37 César Awards

De 37 César Award ceremonie, georganiseerd door de Academie van Beeldende Kunsten en technieken van de film vond plaats 24 februari 2012 in het Théâtre du Châtelet in Parijs, en beloond films uitgebracht in 2011. De avond werd voorgezeten door Guillaume Canet en gepresenteerd door Antoine de Caunes.

De bekendmaking van de nominaties plaats 27 januari 2012.

Presentatoren en sprekers

  • Guillaume Canet, voorzitter van de ceremonie
  • Antoine de Caunes, emcee
  • Tahar Rahim, voor de levering van César Award voor Meest Veelbelovende Actrice
  • Mathilde Seigner, voor de presentatie van de César Award voor Beste Mannelijke Bijrol
  • Helena Noguerra, voor de levering van de César voor Beste Costume Design en Beste Production Design Caesar
  • Alexandre Astier, voor de presentatie van de César Award voor Best Animated Film
  • Aure Atika, voor de levering van César Award voor Meest Veelbelovende Acteur
  • Sylvie Testud, voor de presentatie van de César Award voor beste eerste speelfilm
  • Schets Julie Ferrier
  • Julie Ferrier, levering van de César voor de beste documentaire film
  • Alice Taglioni, de korting César Beste Muziek
  • Michel Gondry, toekenning van Ere César
  • Kad Merad, overhandigen de César Award voor beste vrouwelijke bijrol
  • Audrey Fleurot, Zoe Felix en Olivia Bonamy, overhandigen de César voor Beste Korte Film
  • Sara Forestier, levering van César voor de beste screenplay
  • Mathieu Kassovitz, overhandigen de César Award voor Beste Cinematografie
  • Eerbetoon aan Annie Girardot
  • Frédéric Beigbeder, overhandigde de César voor de beste aanpassing
  • Valérie Bonneton, levering van de César voor Beste Editing en Beste Sound Caesar
  • Laurent Lafitte, overhandigen de César Award voor Beste Buitenlandse Film
  • Julie Depardieu en Eric Elmosnino, overhandigen de César Award voor Beste Regisseur
  • Gilles Lellouche, overhandigen de César Award voor Beste Actrice
  • Nicole Garcia, overhandigen de César Award voor Beste Acteur
  • Guillaume Canet, overhandigen de César Award voor Beste Film

Prijzenlijst

Beste Film

  • De kunstenaar van Michel Hazanavicius
    • Oorlogsverklaring door Valérie Donzelli
    • Le Havre Aki Kaurismäki
    • Poliss Maïwenn
    • De staat Oefening Pierre Schoeller
    • Alain Cavalier Pater
    • Intouchables Eric Toledano en Olivier van Nakache

Beste Regisseur

  • Michel Hazanavicius voor The Artist
    • Alain Cavalier voor Pater
    • Pierre Schoeller voor The State Oefening
    • Valérie Donzelli voor Declaration of War
    • Eric Toledano en Olivier Nakache voor Intouchables
    • Le Havre Aki Kaurismäki
    • Maïwenn voor Poliss

Beste Acteur

  • Omar Sy voor de rol van Driss in Intouchables
    • Sami Bouajila voor de rol van Omar Raddad in Omar Killed Me
    • François Cluzet voor de rol van Philip in Intouchables
    • Jean Dujardin voor de rol van George Valentin in The Artist
    • Olivier Gourmet voor de rol van Bertrand Saint-Jean in de staat oefening
    • Denis Podalydès voor de rol van Nicolas Sarkozy in The Conquest
    • Philippe Torreton voor de rol van Alain MARECAUX in een redelijke twijfel

Beste Actrice

  • Bérénice Bejo voor de rol van Peppy Miller in The Artist
    • Leila Bekhti voor de rol van Leila in The Source
    • Valérie Donzelli voor de rol van Julia in Declaration of War
    • Marina Fois voor de rol van Iris in Poliss
    • Marie Gillain voor de rol van Claire in al onze verlangens
    • Karin Viard voor de rol van Nadine in Poliss
    • Ariane Ascaris voor de rol van Marie Claire in de sneeuw van de Kilimanjaro

Beste Acteur in een Bijrol

  • Michel Blanc voor de rol van Gilles, de stafchef van de Minister, in de staat Exercise
    • Nicolas Duvauchelle voor de rol van Mathieu in Poliss
    • Joeystarr voor de rol van Fred in Poliss
    • Bernard Le Coq voor de rol van Jacques Chirac in The Conquest
    • Frédéric Pierrot voor de rol van Balloo in Poliss

Beste Actrice in een Bijrol

  • Carmen Maura's rol Ramírez Concepción in Vrouwen van 6 verdieping
    • Zabou Breitman Pauline voor de rol van de staat in de uitoefening
    • Anne Le Ny voor de rol van Yvonne in Intouchables
    • Lvovsky voor de rol van Maria in Frankrijk Huis van Tolerantie
    • Karole Rocher voor de rol van Chrys in Poliss

Beste Mannelijke Nieuwkomer

  • Grégory Gadebois voor de rol van Tony in Angèle et Tony
    • Nicolas BRIDET voor de rol van Philip in Amelot Je zal mijn zoon worden
    • Guillaume Gouix voor de rol van Jimmy Rivière in Jimmy Rivière
    • Pierre Niney voor de rol in Primo Ik hou van het kijken naar meisjes
    • Dimitri Storoge voor de rol van Vidal Gang monmon

