32 César Awards

De 32 César Award ceremonie, het belonen van de films uitgebracht in 2006, vond plaats 24 februari 2007 in het Theatre du Chatelet.

Het werd voorgezeten door Claude Brasseur en gepresenteerd door Valérie Lemercier. De ceremonie was gewijd aan de nagedachtenis van Philippe Noiret.

Presentatoren en sprekers

In volgorde van verschijning

  • Claude Brasseur, voorzitter van de ceremonie
  • Valérie Lemercier, presentator van de ceremonie

Awards en nominaties

De nominaties werden aangekondigd 26 januari 2007.

Beste Franse Film

  • Pascale Ferran's Lady Chatterley
  • Glory van Rachid Bouchareb
  • Maak je geen zorgen, ik ben Fine van Philippe Lioret
  • Tell No One door Guillaume Canet
  • De Singer Xavier Giannoli

Beste Regisseur

  • Guillaume Canet Tell No One
  • Pascale Ferran's Lady Chatterley aan
  • Alain Resnais voor Hearts
  • Philippe Lioret voor je geen zorgen, ik ben Fijn
  • Rachid Bouchareb voor Inheemse

Beste Acteur

  • François Cluzet in Tell No One
  • Michel Blanc in Je vous trouve très beau
  • Alain Chabat in Lend me je hand
  • Gérard Depardieu in The Singer
  • Jean Dujardin in OSS 117: Caïro, Nest van Spies

Beste Actrice

  • Marina Hands in Lady Chatterley
  • Cécile de France in Orchestra Seats
  • Cécile de France in The Singer
  • Catherine Frot in De Pagina Turner
  • Charlotte Gainsbourg in Lend me je hand

Beste Acteur in een Bijrol

  • Kad Merad in je geen zorgen, ik ben Fijn
  • In Guy Marchand in Parijs
  • Dany Boon in de valet
  • ANDRÉ DUSSOLLIER in Tell No One
  • Vier sterren François Cluzet in

Beste Actrice in een Bijrol

  • Valérie Lemercier in Orchestra Seats
  • Dani in Orchestra Seats
  • Bernadette Lafont in Lend me je hand
  • Mylène Demongeot in Californië
  • Christine Citti in The Singer

Beste Mannelijke Nieuwkomer

  • Malik Zidi in Poison Friends
  • Georges Babluani in 13 Tzameti
  • Rottiers in The Passenger
  • Arie Elmaleh in De School voor alle
  • James Thierrée in perfecte Onenigheid
  • Rasha Bukvić in Californië

Best Female Nieuwkomer

  • Mélanie Laurent in je geen zorgen, ik ben Fijn
  • Déborah François De Pagina Turner
  • Marina Hands in Lady Chatterley
  • Aïssa Maïga in Bamako
  • Maiwenn in Vergeef me

Beste eerste film

  • Je vous trouve très beau Isabelle Mergault
  • Gela Babluani 13 Tzameti
  • Fragmenten van Antonin Gabriel Le Bomin
  • Vergeef me voor Maïwenn
  • Kwade trouw van Zem

Beste Buitenlandse Film

  • Little Miss Sunshine van Jonathan Dayton en Valerie Faris
  • Volver van Pedro Almodóvar
  • Brokeback Mountain Ang Lee
  • Alejandro González Iñárritu's Babel
  • The Queen Stephen Frears

Best Original Screenplay

  • Olivier Lorelle en Rachid Bouchareb voor Inheemse
  • Giannoli voor The Singer
  • Isabelle Mergault voor Je vous trouve très beau
  • Danièle Thompson en Christopher Thompson Orchestra Seats
  • Laurent Tuel en Christophe Turpin Jean-Philippe

Aangepast

  • Pascale Ferran, Roger Bohbot en Pierre Trividic voor Lady Chatterley
  • Guillaume Canet en Philippe Lefebvre voor Tell No One
  • Jean-François Halin en Michel Hazanavicius voor OSS 117: Caïro, Nest van Spies
  • Philippe Lioret en Olivier Adam voor Do not Worry, ik ben Fijn
  • Jean-Michel Ribes voor Hearts

Beste muziek geschreven voor een film

  • Mathieu Chedid voor Tell No One
  • Armand Amar voor Inheemse
  • Jérôme Lemonnier voor de pagina Turner
  • Mark Snow voor Hearts
  • Gabriel Yared voor Azur & Asmar: The Princes 'Quest

Beste Korte Film

  • Sweet dreams Canto Marilyne
  • Peper Candy Marc Fitoussi
  • De Martin Guitar les Rit
  • Mammoth Pobalski van Jacques Mitsch
  • Luiken van Lyèce Boukhitine

Beste Cinematografie

  • Julien Hirsch voor Lady Chatterley
  • Patrick Blossier voor Inheemse
  • Eric Gautier voor Hearts
  • Christophe Offenstein voor Tell No One
  • Guillaume Schiffman voor OSS 117: Caïro, Nest van Spies

Best Set

  • Maamar Ech-Sheikh voor OSS 117: Caïro, Nest van Spies
  • Dominique Douret voor Inheemse
  • Jean-Luc Raoul voor Tiger Brigades
  • François-Renaud Labarthe voor Lady Chatterley
  • Jacques Saulnier voor Hearts

Beste Sound

  • François Musy en Gabriel Hafner voor The Singer
  • Jean-Marie Blondel, Desjonquères Thomas en Gerard Lampen voor Hearts
  • Jean-Jacques Ferran, Nicolas Moreau en Jean-Pierre Laforce voor Lady Chatterley
  • Pierre Gamet, Jean Goudier en Gerard Lampen voor Tell No One
  • Hespel Olivier, Olivier Walczak, Franck Rubio en Thomas Gauder voor Inheemse

Best Editing

  • Hervé de Luze voor Tell No One
  • Martine Giordano voor The Singer
  • Yannick Kergoat voor Inheemse
  • Sylvie Landra for Orchestra Seats
  • Hervé de Luze voor Hearts

Best Costume

  • Marie-Claude Altot voor Lady Chatterley
  • Jackie Budin voor Hearts
  • Charlotte David OSS 117: Caïro, Nest van Spies
  • Pierre-Jean Larroque voor Tiger Brigades
  • Michèle Richer voor Inheemse

Best Documentary Film

  • In de huid van Jacques Chirac Karl Zéro en Michel Royer
  • De dochter van William Karel rechter
  • Najac om u het land van Jean-Henri Meunier
  • Er Chantal Akerman
  • Zidane: A eenentwintigste eeuw portret van Philippe Parreno en Douglas Gordon

Ere César

  • Jude Law
  • Marlène Jobert

Meerdere nominaties Films

  • 9 nominaties
    • Lady Chatterley, won 5
    • Vertel No One, won 4
    • Native, won 1
  • 8 nominaties
    • Harten 0 overwinning
  • 7 nominaties
    • De Singer, won 1
  • 5 nominaties
    • Maak je geen zorgen, ik ben in orde, kreeg 2
    • OSS 117: Caïro, Nest van Spies, kreeg 1
    • Orkest zetels, 1 ₩
  • 3 nominaties
    • Je vous trouve très beau, won 1
    • Leen mij je hand, ₩ 0
    • De Pagina Turner, ₩ 0
  • 2 nominaties
    • Californië 0 overwinning
    • 13 Tzameti, ₩ 0
    • Vergeef me, 0 overwinning
    • Tiger Brigades, ₩ 0