3 César ceremonie

3 César Prijsuitreiking - ook bekend als de Nacht van de César - het belonen van de films uitgebracht in 1977, werd gehouden 4 februari 1978 in de Salle Pleyel.

Het werd voorgezeten door Jeanne Moreau en uitgezonden op Antenne 2, becommentarieerd door Pierre Tchernia.

Presentatoren en sprekers

  • Robert Enrico, voorzitter van de Academy of Motion Picture Arts and Technical
  • Jeanne Moreau, voorzitter van de ceremonie
  • Victor Lanoux, Pierre Roger, Jean-Pierre Aumont, ceremoniemeesters
  • Olivia de Havilland, Robert Stack voor de levering van de César Award voor Beste Buitenlandse Film
  • Annie Girardot en Philippe Noiret voor de levering van de César Award voor Beste Actrice
  • Françoise Fabian, Pierre Richard, Victor Lanoux, Gene Wilder voor de levering van de César Award voor Beste Acteur
  • Marthe Keller, Joseph Losey
  • Catherine Deneuve, Gérard Oury
  • Jane Birkin, Roger Pierre Henri Salvador
  • Jeanne Moreau, Jean-Pierre Aumont
  • Jeanne Moreau, Steven Spielberg, Jean-Pierre Aumont
  • Jodie Foster, Victor Lanoux, Roger Hanin

Prijzenlijst

César Award voor Beste Film

  • Voorzienigheid Alain Resnais
    • De drum-Crab Pierre Schoendoerffer
    • Lacemaker door Claude Goretta
    • We gaan allemaal naar het paradijs Yves Robert

César Award voor Beste Buitenlandse Film

  • Een speciale dag van Ettore Scola
    • Der Amerikanische Freund Wim Wenders
    • Annie Hall Woody Allen
    • Bread and Chocolate Franco Brusati

César Award voor Beste Acteur

  • Jean Rochefort voor Krab-drum
    • Alain Delon voor de dood van een corrupte Man
    • Charles Denner voor The Man Who Loved Vrouwen
    • Gérard Depardieu om hem te vertellen dat ik hou van
    • Patrick Dewaere voor Le Juge Fayard dit Le Shériff

César Award voor Beste Actrice

  • Simone Signoret voor het leven vooruit
    • Brigitte Fossey Kinderen van de kast
    • Isabelle Huppert voor Lacemaker
    • Miou-Miou om hem te vertellen dat ik hou van
    • Delphine Seyrig voor Spotlight

César Award voor Beste Mannelijke Bijrol

  • Jacques Dufilho voor Krab-drum
    • Michel Aumont verwend voor Kinderen
    • Jean-François Balmer voor bedreiging
    • Jean Bouise voor The Judge Fayard zei Sheriff
    • Philippe turnpakje voor The Judge Fayard zei Sheriff

César Award voor beste vrouwelijke bijrol

  • Marie Dubois Threat
    • Florence Giorgetti voor Lacemaker
    • Nelly Borgeaud voor The Man Who Loved Vrouwen
    • Genevieve Fontanel voor The Man Who Loved Vrouwen
    • Valérie Mairesse voor Spotlight

César Award voor Beste Regisseur

  • Alain Resnais voor Providence
    • Pierre Schoendoerffer voor Le Crabe Tambour-
    • Luis Buñuel in Cet obscur objet du désir
    • Claude Miller om hem te vertellen dat ik hou van

César voor beste originele scenario of aanpassing

  • David Mercer voor Providence
    • Michel Audiard voor de dood van een corrupte Man
    • Luis Buñuel en Jean-Claude Carrière Cet obscur objet du désir
    • Jean-Loup Dabadie We zullen allemaal naar het paradijs

César voor beste muziek geschreven voor een film

  • Miklós Rózsa voor Providence
    • Vladimir Cosma for Animal
    • Francis Lai Bilitis
    • Philippe Sarde voor Le Crabe Tambour-

César Award voor Beste Cinematografie

  • Raoul Coutard voor de Krab-drum
    • Ricardo Aronovich naar Providence
    • Pierre Lhomme om hem te vertellen dat ik hou van
    • Andreas Winding L'imprecator

César voor de beste decor

  • Jacques Saulnier, Providence
    • Bernard Evein voor La Vie devant soi
    • Jean-Pierre Kohut-to Svelko We zullen allemaal naar het paradijs
    • Hilton McConnico om hem te vertellen dat ik hou van

César Best Sound

  • Jacques en René Magnol Maumont naar Providence
    • Bernard Aubouy Diabolo menthe
    • Paul Lainé om hem te vertellen dat ik hou van
    • Bel François en Pierre Ley La Griffe en tand
    • Jean-Pierre Ruh voor La Vie devant soi

César voor Beste Editing

  • Albert Jurgenson voor Providence
    • Françoise Bonnot voor de onvoltooid verleden
    • Chris Marker onderaan de lucht rood
    • Henri Lanoe voor bedreiging

César voor Beste Animated Short Film

  • Dream Peter Foldes
    • Fracture Gaëtan Brizzi, Paul Brizzi
    • Kubrik brac Dominique Rocher
    • Het Nest van Gérard Collin
    • Mordillissimo Roger Beaurin

César voor de beste korte fictie film

  • 500 gram kalfslever Henri Glaeser
    • Ik wil sterven voor het vaderland van Jean-Paul Sartre, Mosco Boucault
    • De Wit Oog van Henry Colomer
    • François Ode uitzondering van zon- en feestdagen
    • Ondergrondse dagen van David Andreas

César voor de beste korte documentaire

  • De Ferrant Marshal Georges Rouquier
    • Benchavis Jean-Daniel Simon
    • Loterij Guy Gilles leven
    • Geboorte van Frédéric Boyer
    • Samara Rafi Toumayan

Ere César

  • Robert Dorfmann

Tribute

  • Roberto Rossellini, Charlie Chaplin, Jacques Prévert, René Goscinny