2012 Sundance Film Festival

Het Sundance Film Festival 2012 28ste editie van het festival, georganiseerd door het Sundance Institute, vond plaats van 19 januari tot en met 29, 2012.

Jurys

Selectie

Concurrentie

Amerikaanse Documentary Competition

  • Het vinden van North Kristi Jacobson en Lori Silverbush
  • Ai Weiwei: Never Sorry Alison Klayman van
  • The Atomic Staten van Amerika Don Argott en Sheena M. Joyce
  • Buck Cindy Meehl
  • Chasing Ice Jeff Orlowski
  • Detropia Heidi Ewing en Rachel Grady
  • Brandtrap: de strijd om Rescue Amerikaanse Healthcare Matthew Heineman en Susan Froemke
  • The House I Live In door Eugene Jarecki
  • Hoe te overleven een Plague David Frankrijk
  • The Invisible War Kirby Dick
  • Hou Vrij of Matrijs Macky Alston uit
  • Me Zoo_ Chris Moukarbel en Valerie Veatch
  • De andere Dream Team Marius A. MARKEVICIUS
  • De Koningin van Versailles Lauren Greenfield
  • Marina Abramovic: The Artist is Present Matthew Akers
  • Slavernij door een andere naam Samuel D. Pollard
  • We zijn niet Broke Victoria Bruce en Karin Hayes

Amerikaanse Dramatische Concurrentie

  • Beasts of the Southern Wild Benh Zeitlin
  • The Comedy Rick Alverson van
  • The End of Love van Mark Webber
  • Merrieveulen Brown Michael D. Olmos en Youssef Delara
  • The First Time van Jon Kasdan
  • Voor Ellen van So Yong Kim
  • Hallo ik moet gaan Todd Louiso
  • Keep the Lights On Ira Sachs
  • LUV Sheldon Candis
  • Middle of Nowhere Ava Duvernay
  • Nobody Walks Ry Russo-Young
  • Gewaarborgde niet veiligheid Colin Trevorrow
  • Save the Date Michael Mohan
  • Simon Killer van Antonio Campos
  • Smashed James Ponsoldt
  • De draagmoeder Ben Lewin

World Cinema Documentary Competition

  • ½ Revolution Karim El Hakim en Omar Shargawi Denemarken Egypte
  • 5 Broken Cameras van Emad Burnat en Guy Davidi Palestina Israël Frankrijk
  • De ambassadeur van Denemarken Mads Brügger
  • Big Boys Gone Bananas! * Fredrik Gertten Zweden
  • China Zwaargewicht Yung Chang Canada China
  • Gypsy Davy Rachel Leah Jones Israël Spanje
  • De Imposter Bart Layton
  • Indie Game: The Movie James Swirsky en Lisanne Pajot Canada
  • De wet in deze delen Ra'anan Alexandrowicz Israël
  • Payback Jennifer Baichwal Canada
  • Putin's Kiss van Lise Birk Pedersen Denemarken
  • Searching for Sugar Man Malik Bendjelloul Zweden

World Cinema Dramatic Competition

  • Over de Roze Hemel Nohira Hanao en Keiichi Kobayashi Japan
  • Kan Raşit Celikezer van Turkije
  • Vader voorzitter Luciano Moura Brazilië
  • Bohdan Slama Vier Zonnen Tsjechië
  • Het Babis Makridis Griekenland
  • Madrid, Spanje 1987 David Trueba
  • Mijn Broer van de Duivel door Sally El Hosaini
  • Teddy Bear Denemarken Mads Matthiesen
  • Ultimo Elvis Armando Bo Argentinië
  • Vallei van de Heiligen Musa Syeed India
  • Violeta Went to Heaven door Andrés Wood Chili Argentinië Brazilië Spanje
  • Wish You Were Here in Australië Kieran Darcy-Smith
  • Dupieux's Wrong in Frankrijk
  • Jong en Wild Marialy Rivas Chile

