2011 Molières

De 25 Molières ceremonie werd gehouden zondag 17 april, 2011 in het Huis van Kunst en Cultuur van Creteil. Live uitgezonden op France 2, werd de ceremonie gepresenteerd door Laurent Lafitte. In een gordijn raiser, een komedie van Victor Haïm, aangepast en geregisseerd door Zabou Breitman, toneel spelen Zabou Breitman en Léa Drucker.

Michel Galabru is de erevoorzitter.

De acteur Molière

  • Winnaar: Christian Hecq in A addertjes
  • Benoemingen:
    • Niels Arestrup in Diplomacy
    • Jean-François Balmer in Hendrik IV, de geliefde
    • Jean-Claude Dreyfus in Mardi Monoprix
    • ANDRÉ DUSSOLLIER in Diplomacy
    • Micha Lescot in De voorzitters

Molière Award voor Beste Actrice

  • Winnaar: Catherine Hiegel in Moeder
  • Benoemingen:
    • Valeria Bruni Tedeschi in Dream of Autumn
    • Julie Depardieu in Nono
    • Maaike Jansen in The Technician
    • Dominique Reymond in De voorzitters
    • Hélène Vincent in La Celestina

Molière acteur in een bijrol

  • Winnaar: Guillaume Gallienne in A addertjes
  • Benoemingen:
    • Maxime d'Aboville in Hendrik IV, de geliefde
    • Jean-Michel Dupuis in The Name
    • Thierry Hancisse in A addertjes
    • Guillaume de Tonquédec in The Name
    • Bernard Verley in de herfst Dream

Molière Award voor Beste Actrice in een Bijrol

  • Winnaar: Bulle Ogier in de herfst Dream
  • Benoemingen:
    • Valérie Benguigui in The Name
    • Brigitte Catillon in Nono
    • Dominique Constanza in A addertjes
    • Nanou Garcia Fetching morgen
    • Christiane Millet in Winter Funeral

Molière jonge mannelijke talent

  • Winnaar: Guillaume Marquet in Turkije
  • Benoemingen:
    • Mike Gregory in Benchenafi
    • Laurent Cazanave in Mist god
    • Benjamin Jungers in The Family Disease M.
    • Davy Sardou in de navel

Molière jong vrouwelijk talent

  • Winnaar: Georgia Scalliet in Three Sisters
  • Benoemingen:
    • Aurore Auteuil in de oude Jood Blonde
    • Anaïs Demoustier in The Problem
    • Audrey Lamy in Vegas voordat Audrey Lamy- Laatste

Molière eigen theater

  • Winnaar: De Maaltijd getaande Vahe Katcha, geregisseerd Sibre Julien, Michel Theater
  • Benoemingen:
    • Cyril Gély diplomatie, gericht Stéphan Meldegg, Théâtre de la Madeleine
    • Henri IV, de geliefde Daniel Colas, geregisseerd Daniel Colas, Theater des Mathurins
    • Het graf van de Dude's naast Katarina Mazetti, geregisseerd Panchika Velez, Renaissance Theatre

Molière publieke theater

  • Winnaar: Een strings attached door Georges Feydeau, geregisseerd door Jérôme Deschamps, Comedy-Frans
  • Benoemingen:
    • De voorzitters van Eugène Ionesco, geregisseerd door Luc Bondy, Théâtre Nanterre-Amandiers
    • Het Turkije van Georges Feydeau, geregisseerd door Philippe Adrien, STOP / Theatre Tempest
    • Droom van Autumn Jon Fosse, geregisseerd door Patrice Chéreau, Stadsschouwburg

Molière van levende Franse schrijver

  • Winnaar: Joel Pommerat voor My koelcel
  • Benoemingen:
    • Denise Shalem Ga op zoek naar morgen
    • Daniel Colas voor Henri IV, de geliefde
    • Emmanuel Darley voor Mardi Monoprix
    • Matthieu Delaporte en Alexandre de La patelliere voor The First
    • Valere Novarina voor de True Blood

Molière door regisseur

  • Winnaar: Julien Sibre voor de maaltijd getaande
  • Benoemingen:
    • Adrien Philippe Le Turkije
    • Patrice Chéreau voor Autumn Dream
    • Marcial Di Fonzo Bo voor Moeder
    • Bernard Murat voor The First
    • Joel Mijn Pommerat voor koelcel

Molière adapter / vertaler

  • Winnaar: Julien Sibre voor de maaltijd getaande
  • Benoemingen:
    • Florence Delay voor La Celestina
    • Alain Ganas tot het graf The Dude's volgende
    • Dominique Hollier voor Harper Regan

Molière ontwerper decorateur

  • Winnaar: Richard Peduzzi voor Autumn Dream
  • Benoemingen:
    • Camille Duchemin voor het voederen van wilde dieren
    • Bernard Fau voor Nono
    • De Jean Haas Turkije

Molière kostuumontwerper

  • Winnaar: Jean-Daniel Vuillermoz voor Henri IV, de geliefde
  • Benoemingen:
    • David Belugou voor Nono
    • Vanessa Sannino voor A strings attached
    • Françoise Tournafond voor vogels

Molière maker van verlichting

  • Winnaar: Dominique Bruguière voor Autumn Dream
  • Benoemingen:
    • Fabrice Kebour voor Hard Rain
    • Pascal Kerstmis voor Mike
    • Éric Soyer en Jean-Gabriel Valot voor My koelcel

Molière beste comedy show

  • Winnaar: Mint thee of je bent citroen? Danielle en Patrick Navarro Haudecoeur, geregisseerd Patrick Haudecoeur, Fountain Theater
  • Benoemingen:
    • De Gay Marriage Gérard Bitton en Michel Munz, geregisseerd door José Paul en Agnès Boury, Theater Nieuws
    • Voornaam Matthieu Delaporte en Alexandre de La patelliere, geregisseerd door Bernard Murat Theatre Edward VII
    • De technicus Eric Assous, geregisseerd door Jean-Luc Moreau, Palais Royal Theater

Molière muziektheater

  • Winnaar: Die Zauberflöte van Mozart, geregisseerd door Peter Brook, CICT / Theater des Bouffes du Nord
  • Benoemingen:
    • Mamma Mia! Catherine Johnson, geregisseerd door Phyllida Lloyd, Theater Mogador
    • Mike Gabi Inbar, geënsceneerd Thomas De Douarec, Comedia Theater
    • De Nacht van de Elliot Fall Vincent Daenen, gericht Jean-Luc Revol, Caramel Fou Theatre

Molière bedrijven

  • Winnaar: Mijn koude kamer, Joel Pommerat / Cie Louis Brouillard
  • Benoemingen:
    • Dom Juan Rene Loyon / RL Co.
    • De Geleerde Dames, Marc Paquien / Cie Interventie
    • Op dinsdag bij Monoprix, Michel Didym / Boomerang Co.

Jong publiek Molière

  • Winnaar: Vy Nguyen Michele en Alberto Garcia Sanchez / Collectieve Bouw
    • PP doen de kleine steentjes, Annabelle en sergeant Vincent Loiseau, geregisseerd Anne Marcel / bedrijf Loba
    • Land! Lise Martin, gericht Nino Introna, TNG Lyon
    • Zijn bent u? Alice Laloy / De comapagnie teruggebeld

Molière van eer

  • Peter Brook