1998 Cannes Film Festival

De 51 editie van het Cannes Festival vond plaats van 13-24 mei 1998. De emcee was Isabelle Huppert Franse actrice.

Jury

  • Martin Scorsese - Directeur - Verenigde Staten
  • Alain Corneau - Directeur - Frankrijk
  • Chiara Mastroianni - Actrice - Frankrijk-Italië
  • Chen Kaige - Directeur - China
  • Lena Olin - Actrice - Zweden
  • MC Solaar - Singer - Frankrijk
  • Michael Winterbottom - Directeur - Engeland
  • Sigourney Weaver - Actrice -US
  • Winona Ryder - Actrice - USA
  • Zoe Valdes - Schrijver - Cuba

Official Selection - Concurrentie

  • Aprile Nanni Moretti
  • Wie houdt van mij kan de trein nemen van Patrice Chéreau
  • Claire Dolan van Lodge Kerrigan
  • Hector Babenco verlicht hart van
  • Dans met mij tot My Song Rolf De Heer
  • Vrees en Afschuw in Las Vegas Terry Gilliam
  • Festen door Thomas Vinterberg
  • Bloemen van Shanghai in Hou
  • Henry Fool Hal Hartley
  • The Idiots van Lars von Trier
  • Illuminata John Turturro
  • Khrustalyov, My Car! Alexei Gherman
  • De School of Flesh Benoît Jacquot
  • Claude Miller's Class Trip
  • Little Merchant rozen Victor Manuel Gaviria
  • De Dreamlife of Angels Erick Zonca
  • Life is Beautiful van Roberto Benigni
  • Eeuwigheid en een dag Theo Angelopoulos
  • My Name Is Joe Ken Loach
  • Generaal John Boorman
  • Het gat Tsai Ming-liang
  • Velvet Goldmine Todd Haynes

Officiële Selectie - Out of Competition

  • Blues Brothers 2000 John Landis
  • Donkere stad van Alex Proyas
  • Godzilla Roland Emmerich
  • Goodbye Minnaar Roland Joffé
  • Angst De Oliveira
  • Shohei Imamura sensei Kanzo
  • Mike Nichols 'Primary Colors
  • Tango van Carlos Saura

Prijzenlijst

Speelfilms

  • Gouden Palm: Mia mia mera ke eoniotita Theo Angelopoulos
  • Grand Prix: Life is Beautiful van Roberto Benigni
  • Beste Actrice: Elodie Bouchez en Natacha Regnier voor The Dreamlife van Engelen
  • Beste Acteur: Peter Mullan voor My Name Is Joe
  • Award voor Beste Regisseur: John Boorman voor The General
  • Beste Scenario: Hal Hartley voor Henry Fool
  • Jury Prize: La Classe de neige Claude Miller en Thomas Vinterberg Festen
  • Award voor Best Artistic Bijdrage op het International Film Festival: Velvet Goldmine van Todd Haynes
  • Grand Prix van de CST: Vittorio Storaro voor Tango Carlos Saura fotografie
  • Golden Camera: Slam Marc Levin

Short Films

  • Palme d'Or voor de korte film: The Interview Giannoli
  • Jury Prize - Short Film: Horseshoe David Lodge en Gasman Lynne Ramsay