Shorts competitie

  • '92 Skybox Alonzo Mourning Rookie Card Todd Sklar
  • 38-39 ° C Kangmin Kim van Zuid-Korea
  • 663 114 van Isamu Hirabayashi Japan
  • A Morning Stroll Grant Orchard
  • Aquadettes Zackary Canepari en Drea Cooper
  • De Arm Jessie Ennis, Brie Larson en Sarah Ramos
  • Avocado's uit Kataneh Vahdani
  • Barbie Blues Adi Kutner Israël
  • Bear Nash Edgerton Australië
  • Buik Julia Pott
  • The Black Balloon Benny Safdie en Josh Safdie
  • Bobby Yeah van Robert Morgan
  • De Conquerors en Sarolta Szabo Tibor Banoczki Canada Frankrijk
  • De Debutante Hunters Maria White
  • De Diatomeeën Chris Peters
  • Dol Andrew Ahn
  • Niet Koester me ik ben bang van Joseph en Rebecca Sloan Pelling
  • Dr Stephen P. Neary Ontbijt en Stephen Neary
  • Family Guy Defa Dustin Nightmare
  • Beroemde Persoon Talent Agency: Parels van Azië Ivan Hürzeler
  • Vissen zonder Nets Cutter Hodierne Kenia
  • Het Fort van Andrew Renzi
  • Fourplay: Tampa Kyle Henry
  • Fragmenten van Ontbinding Travis Wilkerson
  • Frozen Stories Jaroszuk Polen Grzegorz
  • Schimmel Charlotta Miller Zweden
  • Meisje Fijona Jonuzi Zweden
  • Hellion Kat Candler
  • Henley Craig Macneill
  • Stop Heart Beating Jeremiah Zagar
  • The Hidden Smile Ventura Durall Spanje
  • Hilary's Rietjes Phil Cox
  • Het is zo'n mooie dag Don Hertzfeldt
  • In het midden van nergens Anna Frances Ewert Duitsland
  • Juku Kiro Russo Argentinië Bolivië
  • Het doden van de kippen te schrikken van de Monkeys Jens Assur Zweden
  • L Trein Anna Musso
  • Het storten Jessica Edwards en Gary Hustwit
  • Las Palmas Johannes Nyholm Zweden
  • Lazarov Luis Nieto Frankrijk
  • Leven en Freaky Times van Uncle Luke's Jillian Mayer
  • Douglas Hart Long Distance Informatie
  • Maak kennis met de heer WC Jessica Yu
  • Betekenis van Robots Matt Lenski
  • De Beweging: One Man sluit zich aan bij een opstand Greg I Hamilton en Kurt Miller
  • Bewegende Nicolas Provost België Stories
  • Moxie Stephen Irwin
  • Newtown Creek Vergister Eieren: De kunst van het menselijk afval door David W. Leitner
  • Night Hunter Stacey Steers
  • Odysseus 'Gambit Àlex Lora Cercós Spanje
  • OK Adem Auralee Brooke Swaney
  • Zodra het begon het kon niet beëindigen Anders Kelly Sears
  • Playtime Lucas Mireles Duitsland
  • Pluto Verklaring Travis Wilkerson
  • Random Strangers door Alexis Dos Santos
  • De terugkeer van Blerta Zeqiri Kosovo
  • Robots van Brixton Kibwe Tavares
  • Rollen op de vloer lachen Russell Harbaugh
  • Op zoek naar de Monkey King van Ken Jacobs
  • Vertragen Derek Dan Ojari
  • Lied van de Spil Drew Christie
  • lepel Jenee LaMarque
  • Stok Klimmen Daniel Zimmermann Oostenrijk Zwitserland
  • Supervisor Yan Giroux Canada
  • The Thing Rhys Ernst
  • Tooty's Wedding Frederic Casella
  • De tsunami en de Cherry Blossom van Lucy Walker
  • Tumult Johnny Barrington
  • Una hora por Jill Soloway Favora

Buiten competitie

Premieres

  • Arbitrage Nicholas Jarecki
  • Vrijgezellinpartij Leslye Landtong
  • California Solo Marshall Lewy
  • Celeste and Jesse Forever Lee Toland Krieger van
  • For A Good Time, Call ... Jamie Travis
  • Geiten Christopher Neil
  • Hit bij de Films met Joseph Gordon-Levitt Joseph Gordon-Levitt
  • Leg de Favorite Stephen Frears
  • Liberal Arts Josh Radnor
  • Vatbaar voor Phil Dorling en Ron Nyswaner
  • Prijs controleren door Michael Walker
  • Red Hook Summer Spike Lee
  • Red Lights Rodrigo Cortés
  • Robot & Frank Jake Schreier
  • James Marsh's Shadow Dancer
  • Twee dagen in New York Julie Delpy Frankrijk
  • De woorden van Brian Klugman en Sternthal Lee

Documentaire Premieres

  • Een Fierce Green Fire van Mark Kitchell
  • About Face: The Supermodellen, Toen en Nu. door Timothy Greenfield-Sanders
  • Bones Brigade: An Autobiography van Stacy Peralta
  • De D Woord: Inzicht Dyslexie James Redford
  • Rory Kennedy Ethel
  • Iets uit het niets: The Art of Rap Andy Baybutt en Ice-T
  • Under African Skies van Joe Berlinger
  • Westen van Memphis Amy Berg

Schijnwerper

  • Corpo Celeste door Alice Rohrwacher Italië
  • Elena Russische Andrey Zvyagintsev
  • Where Do We Go Now? Nadine Labaki Frankrijk Italië Libanon Egypte
  • Oorlogsverklaring door Valérie Donzelli Frankrijk
  • Monsieur Lazhar van Philippe Falardeau Canada
  • De redenaar Tusi Tamasese Nieuw-Zeeland
  • Oslo, 31 augustus van Joachim Trier Noorwegen
  • De Raid Gareth Evans Indonesië
  • Dit moet de plaats van Paolo Sorrentino Frankrijk Ierland Italië
  • Wuthering Heights van Andrea Arnold
  • Your Sister's Sister Lynn Shelton

