19e uitreiking van de Lumières Award

De 19 Lumières prijsuitreiking, georganiseerd door de Académie des Lumières, werd gehouden 20 januari 2014 bij Espace Pierre Cardin in Parijs onder het voorzitterschap van de actrice Carole Bouquet.

Prijzenlijst

Beste Film

  • Het leven van Adele Abdellatif Kechiche
    • Negen maanden firma Albert Dupontel
    • Grand Central Rebecca Zlotowski
    • Het schuim van de dagen van Michel Gondry
    • Quai d'Orsay Bertrand Tavernier
    • Renoir Gilles Bourdos

Beste Regisseur

  • Abdellatif Kechiche La Vie d'Adèle
    • Gilles Bourdos Renoir
    • Albert Dupontel voor landbouwhuisdieren Negen maanden
    • Michel Gondry voor The Surf dagen
    • Bertrand Tavernier Quai d'Orsay
    • Rebecca Zlotowski Grand Central

Beste Acteur

  • Guillaume Gallienne aan de dubbele rol van William en zijn moeder in Me, Myself en mama
    • Michel Bouquet voor de rol van Renoir Auguste Renoir in
    • Guillaume Canet voor de rol van Peter Durand in Jappeloup
    • Romain Duris voor de rol van Colin in de branding dagen
    • Thierry Lhermitte voor de rol van Alexandre Taillard Worms in Ministerie van Buitenlandse Zaken
    • Tahar Rahim in de rol van Gary in Grand Central

Beste Actrice

  • Léa Seydoux voor de rol van Karole in Grand Central en de rol van Emma in het leven van Adele
    • Juliette Binoche in de rol van Camille Claudel in Camille Claudel 1915
    • Catherine Deneuve in de rol van Bettie Ze gaat in
    • Kiberlain voor de rol van Ariane Felder boerderij in negen maanden
    • Emmanuelle Seigner voor de rol van Vanda in Venus in Fur
    • Christa Theret voor de rol van Andrée HEUSCHLING in Renoir

Beste Mannelijke Nieuwkomer

  • Raphaël Personnaz voor zijn rol in Vlaminck Quai d'Orsay en Marius in Marius Daniel Auteuil
    • Pierre Deladonchamps in Stranger by the Lake
    • Paul Hamy in Suzanne
    • Tewfik Jallab in La Marche
    • Vincent Macaigne in La Fille du 14 juillet
    • Niels Schneider Disorders

Best Female Nieuwkomer

  • Adèle Exarchopoulos in het leven van Adele
    • Pauline Etienne in The Nun
    • Alice de Lencquesaing in de Head First
    • Snoep Ming Henri
    • Vimala Pons in La Fille du 14 juillet
    • Marine Vacth in Jong en Vrij

Beste Scenario

  • De Venus in Furs - Roman Polanski
    • Het verleden - Asghar Farhadi
    • Quai d'Orsay - Bertrand Tavernier, Christophe Blain en Antonin Baudry
    • Negen maanden stevig - Albert Dupontel
    • Lopen - Nabil Ben Yadir
    • Stop me - Jean-Paul Lilienfeld, Jean Teule

Beste Franstalige Film buiten Frankrijk

  • Gods Paarden door Nabil Ayouch • Frankrijk, Marokko, België
    • Vandaag door Alain Gomis • Frankrijk, Senegal
    • De ontmanteling van Sébastien Pilote •
    • Dead Man Talking Patrick Ridremont • België, Frankrijk, Luxemburg
    • • Gabrielle Louise Archambault
    • De Berouwvolle van Merzak Allouache • Algerije, Frankrijk

Heike Hurst prijs voor beste eerste film

  • Me, Myself en mama Guillaume Gallienne
    • Voorbij het bloed van William Tauveron • Frankrijk, Japan
    • Als een leeuw Samuel Collardey
    • Solo Christophe Offenstein
    • De Head First Amélie van Elmbt • Frankrijk, België
    • We gaan elders wonen Nicolas Karolszyk

Speciale Prijs van Lights

  • Grand Central Rebecca Zlotowski

Brandt Honorary Award