2009 Molières

De 23 Molières ceremonie werd gehouden zondag 26 april, 2009 in het Théâtre de Paris, georganiseerd door de Beroepsvereniging en artistieke theater. Ze werd door Frédéric Mitterrand, onder de ere-voorzitterschap van Bernard Giraudeau.

Winnaars en nominaties: Acteur - Actrice - Acteur in een Bijrol - Actrice in een Bijrol - theatraal openbaring - private theatershow - openbare theater Show - Franse auteur in leven - Directeur - adapter - decorateur - Kostuum Ontwerper - schepper van verlichting - komisch stuk - Musical Show - jong publiek toont - Company - Andere edities van de ceremonie van Molières


De benoemingen waren al sinds 30 maart.

De acteur Molière

  • Winnaar: Patrick Chesnais in Guinea Pigs
  • Benoemingen:
    • Jacques Bonnaffé in het Orale en Hardi
    • Claude Duparfait in Tartuffe
    • Samuel Labarthe in Dearest Matilda
    • Claude Rich in Red Devil
    • Wladimir Yordanoff in Coriolanus

Molière Award voor Beste Actrice

  • Winnaar: Anne Alvaro in Gertrude
  • Benoemingen:
    • Zabou Breitman in People
    • Marie Laforet in Master Class
    • Christine Murillo in Towards u beloofde land
    • Dominique Reymond in The Night of the Iguana
    • Mélanie Thierry Baby Doll

Molière acteur in een bijrol

  • Winnaar: Roland Bertin in Coriolanus
  • Benoemingen:
    • Sebastian Castro in The Comic
    • Jean-Claude Durand in Le Jour stijgt, Leopold!
    • Guillaume Gallienne in Fantasio
    • Arthur Jugnot in zak Chat
    • Sébastien Thiery in Guinea Pigs
    • Nicolas Vaude daarin voor u klaar

Molière Award voor Beste Actrice in een Bijrol

  • Winnaar: Monique Chaumette Baby Doll
  • Benoemingen:
    • Hélène Alexandridis in Madame de Sade
    • Christiane Cohendy in Equus
    • Annie Mercier in Tartuffe
    • Martine Schambacher in The Plough and Stars
    • Josiane Stoleru in Guinea Pigs

Molière van theatrale openbaring

  • Winnaars:
    • Aude Briant in Le Journal duet
    • David Lescot in De Centrale Commissie voor de Kinderbescherming
  • Benoemingen:
    • Julien Alluguette in Equus
    • Offers Nouara Naghouche

Molière eigen theater

  • Winnaar: Mensen Raymond Depardon, geregisseerd Zabou Breitman, Petit Montparnasse
  • Benoemingen:
    • Baby van Tennessee Williams, geregisseerd door Benoît Lavigne, Théâtre de l'Atelier
    • De Rode Duivel Antoine Rault, enscenering Christophe Lidon, Théâtre Montparnasse
    • Tijdschrift voor vier handen en Flora Groult Benoîte Groult, geregisseerd Panchika Velez, Pocket Montparnasse

Molière publieke theater

  • Winnaar: Coriolanus door William Shakespeare, geregisseerd door Christian Schiaretti, TNP Villeurbanne
  • Benoemingen:
    • Figaro echtscheiding Ödön von Horváth, geregisseerd door Jacques Lassalle, Comedy-Frans
    • Overboard Michel Vinaver, geregisseerd Christian Schiaretti, TNP Villeurbanne
    • Tartuffe van Molière, geregisseerd door Stéphane Braunschweig, Strasbourg Nationaal Theater

Molière van levende Franse schrijver

  • Winnaar: Jean-Claude Grumberg weg naar het beloofde land voor u
  • Benoemingen:
    • Pierre Notte Twee kleine dames naar het noorden
    • Ik beef voor Joel Pommerat
    • Antoine Rault naar Red Devil
    • Sébastien Thiery voor cavia's
    • Michel Vinaver voor Overboard

Molière door regisseur

  • Winnaar: Christian Schiaretti voor Coriolanus
  • Benoemingen:
    • Stéphane Braunschweig Tartuffe
    • Benoît Lavigne Baby
    • Christophe Lidon naar Red Devil
    • Didier Lang voor Equus
    • Stanislas Nordey voor Fires

Molière adapter

  • Winnaar: Zabou Breitman for People
  • Benoemingen:
    • Philippe Djian aan de stad door Martin Crimp
    • Pierre Laville voor Baby Doll
    • André Markowicz voor vurige Hart

Molière ontwerper decorateur

  • Winnaar: Catherine Bluwal naar Red Devil
  • Benoemingen:
    • Giorgio Barberio Corsetti en Cristian Taraborrelli voor Gertrude
    • Stéphane Braunschweig en Alexandre de Dardel voor Tartuffe
    • Laurence Bruley voor Baby Doll

Molière kostuumontwerper

  • Winnaar: Claire Risterucci voor Madame de Sade
  • Benoemingen:
    • Claire Belloc voor The Red Devil
    • Emmanuel Peduzzi voor The Two Ducks
    • Thibault Vancraenenbroeck voor Tartuffe

Molière maker van verlichting

  • Winnaar: Marie-Hélène Pinon naar Red Devil
  • Benoemingen:
    • Jeanneteau Daniel en Marie-Christine Soma voor verlichting - Rudimentaire, De Bruid van de Landes Forces
    • Fabrice Kebour voor Baby Doll
    • Éric Soyer voor The Wild Duck

Molière de komische toneelstuk

  • Winnaar: Proefkonijnen van Sébastien Thiery, geregisseerd door Anne Bourgeois, Theater Hébertot
  • Benoemingen:
    • Kat en Muis Ray Cooney, geregisseerd door Jean-Luc Moreau, Theater Michodière
    • De Comic Palmade Pierre, geregisseerd Alex Lutz, Fountain Theater
    • De Two Ducks Tristan Bernard en Alfred Athis, geregisseerd door Alain Sachs, Theater Antoine

Molière de musical

  • Winnaar: Opera Sarah - voordat Alain Marcel Amerika, geregisseerd door de auteur, Theater van het Werk
  • Benoemingen:
    • De Spin van de eeuwige Claude Nougaro, enscenering Christophe Rauck, Le Grand T, Nantes
    • Lady in the Dark Kurt Weill, geregisseerd door Jean Lacornerie, het theater van de Renaissance, Oullins
    • Paniek aan boord Stéphane Laporte, Agnès Boury geënsceneerd Tristan Bernard Theater

Jong publiek Molière

  • Winnaars ex aequo: 86 cm Alice Laloy Het bedrijf teruggebeld
    • In 1 en 2 Isabelle Hervouet, Skappa Company
  • Benoemingen:
    • La Maison de Nathalie Pernette Pernette Company
    • Het kind en de duisternis of Electric Night Mike Kenny, geregisseerd Marc Lainé, Valencia Comedy

Molière bedrijven

  • Winnaar: De mondelinge en Hardi Jean-Pierre Verheggen, enscenering Jacques Bonnaffé, Fazant Company
  • Benoemingen:
    • Vuren van augustus Stramm, geregisseerd Jeanneteau Daniel en Marie-Christine Soma Company aandeel van de wind
    • Dag stijgt, Leopold! Serge Valletti, geregisseerd door Michel Didym, Boomerang Company
    • Madame de Sade door Yukio Mishima, geregisseerd door Jacques Vincey, Sirens Company