38 César Awards

De 38 ceremonie bioscoop Caesar, georganiseerd door de Academie van Beeldende Kunsten en technieken van de film vond plaats du Châtelet 22 februari 2013 in het theater in Parijs, en beloond films uitgebracht in 2012. De ceremonie werd gepresenteerd door Antoine de Caunes en voorgezeten door Jamel Debbouze.

De nominaties werden aangekondigd 25 januari 2013.

Presentatoren en sprekers

  • Jamel Debbouze, voorzitter van de ceremonie
  • Antoine de Caunes, emcee
  • Lambert Wilson, voor de presentatie van de César Award voor Meest Veelbelovende Actrice
  • Ludivine Sagnier, voor de presentatie van de César Award voor beste eerste speelfilm
  • Isabelle Carré, voor de presentatie van de César Award voor Beste Mannelijke Bijrol
  • Manu Payet, voor de presentatie van de César Award voor Best Animated Film
  • Céline Sallette voor de levering van de César voor de beste aanpassing
  • Marina Fois, voor de levering van César Award voor Meest Veelbelovende Acteur
  • Franck GASTAMBIDE voor de levering van de César Award voor Beste Cinematografie
  • Franck GASTAMBIDE, Medi Sadoun en Jib Pocthier, voor de levering van César Best Sound
  • Olga Kurylenko, voor de presentatie van de César Award voor Beste Buitenlandse Film
  • Emilie Simon en Thomas Dutronc, voor de presentatie van de César voor de beste muziek
  • Laurent Lafitte, voor de presentatie van de César voor Beste Originele Scenario
  • Virginie Ledoyen en Joeystarr voor de levering van de César Award voor beste vrouwelijke bijrol
  • Guilaine Londez voor de levering van de César voor de beste documentaire film
  • Audrey Lamy, voor de presentatie van de César voor Beste Art Direction en Best Editing Cesar
  • Michel Hazanavicius, voor de presentatie van de Ere-César
  • François Damiens, voor de presentatie van de César voor Beste Costume Design
  • Aïssa Maïga, voor de presentatie van de César Award voor Beste Korte Film
  • Charlotte Gainsbourg, voor de presentatie van de César Award voor Beste Regisseur
  • Omar Sy, voor de presentatie van de César Award voor Beste Actrice
  • Bérénice Bejo, voor de presentatie van de César Award voor Beste Acteur
  • Jamel Debbouze, voor de presentatie van de César Award voor Beste Film

Prijzenlijst

Beste Film

  • Amour van Michael Haneke
    • Farewell, My Queen van Benoît Jacquot
    • Camille Spoelt door Noémie Lvovsky
    • In het huis van François Ozon
    • De rouille et d'os van Jacques Audiard
    • Leos Carax Heilige Motors
    • De eerste naam van Matthew Delaporte en Alexandre de la patelliere

Beste Regisseur

  • Michael Haneke voor Amour
    • Benoît Jacquot voor Farewell, My Queen
    • Lvovsky Camille Rewinds
    • François Ozon in het huis
    • Jacques Audiard voor Rust and Bone
    • Leos Carax's Holy Motors voor
    • Stéphane Brizé Uren voor de lente

Beste Acteur

  • Jean-Louis Trintignant in de rol van George in Love
    • Jean-Pierre Bacri voor de rol van Damien Hauer in Hortense Zoeken
    • Patrick Bruel voor de rol van Vincent Larchet in The Name
    • Denis Lavant voor de rol van de heer Oscar in Holy Motors
    • Vincent Lindon voor de rol van Alain Evrard paar uur in het voorjaar
    • Fabrice Luchini voor de rol van Germain Germain In het huis
    • Jérémie Renier voor de rol van Claude François in Cloclo

Beste Actrice

  • Emmanuelle Riva voor de rol van Anne in Love
    • Marion Cotillard in de rol van Stephanie in Rust and Bone
    • Catherine Frot voor de rol van Hortense Laborie in Les Saveurs du Palais
    • Lvovsky voor de rol van Camille Camille Rewinds
    • Corinne Masiero voor de rol in Louise Wimmer Louise Wimmer
    • Léa Seydoux voor de rol van Sidonie Laborde in Farewell, My Queen
    • Hélène Vincent voor de rol van Yvette Evrard paar uur in het voorjaar

Beste Acteur in een Bijrol

  • Guillaume de Tonquédec voor de rol van Claude in The Name
    • Samir Guesmi voor de rol van Eric in Camille Rewinds
    • Benoît Magimel voor de rol van Paul Lederman in Cloclo
    • Claude Rich voor de rol van Sebastian Hauer in Hortense Zoeken
    • Michel Vuillermoz voor de rol van de vader in Camille Camille Rewinds

Beste Actrice in een Bijrol

  • Valérie Benguigui voor de rol van Elizabeth in The Name
    • Judith Chemla voor de rol van Josepha in Camille Rewinds
    • Isabelle Huppert voor de rol van Eva in Love
    • Yolande Moreau voor de rol van de moeder in Camille Camille Rewinds
    • Edith Scob voor de rol van Celine in Holy Motors

