32 Saturn Awards Ceremony

Deze pagina bevat Koreaanse tekens. Als er problemen optreden, zie Help: Unicode of test uw browser.

De 32 Saturn Awards ceremonie, het belonen van de films uitgebracht in 2005 en de professionals die zich dat jaar hebben onderscheiden, werd gehouden 2 mei 2006.

Prijzenlijst

Film

Best Science Fiction Film

  • Star Wars: Episode III: Revenge of the Sith
    • Fantastic 4
    • The Island
    • The Jacket
    • Serenity: The Ultimate Rebellion
    • War of the Worlds

Beste Fantasy Film

  • Batman Begins
    • Sjakie en de Chocoladefabriek
    • De Kronieken van Narnia: De Leeuw, de Heks en de Kleerkast
    • Harry Potter en de Vuurbeker
    • King Kong
    • Zathura

Beste Horror Film

  • The Exorcism of Emily Rose
    • Constantine
    • Land of the Dead
    • Saw 2
    • The Skeleton Key
    • Wolf Creek

Beste actiefilm / Avontuur / Thriller

  • Sin City
    • Flight Plan
    • A History of Violence
    • Kiss Kiss Bang Bang
    • De heer en mevrouw Smid
    • Old Boy
    • Red Eye: Onder hoge druk

Best Animated Film

  • Corpse Bride
    • Chicken Little
    • Howl's Moving Castle
    • Hoodwinked!
    • Madagascar
    • The Curse of the Were-Rabbit

Beste Regisseur

  • Peter Jackson King Kong
    • Christopher Nolan voor Batman Begins
    • Andrew Adamson De Kronieken van Narnia: De Leeuw, de Heks en de Kleerkast
    • Mike Newell Harry Potter en de Vuurbeker
    • George Lucas voor Star Wars: Episode III: Revenge of the Sith
    • Steven Spielberg in War of the Worlds

Beste Acteur

  • Christian Bale voor Batman Begins
    • Viggo Mortensen in A History of Violence
    • Robert Downey Jr. voor Kiss Kiss Bang Bang
    • Pierce Brosnan voor The Matador
    • Hayden Christensen van Star Wars: Episode III: Revenge of the Sith
    • Tom Cruise in War of the Worlds

Beste Actrice

  • Naomi Watts in King Kong
    • Jodie Foster voor Flight Plan
    • Laura Linney voor The Exorcism of Emily Rose
    • Rachel McAdams in Red Eye: Onder hoge druk
    • Natalie Portman in Star Wars: Episode III: Revenge of the Sith
    • Tilda Swinton in De Kronieken van Narnia: De Leeuw, de Heks en de Kleerkast

Beste Acteur in een Bijrol

  • Mickey Rourke voor jonge acteur of actrice
    • Dakota Fanning in War of the Worlds
      • Freddie Highmore van Charlie and the Chocolate Factory
      • William Moseley in De Kronieken van Narnia: De Leeuw, de Heks en de Kleerkast
      • Daniel Radcliffe in Harry Potter en de Vuurbeker
      • Alex Etel in miljoenen
      • Josh Hutcherson voor Zathura

    Beste Scenario

    • Christopher Nolan en David S. Goyer voor Batman Begins
      • Ann Peacock, Andrew Adamson, Christopher Markus en Stephen McFeely voor De Kronieken van Narnia: De Leeuw, de Heks en de Kleerkast
      • Steve Kloves voor Harry Potter en de Vuurbeker
      • Peter Jackson, Fran Walsh en Philippa Boyens voor King Kong
      • George Lucas voor Star Wars: Episode III: Revenge of the Sith
      • David Koepp voor War of the Worlds

    Beste muziek

    • John Williams voor Star Wars: Episode III: Revenge of the Sith
      • James Newton Howard en Hans Zimmer voor Batman Begins
      • Danny Elfman Charlie and the Chocolate Factory
      • Patrick Doyle Harry Potter en de Vuurbeker
      • John Ottman voor Kiss Kiss Bang Bang
      • John Williams voor War of the Worlds

    Best Costume

    • Isis Mussenden voor De Kronieken van Narnia: De Leeuw, de Heks en de Kleerkast
      • Lindy Hemming voor Batman Begins
      • Gabriella Pescucci voor Sjakie en de Chocoladefabriek
      • Jany Temime voor Harry Potter en de Vuurbeker
      • Terry Ryan voor King Kong
      • Trisha Biggar voor Star Wars: Episode III: Revenge of the Sith