Park City at Midnight

  • Black Rock Katie Aselton
  • Richard Bates Jr. uitsnijding
  • Grabbers Jon Wright
  • John Dies aan het eind van Don Coscarelli
  • Het Pact van Nicholas McCarthy
  • Shut Up And Play The Hits door Will Lovelace en Dylan Southern
  • Tim en Eric'S Miljard Dollar Movie Tim Heidecker en Eric Wareheim
  • V / H / S David Bruckner, Glenn McQuaid, Radio Silence, Joe Swanberg, Ti West en Adam Wingard

New Frontier

  • Bestiary Denis Côté Canada Frankrijk
  • Een oversimplificatie van haar schoonheid Terence Nance
  • De perceptie van bewegende doelen Weston Currie
  • Room 237 Rodney Ascher
  • whiteonwhite: algorithmicnoir Rufus Corporation en Eva Sussman

NEXT

  • 28 Matt Ross Hotel Rooms
  • Naleving Craig Zobel
  • Ik ben geen Hipster Destin Daniel Cretton
  • Kid-Thing David Zellner
  • Mosquita y Mari Aurora Guerrero
  • My Best Day Erin Greenwell
  • Nastreven van Eenzaamheid Laurence Thrush
  • Slaapwandelen met Me van Mike Birbiglia
  • Dat is Wat zij zei Carrie Preston

Verzameling

  • Dochters van de Dust van Julie Dash
  • Reality Bites Ben Stiller

Prijzenlijst

Feature Films

  • Grand Jury Prize:
    • Amerikaanse Documentaire: The House I Live In
    • Amerikaanse Dramatische: Beasts of the Southern Wild
    • Wereld Documentaire: The Law in deze delen Israël
    • Wereld Dramatische Violetta Chili
  • Publieksprijs:
    • Amerikaanse Documentaire: The Invisible War
    • Amerikaanse Dramatische: The Surrogate
    • Wereld Documentaire: Sugar Man
    • Wereld Dramatische: Vallei van de Heiligen India
  • Beste van NEXT: Sleepwalk with Me
  • De prijs van de enscenering:
    • US Documentaire: Lauren Greenfield voor The Queen of Versailles
    • VS Dramatische: Ava Duvernay voor Middle of Nowhere
    • Wereld Documentaire: Emad Burnat en Guy Davidi voor 5 Broken Cameras Palestina Israël
    • Wereld Dramatische: Mads Matthiesen Teddy Bear Chili
  • Scenario:
    • VS Dramatische: Derek Connolly voor de veiligheid niet gegarandeerd
    • Wereld Dramatische: Marialy Rivas, Camila Gutiérrez, María José Viera-Gallo, Pedro Peirano en Sebastián Sepúlveda voor Jong en Wild Chili
  • Documentary Editing Award:
    • Amerikaanse Documentaire: Sidi Enat voor detropia
    • Wereld Documentaire: Lisanne Pajot, James Swirsky voor Indie Game: The Movie Canada
  • Prijs van de fotografie:
    • US Documentaire: Jeff Orlowski voor Chasing Ice
    • VS Dramatische: Ben Richardson voor Beasts of the Southern Wild
    • Wereld Documentaire Lars Skree voor Putin's Kiss Denemarken
    • Wereld Dramatische David Raedeker voor mijn broer de Duivel
  • Speciale prijs:
    • Special Jury Prize voor een effectenmakelaar: Liefde Vrij of Matrijs
    • Special Jury Prize voor een geest van uitdaging om Ai Weiwei Ai Weiwei: Never Sorry
    • Special Jury Award voor excellentie in het produceren van een onafhankelijke film: Gebroken en Nobody Walks
    • Special Jury Award voor de beste verdeling: John Hawkes, Helen Hunt, William H. Macy en Moon Bloodgood voor The Surrogate
    • Speciale Internationale Jury Prize voor artistieke visie: Kan
    • Speciale Internationale Jury Prize voor de viering van een artistieke geest: Sugar Man

Korte films

  • Grand Jury Prize: vissen zonder Netten
  • Publieksprijs: The Black Balloon
  • Jury Prize:
    • US Documentaire: De tsunami en de Cherry Blossom
    • Amerikaanse Dramatische: The Black Balloon
    • Wereld Documentaire: A Morning Stroll
    • Wereld Dramatische: The Return
  • Jury Award voor de enscenering: vissen zonder Netten
  • Publieksprijs: De Debutante Hunters

Andere prijzen

  • Speelfilm Alfred P. Sloan Prize: 'Robot en Frank en de Vallei van de Heiligen