Beste Mannelijke Nieuwkomer

  • Schoenaerts voor de rol van Ali in Rust and Bone
    • Félix Moati voor de rol van Victor in Télé gaucho
    • Kacey Mottet Klein voor de rol van Simon in The Kid van boven
    • Pierre Niney voor de rol van Maximus in As broers
    • Ernst Umhauer voor de rol van Claude Garcia in het huis

Best Female Nieuwkomer

  • Izïa voor de rol van Louise in Bad Girl
    • Alice de Lencquesaing voor de rol van Camille in Galop
    • Lola Dewaere voor de rol van Nina in Blimey!
    • Julia Faure voor de rol van Louise in Camille Rewinds
    • India Hair voor de rol van Alice in Camille Rewinds

Best Original Screenplay

  • Liefde - Michael Haneke
    • Granny's Funeral - Bruno en Denis Podalydès Podalydès
    • Camille Rewinds - Lvovsky, Florence Seyvos Maud Ameline en Pierre-Olivier Mattei
    • Holy Motors - Leos Carax
    • Een paar uur lente - Florence Vignon en Stéphane Brizé

Aangepast

  • Rust en Bone - Jacques Audiard en Thomas Bidegain,
    • 38 getuigen - Lucas Belvaux,
    • Farewell, My Queen - Gilles Taurand en Benoît Jacquot,
    • In het Huis - door François Ozon,
    • De eerste - Matthieu Delaporte en Alexandre de la patelliere,

Beste Production Design

  • Farewell, My Queen - Katia Wyszkop
    • Liefde - Jean-Vincent Puzos
    • Cloclo - Philippe Chiffre
    • Holy Motors - Florian Sanson
    • Mensen - Sylvie Olivé

Best Costume

  • Farewell, My Queen - Christian Gasc
    • Augustine - Pascaline Chavanne
    • Camille Spoelt - Madeline Fontaine
    • Cloclo - Mimi Lempicka
    • Mensen - Charlotte David

Beste Cinematografie

  • Farewell, My Queen - Romain Winding
    • Liefde - Darius Khondji
    • Rust en Bone - Stéphane Fontaine
    • Holy Motors - Caroline Champetier
    • Mensen - Guillaume Schiffman

Best Editing

  • Rust en Bone - Juliette Welfling
    • Farewell, My Queen - Luc Barnier
    • Liefde - Monika Willi
    • Camille Rewinds - Annette Dutertre en Michel Klochendler
    • Holy Motors - Nelly Quettier

Beste Sound

  • Cloclo - Antoine Deflandre, Germain Boulay, Eric Tisserand
    • Farewell, My Queen - Brigitte Taillandier, Francis Wargnier en Olivier Goinard
    • Liefde - William Sciama Nadine Muse, Jean-Pierre Laforce
    • Rust en Bone - Brigitte Taillandier, Pascal Villard en Jean-Paul Hurier
    • Holy Motors - Erwan Kerzanet, Josefina Rodriguez, Emmanuel Croset

Beste muziek

  • Rust en Bone - Alexandre Desplat
    • Farewell, My Queen - Bruno Coulais
    • Camille Rewinds - Gaëtan Roussel en Joseph Dahan
    • In het huis - Philippe Rombi
    • Mensen - Rob en Emmanuel Orlando

Beste eerste film

  • Louise Wimmer door Cyril Mennegun
    • Augustine Alice Winocour
    • Als broeders Hugo Gélin
    • Mensen Regis Roinsard
    • Rengaine Rachid Djaïdani

Best Animated Film

  • Ernest & Celestine Benjamin Renner, Vincent Patar en Stéphane Aubier
    • Edmond was een ezel Franck Dion
    • Kirikou en de mannen en vrouwen van Michel Ocelot
    • Oh Willy Emma en Marc Roels Swaef
    • Zarafa door Rémi Bezançon en Jean-Christophe Lie

Best Documentary Film

  • De Unseen Sébastien Lifshitz
    • Rundvlees of het echte leven koeien Emmanuel Gras
    • Duch, Meester van de Forges van de hel van Rithy Panh
    • Journal de France Claudine Nougaret en Raymond Depardon
    • The New Waakhonden Balbastre Gilles en Yannick Kergoat

Beste Buitenlandse Film

  • Ben Affleck Argo •
    • Bij geestelijke gezondheid van Joachim Lafosse • ​​België
    • Bullhead Michaël R. Roskam • België
    • Laurence Anyways door Xavier Dolan • Canada
    • Oslo, 31 augustus van Joachim Trier • Noorwegen
    • Een deel van Ken Loach • Angels
    • Royal Affair door Nikolaj Arcel • Denemarken, Zweden, Tsjechië

Beste Korte Film

  • De schreeuw kreeft Nicolas Guiot
    • Dit is niet een cowboy film Benjamin Parent
    • Wat zal ons blijven Vincent Macaigne
    • De Hounds van Manuel Schapira
    • Parijse leven Vincent Dietschy

Ere César

  • Kevin Costner voor zijn hele carrière.

Statistiek

Meerdere nominaties

Meerdere awards

De grote verliezers

Hoorzittingen