennifer Marlowe op WKRP In Cincinnati
    • Polly Holliday voor de rol van Florence Jean Castleberry in Flo
    • Lynn Redgrave in de rol van Ann Anderson huisbezoeken
    • Linda Lavin voor de rol van Alice in Alice Hyatt

Beste Acteur in een Bijrol in een serie, miniserie of een film

  • Pat Harrington voor de rol van Dwayne Schneider in de dagen
  • Vic Tayback voor de rol van Alice in Mel Sharples
    • Andy Kaufman voor de rol van Latka Gravas in Taxi
    • Danny DeVito in de rol van Louie De Palma in Taxi
    • Geoffrey Lewis voor de rol van Graaf Tucker Flo

Beste Actrice in een Bijrol in een serie, miniserie of een film

  • Valerie Bertinelli voor de rol van Barbara Cooper in de dagen
  • Diane Ladd voor de rol van Alice in Belle Dupree
    • Linda Kelsey voor de rol van Billie Newman in Lou Grant
    • Beth Howland voor de rol van Alice in Vera Louise Gorman
    • Marilu Henner voor de rol van Elaine Nardo in Taxi

Cecil B. DeMille Award

  • Gene Kelly

Miss Golden Globe

  • Rosanne Katon

Awards en meerdere nominaties

Meerdere nominaties

Film

TV

Persoonlijkheden

Meerdere awards

Film

TV

Persoonlijkheden

De grote verliezers

Film

TV