33 Cesar Awards ceremonie

De 33 César Award ceremonie, het belonen van de films uitgebracht in 2007, vond plaats 22 februari 2008 in het Theatre du Chatelet.

Jean Rochefort is de president, Antoine de Caunes en de ceremoniemeester. Deze editie wordt ook live uitgezonden en ongecodeerd op Canal +. Voor de eerste keer, de ceremonie vindt plaats op een vrijdag in plaats van zaterdag tot wedstrijd van het Frankrijk-Engeland wedstrijd van de Six Nations te voorkomen.

De nominaties werden aangekondigd vrijdag 25 januari, 2008.

Presentatoren en sprekers

In volgorde van verschijning.

  • Jean Rochefort, voorzitter van de ceremonie
  • Antoine de Caunes, presentator van de ceremonie
  • Alice Taglioni, de korting César Award voor Meest Veelbelovende Acteur
  • Melanie Laurent, de levering van de César voor de beste korte film
  • Léa Drucker en Emma de Caunes, overhandigen de César Award voor beste eerste speelfilm
  • Gilles Lellouche en Jean-Paul Rouve, levering van de César voor de beste muziek
  • Marie Gillain, levering van de César voor Beste Costume Design
  • Fanny Ardant, overhandigen de eerste Ere César
  • Vahina Giocante en Malik Zidi, overhandigen de César Award voor Meest Veelbelovende Actrice
  • Elie Semoun, levering van César Best Sound
  • Elie Semoun, levering van de César voor de beste decor
  • Virginie Ledoyen, overhandigen de César Award voor Beste Mannelijke Bijrol
  • Melvil Poupaud, overhandigen de tweede Ere César
  • Michel Houellebecq, overhandigen de César voor de beste aanpassing
  • Caterina Murino, overhandigen de César Award voor Beste Buitenlandse Film
  • François-Xavier Demaison, overhandigen de César Award voor beste vrouwelijke bijrol
  • Aïssa Maïga, levering van de César voor de beste documentaire film
  • Clotilde Courau, levering van de César voor Beste Originele Scenario
  • Jean-Claude Van Damme en Louise Bourgoin, overhandigen de César Award voor Beste Cinematografie
  • Jean-Claude Van Damme en Louise Bourgoin, de levering van de César voor Beste Editing
  • Alain Delon, Romy Schneider eer
  • Nathalie Baye en Edouard Baer, ​​overhandigen de César Award voor Beste Regisseur
  • Marina Hands, overhandigen de César Award voor Beste Acteur
  • Alain Delon, overhandigen de César Award voor Beste Actrice
  • Charlotte Rampling en Jean Rochefort, overhandigen de César Award voor Beste Film

Awards en nominaties

Beste Franse Film

  • Het geheim van de Korrel van Abdellatif Kechiche
    • La Vie en Rose door Olivier Dahan
    • Persepolis van Marjane Satrapi en Vincent Paronnaud
    • The Diving Bell en de Butterfly Julian Schnabel
    • A Secret van Claude Miller

Beste Regisseur

  • Abdellatif Kechiche voor The Secret of the Grain
    • Olivier Dahan La Vie en Rose
    • Claude Miller's Un secret
    • Julian Schnabel voor The Diving Bell en de Butterfly
    • André Téchiné voor Getuigen

Beste Acteur

  • Mathieu Amalric voor de rol van Jean-Dominique Bauby in The Diving Bell en de Butterfly
    • Michel Blanc voor de rol van Adrian in de getuigen
    • Darroussin voor de rol van de tuinman "Dujardin" in gesprekken met mijn Tuinman
    • Vincent Lindon voor de rol van Bertrand Zij die in LIEVAIN blijven
    • Jean-Pierre Marielle voor de rol van Salomo in Bellinsky Faut que ça danse!

Beste Actrice

  • Marion Cotillard in de rol van Edith Piaf in La Vie en Rose
    • Isabelle Carré voor de rol van Anna M. Anna M.
    • Cécile de France voor de rol van Tanya in een geheime
    • Marina Fois voor de rol van Catherine Nicolle, genaamd "Darling" in Darling
    • Catherine Frot voor de rol van Odette Toulemonde Odette Toulemonde in

Beste Acteur in een Bijrol

  • Sami Bouajila voor de rol in Mehdi's Getuigen
    • Pascal Greggory voor de rol van Louis Barrier in La Vie en Rose
    • Michael Lonsdale voor de rol van Mathias Just in Heartbeat
    • Fabrice Luchini voor de rol van Monsieur Jourdain bij Molière
    • Laurent Stocker voor de rol van Philibert Marquet in de Tubelière Samen, dat is alles

Beste Actrice in een Bijrol

  • Julie Depardieu in de rol van Louise in een geheime
    • Lvovsky voor de rol van Nathalie in Actrices
    • Bulle Ogier in de rol van Genevieve in Faut que ça danse!
    • Ludivine Sagnier voor de rol van Hannah in een geheime
    • Sylvie Testud voor Momone rol in La Vie en Rose

