36 César Awards

De 36 bioskoop ceremonie Caesar belonen films uitgebracht in 2010, vond plaats 25 februari 2011 in het Theatre du Chatelet in Parijs.

De ceremonie werd voorgezeten door Jodie Foster en gepresenteerd door Antoine de Caunes. Dit zijn Éric Elmosnino, Sara Forestier, Michael Lonsdale en Anne Alvaro grote winnaars van de avond, met Roman Polanski beste regisseur en Of Gods and Men van Xavier Beauvois voor de beste film. De laatste, over het bloedbad van de monniken van Tibhirine, favoriet van de ceremonie, won minder dan Caesar The Ghost Writer Roman Polanski en zo veel als Gainsbourg: een heroïsche Life van Joann Sfar.

De aankondiging van de verschillende benoemingen plaatsvonden 21 januari 2011.

Presentatoren en sprekers

In volgorde van verschijning.

  • Jodie Foster, voorzitter van de ceremonie
  • Jean Rochefort
  • Antoine de Caunes, emcee
  • Roman Polanski, de korting César Award voor beste eerste speelfilm
  • Guillaume Gallienne, overhandigen de César Award voor beste vrouwelijke bijrol
  • Emmanuelle Béart, de levering van de César voor Beste Originele Scenario en Beste bewerkt script Cesar
  • Hulde aan Jafar Panahi
  • Mélanie Thierry, overhandigen de César Award voor Beste Mannelijke Bijrol
  • Elisa Sednaoui, levering van de César voor Beste Costume Design
  • François Damiens, overhandigen de César voor Beste Korte Film
  • Elie Semoun, overhandigen de César Award voor Best Animated Film
  • Diane Kruger en Christoph Waltz, toekenning van Ere César
  • Charlotte Le Bon, de levering van César Beste Muziek
  • Hulde aan Bernard Giraudeau
  • Elsa Zylberstein en Vincent Perez, de levering van de César voor Beste Editing en Beste Sound Caesar
  • Virginia Efira en Tomer Sisley, overhandigen de César Award voor Beste Buitenlandse Film
  • Antoine de Caunes in 1000 viert het geven van Caesar
  • Pascal Elbe, overhandigen de César Award voor Meest Veelbelovende Actrice
  • Strippers Mathieu Amalric film Tournée roepen de César voor Beste Production Design
  • Emmanuelle Seigner, levering van César Award voor Meest Veelbelovende Acteur
  • Hulde aan de Fallen film persoonlijkheden in 2010
  • Jean-Paul Rouve en zijn moeder Miriam, overhandigen de César voor Beste Documentaire Film
  • Nathalie Baye, overhandigen de César Award voor Beste Regisseur
  • François Cluzet, overhandigen de César Award voor Beste Actrice
  • Valérie Lemercier, overhandigen de César Award voor Beste Acteur
  • Jodie Foster, overhandigen de César Award voor Beste Film

Prijzenlijst

Beste Film

  • Of Gods and Men van Xavier Beauvois
    • Heartbreaker Pascal Chaumeil
    • De naam van Michel Leclerc
    • The Ghost Writer Roman Polanski
    • Tour door Mathieu Amalric
    • Gainsbourg: een heroïsche Life van Joann Sfar
    • Mammuth door Benoît Delépine en Gustave Kervern

Beste Regisseur

  • Roman Polanski voor The Ghost Writer
    • Mathieu Amalric voor On Tour
    • Olivier Assayas voor Carlos
    • Xavier Beauvois voor Of Gods and Men
    • Voor Bertrand Blier De Clink van Ice

Beste Acteur

  • Éric Elmosnino voor de rol van Serge Gainsbourg in Gainsbourg: een heroïsche Life
    • Gerard Depardieu in de rol van Serge in Mammuth Pilardosse
    • Romain Duris voor de rol van Alex Lippi in Heartbreaker
    • Jacques Gamblin voor de rol van Arthur Martin in de namen van Liefde
    • Lambert Wilson voor de rol van Christian in Of Gods and Men

Beste Actrice

  • Sara Forestier voor de rol van Bahia Benmahmoud in de namen van Liefde
    • Isabelle Carré voor de rol van Angelica in Romantics Anoniem
    • Catherine Deneuve in de rol van Suzanne Pujol in Potiche
    • Charlotte Gainsbourg voor de rol van Dawn O'Neil in The Tree
    • Kristin Scott Thomas voor de rol van Julia Jarmond in Sarah

Beste Acteur in een Bijrol

  • Michael Lonsdale voor de rol van Luke in Of Gods and Men
    • Niels Arestrup voor de rol van Bartholomeus in The Man die wilde zijn leven
    • François Damiens voor de rol van Mark in Heartbreaker
    • Gilles Lellouche voor de rol van Eric in Little White Lies
    • Olivier Rabourdin voor de rol van Christopher in Of Gods and Men

Beste Actrice in een Bijrol

  • Anne Alvaro voor de rol van Louisa in The Clink van Ice
    • Laetitia Casta voor de rol van Brigitte Bardot in Gainsbourg: een heroïsche Life
    • Valérie Bonneton voor de rol van Veronica Cantara in Little White Lies
    • Julie Ferrier voor de rol van Melanie in Heartbreaker
    • Karin Viard voor de rol van Nadège in Potiche