    Beste Make-up

    • Howard Berger, Gregory Nicotero en Nikki Gooley voor De Kronieken van Narnia: De Leeuw, de Heks en de Kleerkast
      • Nick Knight en Amanda Dudman voor Harry Potter en de Vuurbeker
      • Richard Taylor, Gino Acevedo, Dominee Till en Peter King King Kong
      • Howard Berger en Gregory Nicotero voor Land of the Dead
      • Howard Berger en Gregory Nicotero voor Sin City
      • Dave Elsey, Lou Elsey en Nikki Gooley voor Star Wars: Episode III: Revenge of the Sith

    Best Visual Effects

    • Joe Letteri, Richard Taylor, Christian Rivers en Brian Van't Hul voor King Kong
      • Janek Sirrs Dan Glass, Chris Corbould en Paul J. Franklin Batman Begins
      • Dean Wright, Bill Westenhofer, Jim Berney en Scott Farrar voor De Kronieken van Narnia: De Leeuw, de Heks en de Kleerkast
      • Jim Mitchell, Tim Alexander, Timothy Webber en John Richardson voor Harry Potter en de Vuurbeker
      • John Knoll, Roger Guyett, Rob Coleman en Brian Gernand voor Star Wars: Episode III: Revenge of the Sith
      • Dennis Muren, Pablo Helman, Randy Dutra en Daniel Sudick voor War of the Worlds

    TV

    Beste serie uitgezonden op de nationale netwerken

    • Lost: The
      • Invasie
      • Gevangenis Break
      • Smallville
      • Bovennatuurlijk
      • Oppervlak
      • Veronica Mars

    Beste serie uitgezonden op de kabel of syndication

    • Battlestar Galactica
      • De 4400
      • The Closer
      • Nip / Tuck
      • Stargate SG-1
      • Stargate Atlantis

    Beste TV Movie

    • Masters of Horror en Triangle
      • Cycloon Categorie 7: Global Storm
      • Into the West
      • The Mysterious Island
      • Revelations

    Beste Acteur

    • Matthew Fox Lost: The
      • William Fichtner voor Invasion
      • Julian McMahon Nip / Tuck
      • Wentworth Miller in Gevangenis Break
      • Tom Welling in Smallville
      • Ben Browder Stargate SG-1

    Beste Actrice

    • Kristen Bell Veronica Mars
      • Jennifer Garner Alias
      • Jennifer Love Hewitt Ghost Whisperer
      • Evangeline Lilly Lost: The
      • Patricia Arquette voor middelgrote
      • Kristin Kreuk voor Smallville

    Beste Acteur in een Bijrol

    • James Callis in Battlestar Galactica
      • Jamie Bamber Battlestar Galactica
      • Adewale Akinnuoye-Agbaje voor Lost: The
      • Terry O'Quinn in Lost: The
      • Michael Rosenbaum Smallville voor
      • Sam Neill Triangle

    Beste Actrice in een Bijrol

    • Katee Sackhoff in Battlestar Galactica
      • Michelle Rodríguez voor Lost: The
      • Erica Durance Smallville
      • Allison Mack Smallville
      • Claudia Black Stargate SG-1
      • Catherine Bell voor Triangle

    DVD

    Beste DVD editie

    • Ray Harryhausen: The Early Years Collection
      • Bionicle 3: Web of Shadows
      • Boe
      • Cube Zero
      • Dead & amp; Ontbijt
      • Ringers: Lord of the Fans

    Beste DVD Special Edition

    • Sin City
      • Donnie Darko
      • Eternal Sunshine of the Spotless Mind
      • The Incredibles
      • Lemony Baudelaire wezen Adventures
      • Zaag

    Beste special edition DVD van een klassieke

    • The Wizard of Oz
      • Ben-Hur
      • The Fly
      • Gladiator
      • King Kong
      • Titanisch

    Best Collection DVD

    • De Bela Lugosi Collection
      • Mystery Science Theater 3000 Collection Vol. 7 & amp; 8
      • Harold Lloyd Collection
      • Hammer Horror Series
      • Batman Collection
      • De Val Lewton Collection

    Beste DVD uitgave van een tv-programma

    • Lost: The - Seizoen 1
      • Battlestar Galactica
      • Star Trek: Enterprise
      • D House
      • Smallville
      • Frankenstein Reborn

    Beste DVD uitgave van een oude tv-programma

    • Ralph Superhero
      • Derde Rots van de Zon
      • Adventures of Superman
      • Alfred Hitchcock Presents
      • Hot issues
      • Maanlicht

    Speciale prijzen

    Rising Star Award

    • Brandon Routh

    De Showcase Filmmakers Award

    • Shane Black