Best Female Nieuwkomer

  • Naidra Ayadi voor de rol van Nora in Poliss
  • Clotilde Hesme voor de rol van Angela in Angèle et Tony
    • Adèle Haenel voor de rol van Lea in House of Tolerance
    • Céline Sallette voor de rol van Clotilde in House of Tolerance
    • Christa Théret voor de rol van Sarah in het takje

Best Original Screenplay

  • De staat Oefening - Pierre Schoeller
    • Oorlog wordt verklaard - Donzelli en Jérémie Elkaïm
    • The Artist - Michel Hazanavicius
    • Poliss - Maïwenn en Emmanuelle Bercot
    • Intouchables - Eric Toledano en Olivier Nakache

Aangepast

  • Carnage - Roman Polanski en Yasmina Reza,
    • Delicatesse - David Foenkinos,
    • Veronderstelde Guilty - Vincent Garenq,
    • Omar Killed Me - Olivier Gorce, Zem, Olivier Lorelle en Rachid Bouchareb,
    • De Orde en de moraal - Mathieu Kassovitz, Benoît Jaubert en Pierre Geller,

Beste Production Design

  • The Artist - Laurence Bennett
    • Of Tolerance: Geheugen van het bordeel - Alain Guffroy
    • De vrouwen op de 6e verdieping - Pierre-François Limbosch
    • Uitoefening van de Staat - Jean-Marc Tran Tan Ba
    • Le Havre - Wouter Zoon

Best Costume

  • Of Tolerance: Geheugen van het bordeel - Anaïs Romand
    • My Little Princess - Catherine Baba
    • The Artist - Mark Bridges
    • De vrouwen op de 6e verdieping - Christian Gasc
    • The Source - Viorica Petrovici

Beste Cinematografie

  • The Artist - Guillaume Schiffman
    • Poliss - Pierre doel
    • Of Tolerance: Geheugen van het bordeel - Josée Deshaies
    • Uitoefening van de Staat - Julien Hirsch
    • Intouchables - Mathieu Vadepied

Best Editing

  • Poliss - Laure Gardette en Yann Dedet
    • The Artist - Anne-Sophie Bion en Michel Hazanavicius
    • De staat Oefening - Laurence Briaud
    • Oorlog wordt verklaard - Pauline Gaillard
    • Intouchables - Dorian Rigal-Ansous

Beste Sound

  • Uitoefening van de Staat - Olivier Hespel, Julie Brenta en Jean-Pierre Laforce
    • Intouchables - Pascal Armant, Jean en Jean-Paul Goudier Hurier
    • Of Tolerance: Geheugen van het bordeel - Jean-Pierre Duret, Nicolas Moreau en Jean-Pierre Laforce
    • Poliss - Nicolas Provost, Rym Debbarh-Mounir en Emmanuel Croset
    • Oorlog wordt verklaard - André Rigaut, Sébastien Savine en Laurent Gabiot

Beste muziek

  • The Artist - Ludovic Bource
    • Geliefde - Alex Beaupain
    • Of Tolerance: Geheugen van het bordeel - Bertrand Bonello
    • A Monster in Paris - Mathieu Chedid en Patrice Renson
    • De staat Oefening - Philippe Schoeller

Beste eerste film

  • When Pigs Have Wings Sylvain Estibal
    • 17 Girls van Delphine en Muriel Coulin
    • Angèle en Tony Alix Delaporte's
    • Delicatesse Stephane en David Foenkinos
    • My Little Princess door Eva Ionesco

Best Animated Film

  • De kat van de rabbijn van Joann Sfar en Antoine Delesvaux
    • Het Circus van Nicolas Brault
    • Staart muis Benjamin Renner
    • A Monster in Paris Bibo Bergeron
    • Tabel van Jean-François Laguionie

Best Documentary Film

  • Alle Larzac christelijke Rouaud
    • The Ball leugenaars Daniel Leconte
    • Frederick Wiseman's Crazy Horse
    • Hier verdrinken we Algerijnen Yasmina Adi
    • Michel Petrucciani door Michael Radford

Beste Buitenlandse Film

  • Scheiding Asghar Farhadi Iran •
    • Black Swan Darren Aronofsky •
    • The King's Speech door Tom Hooper •
    • Rijden Nicolas Winding Refn •
    • Le Gamin au vélo door Jean-Pierre Dardenne en Luc Dardenne • België
    • Denis Villeneuve Incendies • Canada
    • Melancholia van Lars von Trier • Denemarken, Zweden, Frankrijk, Duitsland, Italië, Spanje

Beste Korte Film

  • De tuner Olivier Treiner
    • Frankrijk, dat krijgt vroeg Hugo CHESNARD
    • Ik kon een teef Baya Kasmi geweest
    • Ik kon je oma Bernard Tanguy zijn
    • Een wereld zonder vrouwen Guillaume Brac

Ere César

  • Kate Winslet voor het geheel van zijn carrière.

Daniel Toscan du Plantier Prize

  • Alain Attal voor Poliss Maïwenn

Awards en meerdere nominaties

Meerdere nominaties

Meerdere awards