32e Golden Globe Awards

De 32 Golden Globes ceremonie werd gehouden 25 januari 1975, bekroond met films en series uitgezonden in 1974 en de professionals die zich dit jaar hebben onderscheiden.

Prijzenlijst

De winnaars worden hieronder de eerste van elke categorie en in het vet.

Film

Beste drama

  • Chinatown
    • The Conversation
    • Aardbeving
    • The Godfather 2
    • A Woman Under the Influence

Beste Musical of Comedy

  • The Longest Yard
    • Speciale First
    • Harry en Tonto
    • De Kleine Prins
    • De Drie Musketiers

Beste Regisseur

  • Roman Polanski's Chinatown
    • John Cassavetes voor A Woman Under the Influence
    • Francis Ford Coppola voor The Conversation
    • Francis Ford Coppola voor The Godfather 2
    • Bob Fosse voor Lenny

Beste Acteur in een Drama

  • Jack Nicholson voor de rol van JJ "Jake" Gittes in Chinatown
    • James Caan voor de rol van Axel Freed in The High Roller
    • Gene Hackman in de rol van Harry Caul in The Conversation
    • Dustin Hoffman voor de rol van Lenny Bruce in Lenny
    • Al Pacino voor de rol van Michael Corleone in The Godfather 2

Beste Actrice in een Drama

  • Gena Rowlands voor de rol van Mabel Longhetti in A Woman Under the Influence
    • Voor Ellen Burstyn als Alice Hyatt in Alice hier niet meer leven
    • Faye Dunaway in de rol van Evelyn Mulwray in Chinatown
    • Valerie Perrine voor de rol van honing in Lenny Bruce
    • Liv Ullmann voor de rol van Marianne in Scènes uit een huwelijk

Beste Acteur in een Musical of Comedy

  • Art Carney voor de rol van Harry Harry en Tonto Coombes
    • James Earl Jones voor de rol van Claudine in Roop
    • Jack Lemmon voor de rol van Hildy Johnson in Speciale Eerste
    • Walter Matthau voor de rol van Walter Burns in Speciale Eerste
    • Burt Reynolds voor de rol van Paul Crewe in The Longest Yard

Beste Actrice in een Musical of Comedy

  • Raquel Welch voor de rol van Constance Bonacieux in De Drie Musketiers
    • Lucille Ball voor de rol van Mame Dennis in Mame
    • Diahann Carroll in de rol van Claudine Claudine
    • Helen Hayes voor de rol van Mrs. oma Steinmetz in Herbie Rides Again
    • Cloris Leachman voor de rol van Frau Blucher in Young Frankenstein

Beste Acteur in een Bijrol

  • Fred Astaire voor de rol van Harlee Claiborne in The Towering Inferno
    • Eddie Albert voor de rol van Warden Rudolph Hazen in The Longest Yard
    • Bruce Dern voor de rol van Tom Buchanan in The Great Gatsby
    • John Huston voor de rol van Noah Cross in Chinatown
    • Sam Waterston voor de rol van Nick Carraway in The Great Gatsby

Beste Actrice in een Bijrol

  • Karen Black voor de rol van Myrtle Wilson in The Great Gatsby
    • Beatrice Arthur voor de rol van Vera Charles in Mame
    • Jennifer Jones voor de rol van Lisolette Mueller in The Towering Inferno
    • Madeline Kahn als Elizabeth in Frankenstein
    • Diane Ladd voor de rol van Flo in Alice hier niet meer leven

Beste Scenario

  • Chinatown - Robert Towne
    • Conversatie - Francis Ford Coppola
    • The Godfather 2 - Francis Ford Coppola en Mario Puzo
    • The Towering Inferno - Stirling Silliphant
    • A Woman Under the Influence - John Cassavetes

Best Original Song

  • "Benji's Theme" uitgevoerd door Charlie Rich - Benji
    • "Ik ontmoette nooit een roos" met in de hoofdrol Richard Kiley - De Kleine Prins
    • "On en On" gezongen door Gladys Knight & amp; The Pips - Claudine
    • "Zeil de Summer Winds" geïnterpreteerd door Lyn Paul - The Dove
    • "We hebben nooit Love Like Dit Again" met in de hoofdrol Maureen McGovern - The Towering Inferno

Beste Film Score

  • De Kleine Prins - Alan Jay Lerner en Frederick Loewe
    • Chinatown - Jerry Goldsmith
    • Aardbeving - John Williams
    • The Godfather 2 - Nino Rota
    • Spoor van het Paradijs - Paul Williams

Beste Buitenlandse Film

  • Scènes uit een huwelijk • Zweden
    • • Lacombe Lucien Frankrijk
    • Les Aventures de Rabbi Jacob • Frankrijk
    • De Learning Duddy Kravitz • Canada
    • • Italië Amarcord

Golden Globe Best Documentary

De Award werd al uitgereikt.