Beste Mannelijke Nieuwkomer

  • Edgar Ramirez voor de rol van Carlos de Jakhals Carlos in
    • Arthur Dupont voor de rol van Manu in Bus Palladium
    • Leprince-Ringuet voor de rol van Gregory's in de Philippe de Bourbon Princess van Montpensier
    • Pio Marmaï voor de rol van Ben in Liefde en zoet water
    • Raphaël Personnaz voor de rol van Prins Hendrik van Frankrijk in The Princess van Montpensier

Best Female Nieuwkomer

  • Leila Bekhti voor de rol van Lila in alles wat blinkt
    • Anaïs Demoustier voor de rol van Julie in Love en zoet water
    • Audrey Lamy voor de rol van Carole in alles wat blinkt
    • Léa Seydoux voor de rol van Prudence Friedmann in Belle Thorn
    • Yahima torres voor de rol van Saartjie Baartman in Black Venus

Best Original Screenplay

  • De namen van de Liefde - Michel Leclerc en Baya Kasmi
    • Tour - Mathieu Amalric, Marcelo Novais Teles, Philippe Di Folco en Raphaelle Valbrune
    • De Clink van Ice - Bertrand Blier
    • Of Gods and Men - Xavier Beauvois
    • Mammuth - Gustave Kervern

Aangepast

  • The Ghost Writer - Robert Harris en Roman Polanski
    • The Tree - Bertuccelli
    • De man die wilde leven zijn leven - Eric en Laurent Bartillat Lartigaus
    • Potiche - François Ozon
    • De prinses van Montpensier - Bertrand Tavernier, Jean Cosmos en François-Olivier Rousseau

Beste Production Design

  • De buitengewone avonturen van Adèle Blanc-Sec - Hugues Tissandier
    • Of Gods and Men - Michel Barthélémy
    • De prinses van Montpensier - Guy-Claude Francois
    • The Ghost Writer - Albrecht Konrad
    • Gainsbourg: een heroïsche Life - Christian Marti

Best Costume

  • De prinses van Montpensier - Caroline de Vivaise
    • De buitengewone avonturen van Adèle Blanc-Sec - Olivier Beriot
    • Potiche - Pascaline Chavanne
    • Tour - Alicia Crisp-Jones
    • Of Gods and Men - Marielle Robaut

Beste Cinematografie

  • Of Gods and Men - Caroline Champetier
    • Tour - Christophe Beaucarne
    • The Ghost Writer - Pawel Edelman
    • De prinses van Montpensier - Bruno de Keyzer
    • Gainsbourg: een heroïsche Life - Guillaume Schiffman

Best Editing

  • The Ghost Writer - Hervé de Luze
    • Gainsbourg: een heroïsche Life - Marilyne Monthieux
    • Tour - Annette Dutertre
    • Carlos - Luc Barnier
    • Of Gods and Men - Marie-Julie Maille

Beste Sound

  • Gainsbourg: een heroïsche Life - Daniel Sobrino, Jean Cyril Holtz en Goudier
    • Oceanen - Philippe Barbeau, Jerome Wiciak en Florent Lavalle
    • The Ghost Writer - Jean-Marie Bondel, Thomas Desjonqueres en Dean Humphreys
    • Of Gods and Men - Jean-Jacques Ferrand, Vincent Guillon en Eric Bonnard
    • Tour - Meauvezin Olivier Severin Favriau en Stéphane Thiebaut

Beste muziek

  • The Ghost Writer - Alexandre Desplat
    • Oceanen - Bruno Coulais
    • The Tree - Grégoire Hetzel
    • Vrijheid - Tony Gatlif en Delphine Montoulet
    • Bus Palladium - Yarol Poupaud
    • De prinses van Montpensier - Philippe Sarde

Beste eerste film

  • Gainsbourg: een heroïsche Life van Joann Sfar
    • Heartbreaker Pascal Chaumeil
    • Lights Out ... Fabrice Gobert
    • Turkse hoofd Pascal Elbe
    • Dat alles schittert door Géraldine Nakache en Hervé Mimran

Best Animated Film

  • The Illusionist van Sylvain Chomet
    • Arthur en de oorlog van twee werelden door Luc Besson
    • De man in de Blue Gordini Jean-Christophe Lie
    • Logorama H5
    • Een kat in Parijs door Jean-Loup en Alain Gagnol Felicioli

Best Documentary Film

  • Oceanen door Jacques Perrin en Jacques Cluzaud
    • Benda Bilili! Florent La Tullaye
    • Cleveland tegen de Wall Street Bron
    • Onze handen Marianne Otero
    • Yves St Laurent Pierre Bergé, gekke liefde van Pierre Thoretton

Beste Korte Film

  • Logorama H5
    • Little Tailor Louis Garrel
    • Een hoer en een kuiken Clément Michel
    • Geachte Abbot Blandine Lenoir
    • Een transit Gaye Dyana

Beste Buitenlandse Film

  • The Social Network David Fincher •
    • Christopher Nolan's Inception •
    • Invictus Clint Eastwood •
    • Bright Star Jane Campion • Nieuw-Zeeland
    • Heartbeats van Xavier Dolan • Canada
    • In zijn ogen van Juan José Campanella • Argentinië
    • Illegale Masset-Depasse • ​​Olivier België

Ere César

  • Quentin Tarantino

Awards en meerdere nominaties

Meerdere nominaties

Meerdere awards