2014 Tribeca Film Festival

Het Tribeca Film Festival 2014, 13e editie van het festival, van 16 tot 27 april 2014.

Jurys

  • Ben Younger, regisseur en scenarioschrijver
  • Catherine Hardwicke, regisseur
  • Lake Bell, regisseur, schrijver en actrice
  • Bart Freundlich, regisseur, schrijver en producer
  • Steve Conrad, regisseur en scenarioschrijver
  • Jenni Wolfson, producer
  • Andrea Meditch, oprichter van Back Allie Movies
  • Marina Zenovich, regisseur en producent
  • Nick Fraser, journalist
  • David Edelstein, schrijver en criticus
  • Jeff Goldblum
  • Nadine Labaki
  • Dorothy Lyman
  • Adepero Oduya
  • Mickey Sumner
  • Alfonso Arau
  • Whoopi Goldberg
  • Christine Lahti
  • Sheila Nevins
  • Paul Wesley

Selectie

Wereld Narrative Competition

  • Bruiden Georgia Tinatin Kajrishvili Frankrijk
  • Five Star Keith Miller
  • Gabriel Lou Howe
  • Glazen Kin Noah Buschel
  • Goodbye to All That Angus MacLachlan
  • Gueros Alonso Ruizpalacios Mexico
  • Opportunistische Paolo Virzì Italië Frankrijk
  • De Ontvoering van Michel Houellebecq Guillaume Nicloux Frankrijk
  • Treuzelen met Intent Adam Rapp
  • Iets moet Break Ester Martin Bergsmark Zweden
  • X / Y Ryan Piers Williams
  • Nul Motivatie Talya Lavie uit Israël

Wereld Documentary Competition

  • 1971 Johanna Hamilton
  • Ballet Jody Lee Lipes 422
  • Dior Cheng en ik Frederic Frankrijk
  • Fishtail Andrew Renzi
  • Garnet's Gold Ed Perkins
  • Mala Mala Dan Sickles en Antonio Santini Puerto Rico
  • Misvatting van Jessica Yu
  • Laat me niet Sabine Lubbe Bakker en Niels van Koevorden Nederland België
  • Point and Shoot Marshall Curry
  • Ten aanzien van Susan Sontag Nancy Kates
  • Morgen We Disappear Jimmy Goldblum en Adam Weber
  • Virunga Orlando von Einsiedel

Shorts competitie

Gala Vertoningen

  • Begin Again van John Carney
  • Tijd is Illmatic van One9
  • Wanneer was de Tuin van Eden Michael Rapaport

Special Screenings

  • Louie Psihoyos 6
  • De Battered Bastaarden van Honkbal Maclain Way en Chapman Way
  • Björk: Biophilia Leef Peter Strickland en Nick Fenton
  • A Tale Brony Brent Hodge Canada Nieuw-Zeeland
  • Iverson Zatella Beatty
  • Maradona '86 Sam Blair
  • Mijn Eigen Man David Sampliner
  • De oppositie Jeff Plunkett en Ezra Edelman
  • Deze tijd volgend jaar Farihah van Zaman en Jeff Reichert
  • Ware Zoon van Kevin Gordon
  • Untitled James Brown van Documentaire Alex Gibney
  • Reis naar het Westen van Frankrijk Tsai Ming-liang Taiwan

Schijnwerper

  • 5-7 Victor Levin
  • Over Alex Jesse Zwick
  • Alex van Venetië Chris Messina
  • All About Ann Richards gouverneur van de Lone Star State Keith Patterson en Phillip Schopper
  • Voorbij de Brick: Een LEGO Brickumentary Daniel Junge en Kief Davidson Denemarken
  • Boulevard Dito Montiel
  • The Beautiful Days van Marion Vernoux Frankrijk
  • Chief Jon Favreau
  • Elke Secret Thing van Amy Berg
  • In volgorde van verdwijning Hans Petter Moland Noorwegen
  • In Your Eyes Brin Hill
  • Just Before I Go Courteney Cox
  • Houd bij het houden van Alan Hicks
  • Life Partners Susanna Fogel
  • Love Is Strange Ira Sachs
  • Lucky Them Megan Griffiths
  • Manos sucias Josef Wladyka Britse
  • Match Stephen Belber
  • Miss Karen Leigh Hopkins Meadows
  • Moord op een Cat Gillian Greene
  • Het Newburgh Sting Kate Davis en David Heilbroner
  • Night Moves Kelly Reichardt
  • De ander: de Lange, Vreemde Reis van Bob Weir Mike Fleiss
  • Degene Ik houd van Charlie McDowell
  • Gia Coppola Palo Alto
  • De zoektocht naar General Tso Ian Cheney
  • Monddood James Spione
  • Zuster David Lascher
  • Doden The Badger John Dower
  • Super Duper Reginald Harkema Alice Cooper, Scot McFadyen en Sam Dunn Canada
  • Derde Persoon van Paul Haggis
  • Venus in Fur Roman Polanski Frankrijk Polen

Midnight Screenings

  • De Canal Ivan Kavanagh Ierland
  • Buitenaardse Colin Minihan Canada
  • Inheemse Alastair Orr
  • Intramurale Andrew Disney
  • Behoud van Christopher Denham
  • Der Samurai Till Kleinert Duitsland
  • Zombeavers Jordan Rubin

Prijzenlijst

  • Beste Film: Zero Motivatie Talya Lavie uit Israël
  • Beste Acteur: Paul Schneider in Goodbye to All That
  • Beste Actrice: Valeria Bruni Tedeschi in Italië de opportunisten
  • Beste Scenario: Guillaume Nicloux voor de ontvoering van Michel Houellebecq Frankrijk
  • Beste Cinematografie: Damian García Gueros Mexico
  • Best Editing: Keith Miller Five Star
  • Best Documentary Feature: Point and Shoot Marshall Curry
    • Speciale vermelding: Over Susan Sontag Nancy Kates
  • Best Editing: Sabine Lubbe Bakker en Niels van Koevorden voor Ne me quitte Nederland België
  • Best New Narrative Regisseur: Josef Wladyka Manos sucias Britse
    • Speciale vermelding: Alonso Ruizpalacios voor Gueros Mexico
  • Beste Nieuwe Documentaire Regisseur: Alan Hicks te houden op Keepin 'On
  • Beste Korte Film: The Phone Call Mat Kirkby
  • Beste Korte Documentaire: Een jaar Lease Brian Bolster
    • Speciale vermelding: het volgende deel van Erin Sanger
  • Student Visionary Award: Birds of Najwan Ali en Ali Nesma's Medoo Irak
    • Speciale vermelding: Cycloid Tomoki Kurogi Japan
  • Nora Ephron Prijs: Talya Lavie voor Zero Motivatie Israël
    • Speciale vermelding: Ilmar Raag voor I Will not Come Back Rusland