  • Animals Are Beautiful People
    • Vogels doen het, Bees Do It
    • Het hart en de geest
    • Een danser Rudolf Nureyev
    • Janis Joplin

Golden Globe voor Beste Mannelijke Nieuwkomer van het Jaar

De Award werd al uitgereikt.

  • Joseph Bottoms voor de rol van Robin Lee Graham in The Dove
    • James Hampton voor de rol van Caretaker Farrell in The Longest Yard
    • Lee Strasberg voor de rol van Hyman Roth in The Godfather 2
    • Steven Warner voor de rol van De Kleine Prins in De Kleine Prins
    • Sam Waterston voor de rol van Nick Carraway in The Great Gatsby

Golden Globe voor vrouwelijke revelatie van het jaar

De Award werd al uitgereikt.

  • Susan Flannery voor de rol in The Towering Inferno Lorrie
    • Julie Gholson voor de rol van Mary Call Wanneer de Lelies Bloom in
    • Valerie Harper voor de rol van de vrouw in Bean Guardians Angels
    • Helen Reddy voor de rol van Ruth zus in 747 in gevaar
    • Ann Turkel voor de rol van Buffy in gekoelde 99%

TV

Beste dramaserie

  • Masters en Jacks
    • Kojak
    • Columbo
    • De straten van San Francisco
    • Police Story
    • Familie heuvels

Beste Musical of Comedy Series

  • Rhoda
    • All in the Family
    • The Carol Burnett Show
    • Maude
    • The Mary Tyler Moore Show

Beste Acteur in een dramaserie

  • Telly Savalas in de rol van Lt. Theo Kojak Kojak in
    • Peter Falk in de rol van Lt. Columbo Columbo in
    • Mike Connors voor de rol van Joe Mannix Mannix in
    • Michael Douglas voor de rol van de Inspecteur Steve Keller in de straten van San Francisco
    • Richard Thomas voor de rol van John 'Boy' Walton Family heuvels

Beste Actrice in een dramaserie

  • Angie Dickinson voor de rol van Suzanne "Pepper" Anderson Sergeant Anderson
    • Michael Learned voor de rol van Olivia "Livia" in Walton Hills Family
    • Lee Meriwether voor de rol van Betty Jones Barnaby Jones
    • Jean Marsh voor de rol van Rose Buck in de Masters en Jacks
    • Teresa Graves Christie voor de rol van Liefde in Get Christie Love!

Beste acteur in een musical of comedy-serie

  • Alan Alda voor de rol van Benjamin Pierce in M ​​* A * S * H
    • Carroll O'Connor voor de rol van Archie Bunker in All in the Family
    • Bob Newhart voor de rol van Dick Loudon in Bob Newhart Show
    • Redd Foxx voor de rol van Fred G. Sanford in Sanford and Son
    • Edward Asner in de rol van Lou Grant op The Mary Tyler Moore Show

Beste actrice in een musical of comedy-serie

  • Rol van Valerie Harper Rhoda Morgenstern in Gerard Rhoda
    • Carol Burnett voor de rol van de verschillende personages in The Carol Burnett Show
    • Mary Tyler Moore voor de rol van Mary Richards in The Mary Tyler Moore Show
    • Esther Rolle voor de rol van Florida Evans in Good Times
    • Jean Stapleton voor de rol van Edith Bunker in All in the Family

Beste Acteur in een Bijrol in een serie, miniserie of een film

  • Harvey Korman voor de rol van de verschillende personages in The Carol Burnett Show
    • Jimmie Walker voor de rol van James Evans in Good Times
    • Whitman Mayo voor de rol van Grady Wilson in Sanford and Son
    • Will Geer voor de rol van Zebulon Walton Family heuvels
    • Gavin MacLeod voor de rol van Murray Slaughter in The Mary Tyler Moore Show

Beste Actrice in een Bijrol in een serie, miniserie of een film

  • Betty Garrett voor de rol van Irene Lorenzo op All in the Family
    • Rol Ellen Corby Esther Walton's in de heuvels Family
    • Vicki Lawrence voor de rol van Brenda Morgenstern op The Carol Burnett Show
    • Rol van Nancy Walker Ida Morgenstern in McMillan
    • Julie Kavner voor de rol van Brenda Morgenstern op Rhoda

Cecil B. DeMille Award

  • Hal B. Wallis

Miss Golden Globe

  • Melanie Griffith

Henrietta Award

  • Barbra Streisand
  • Robert Redford

Awards en meerdere nominaties

Meerdere nominaties

Film

TV

Persoonlijkheden

Meerdere awards

Film

TV

Persoonlijkheden

De grote verliezers

Film

TV