1987 Canada Cup

1987 Canada Cup is de vierde internationale toernooi Cup of Ice Hockey Canada. Dit toernooi wordt beschouwd als de beste toernooi in hockey geschiedenis met de deelname van de beste spelers van de tijd.

Workforce

Canada

Aanvallers en verdedigers: Glenn Anderson, Dale Hawerchuk, Mark Messier, Mike Gartner, Kevin Dineen, Michel Goulet Brent Sutter Rick Tocchet, Brian Propp, Doug Gilmour, Claude Lemieux, Mario Lemieux, Wayne Gretzky, Doug Crossman Craig Hartsburg Normand Rochefort, James Patrick, Raymond Bourque, Larry Murphy, Paul Coffey
Doel: Ron Hextall, Kelly Hrudey, Grant Fuhr
Coaches: Mike Keenan John Mückler Jean Perron, Tom Watt

Tsjecho-Slowakije

Aanvallers en verdedigers: Petr Rosol, Igor Liba, Jan Jasko Jiří Kučera Jiří Doležal Vladimír Růžička, Ladislav Lubina, David Volek, Petr Vlk, Dušan Pašek Jiří Šejba, Jiří Hrdina, Rostislav Vlach Miloslav Hořava, Drahomír Kadlec, Luděk Čajka, Bedřich Ščerban Jaroslav Benák, Antonín Stavjaňa, Mojmír Bozík

Doel: Petr Bříza, Dominik Hašek, Jaromir Sindel
Coaches: Dr. Starší Ján František Pospíšil

Finland

Aanvallers en verdedigers Timo Blomqvist, Jari Matti Grönstrand Hagman, Raimo Helminen, Iiro Jarvi, Timo Jutila, Jari Kurri, Markku Kyllönen Mikko Makela, Jouko Narvanmaa, Teppo Numminen, Janne Ojanen, Reijo Ruotsalainen, Christian Ruuttu, Jukka Seppo, City sirene, Petri Skriko, Raimo Summanen, Esa Tikkanen, Hannu Virta
Doel: Jarmo Myllys, Kari Takko, Jukka Tammi
Coaches: Rauno Korpi, Juhani Tamminen

Suede

Aanvallers en verdedigers: Tommy Albelin, Mikael Andersson, Peter Andersson, Jonas Bergqvist, Anders Carlsson, Thom Eklund, Anders Eldebrink, Peter Eriksson, Bengt-Ake Gustafsson, Tomas Jonsson, Lars Karlsson, Mats Naslund, Kent Nilsson, Lars-Gunnar Pettersson, Magnus Roupe, Thomas Rundqvist, Tommy Samuelsson, Hakan Sodergren Peter Sundström, Mikael Thelven
Doel: Anders Bergman, Ake Lilljebjorn Peter Lindmark
Coaches: Tommy Sandlin, Curt Lindström Ingvar Carlsten

VS

Aanvallers en verdedigers: Joe Mullen, Curt Fraser, Corey Millen, Aaron Broten, Kelly Miller, Mark Johnson, Bob Brooke, Wayne Presley, Pat Lafontaine, Bobby Carpenter, Ed Olczyk, Joel Otto, Chris Nilan, Dave Ellett, Mike Ramsey, Kevin Hatcher, Rod Langway, Phil Housley, Gary Suter, Chris Chelios
Doel: Tom Barrasso, Bob Mason, John Vanbiesbrouck
Coaches: Bob Johnson, Ted Sator, Doug Wood

USSR

Aanvallers en verdedigers: Vyacheslav Fetisov, Alexei Gusarov, Igor Stelnov Vasily Pervukhin, Mikhail Tatarinov, Alexei Kasatonov, Sergei Starikov, Anatoly Fedotov, Igor Kravchuk, Andrei Chistiakov, Yuri Khmylev, Vladimir Krutov, Andrei Lomakin, Igor Larionov, Valeri Kamensky, Andrei Khomoutov Sergei Svetlov, Aleksandr Semak Sergei Kharine Sergei Nemchinov, Sergei Makarov, Vyacheslav Bykov, Gerhan Volguine Anatoly Semyonov, Mikhail Krvetz
Doel: Vitālijs Samoilovs Sergei Mylnikov, Yevgeny Belocheïkine
Coaches: Viktor Tikhonov Igor Dmitriev

Voorlopige Tournament

Resultaten

De teams ontmoeten elkaar één keer in een eerste toernooi op het eind waarvan de eerste 4 gekwalificeerd voor de halve finales.
















Ranking

  • Gekwalificeerd voor de halve finales

Halve finales

  • 8 september Hamilton Sovjet-Unie 02/04 Zweden
  • 9 september Montreal: Canada Tsjechoslowakije 5-3

Finale

De finale vindt plaats bij de beste van 3 games

  • 11 september, Montreal: Canada Sovjet-Unie 6-5
  • 13 september Hamilton Canada 6-5 Sovjet-Unie
  • 15 september Hamilton Canada 6-5 Sovjet-Unie