Beste Mannelijke Nieuwkomer

  • Laurent Stocker voor de rol van Philibert Marquet in de Tubelière Samen, dat is alles
    • Nicolas Cazalé voor de rol van Antoine Sforza in The Grocer's Son
    • Leprince-Ringuet voor de rol van Gregory's in Erwann Love Songs
    • Johan Libéreau voor de rol van Manu in The Getuigen
    • Jocelyn Quivrin voor de rol van Charlie in 99 francs

Best Female Nieuwkomer

  • HAFSIA HERZI Rym voor de rol in The Secret of the Grain
    • Louise Blachere voor de rol van Anne in Lelies
    • Audrey Dana voor de rol van Huguette in Roman de gare
    • Adèle Haenel voor Floriane rol in Lelies
    • Clotilde Hesme voor de rol van Alice in Love Songs

Best Original Screenplay

  • Het geheim van de Grain - Abdellatif Kechiche
    • La Vie en Rose - Olivier Dahan
    • Twee Dagen in Parijs - Julie Delpy
    • Degenen die blijven - Anne Le Ny
    • Molière - Laurent Tirard en Grégoire Vigneron

Aangepast

  • Persepolis - Marjane Satrapi en Vincent Paronnaud
    • Samen, dat is het - Claude Berri
    • The Diving Bell en de Butterfly - Ronald Harwood
    • Een geheim - Claude Miller en Natalie Carter
    • Darling - Christine Carrière

Best Set

  • La Vie en Rose - Olivier Raoux
    • Molière - Françoise Dupertuis
    • Second Wind - Thierry Flamand
    • Een geheim - Jean-Pierre Kohut Svelko
    • Jacquou Crisp - Christian Marti

Best Costume

  • La Vie en Rose - Marit Allen
    • Een geheim - Jacqueline Bouchard
    • Second Wind - Corinne Jorry
    • Molière - Pierre-Jean Larroque
    • Jacquou Crisp - Jean-Daniel Vuillermoz

Beste Cinematografie

  • La Vie en Rose - Tetsuo Nagata
    • Second Wind - Yves Angelo
    • Een geheim - Gérard de Battista
    • Intimate Enemies - Giovanni Fiore Coltellacci
    • The Diving Bell en de Butterfly - Janusz Kaminski

Best Editing

  • The Diving Bell en de Butterfly - Juliette Welfling
    • Het geheim van de Grain - Ghalya Lacroix en Camille Toubkis
    • Een geheim - Véronique Lange
    • La Vie en Rose - Richard Marizy en Yves Beloniak
    • Persepolis - Stéphane Roche

Beste Sound

  • La Vie en Rose - Laurent Zeilig Pascal Villard, Marc en Jean-Paul DOISNE Hurier
    • Intimate Enemies - Antoine Deflandre, Germain Boulay en Eric Tisserand
    • Love Songs - Guillaume Le Braz, Valerie Deloof, Agnes en Thierry Delor Ravez
    • Persepolis - Thierry Lebon Eric Chevallier en Samy Bardet
    • The Diving Bell en de Butterfly - Jean-Paul Mugel, Francis Wargnier en Dominique Gaborieau

Beste muziek geschreven voor een film

  • Love Songs - Alex Beaupain
    • Persepolis - Olivier Bernet
    • Intimate Enemies - Alexandre Desplat
    • Een geheim - Zbigniew Preisner
    • Let's Dance! - Archie Shepp

Beste eerste film

  • Persepolis van Marjane Satrapi en Vincent Paronnaud
    • Degenen die blijven, Anne Le Ny
    • En je bent op dat ?, Lola Doillon van
    • Waterlelies, door Céline Sciamma
    • Alles is vergeven, Mia Hansen-Love

Best Documentary Film

  • Terror's Advocate, Barbet Schroeder
    • Dierenliefhebbers, Laurent Charbonnier
    • De Lip, de verbeelding aan de macht, Christian Rouaud
    • De eerste kreet van Gilles de Maistre
    • Terug naar Normandië Nicolas Philibert

Beste Korte Film

  • Le Mozart des pickpockets door Philippe Pollet-Villard
    • Deweneti, Gaye Dyana
    • Premier Travel, Grégoire Sivan
    • De Promenade, Marina de Van
    • Rachel van Frédéric Mermoud

Beste Buitenlandse Film

  • Leben der Anderen van Florian Henckel von Donnersmarck • Duitsland
    • 4 Maanden, 3 Weken en 2 Dagen, Cristian Mungiu van Roemenië •
    • Aan de andere kant, door Fatih Akin • Turkije / Duitsland
    • We Own the Night, James Gray •
    • Beloftes uit de schaduw, David Cronenberg • Canada //

Ere César

  • Roberto Benigni
  • Jeanne Moreau
  • Romy Schneider, postuum

Awards en meerdere nominaties

Meerdere nominaties

Meerdere awards