1983 Cannes Film Festival

De zesendertigste editie van het filmfestival van Cannes werd gehouden van 7 mei tot 19, 1983.

Speelfilms Jury

  • Juryvoorzitter: William Styron, auteur.
  • Gilbert de Goldschmidt producent.
  • Henri Alekan, directeur van de fotografie.
  • Karel Reisz, directeur.
  • Lia van Leer, de officiële vertegenwoordiger van de Cinematheque.
  • Mariangela Melato, actrice.
  • Sergei Bondarchuk, directeur.
  • Souleymane Cissé, directeur.
  • Youssef Chahine Director.
  • Yvonne Baby, journalist.

Jury van de Camera d'Or

  • Adrienne Hancia, cinefiel.
  • Alexis Grivas, journalist.
  • Bernard Jubard.
  • Dan Fainaru journalist.
  • Jean-Daniel Simon, directeur.
  • Monique Gregoire, cinefiel.
  • Philippe Carcassonne producent.

De films

Films in competitie

  • Carmen Carlos Saura
  • Zilver van Robert Bresson
  • Marjorie Martin Ritt
  • Erendira Ruy Guerra
  • The Ballad of Narayama Shohei Imamura
  • The Wall, Yilmaz Guney in
  • El Sur Victor Erice
  • The King of Comedy Martin Scorsese
  • Hitte en stof, James Ivory
  • Zaak gesloten, van Mrinal Sen
  • Een Deadly Summer Jean Becker
  • Overlijden van Mario Ricci Claude Goretta
  • Furyo Oshima Nagisa
  • De Maan in de goot door Jean-Jacques Beineix
  • Monty Python: The Meaning of Life Terry Jones
  • Man Patrice Chereau gewond
  • Nostalghia Andrei Tarkovski
  • Barmhartigheden van Bruce Beresford
  • The Year of Living Dangerously Peter Weir
  • Een station voor twee van Eldar Ryazanov
  • Visszaesok Zsolt Kezdi-Kovacs
  • Piera Het verhaal van Marco Ferreri

Films die buiten competitie

  • Angelo My Love, Robert Duvall
  • Appassionata, Tatsumi Kumashiro
  • Paspoort naar de hel, Ann Hui
  • Cammina Cammina naar Ermanno Olmi
  • Ecuador, van Serge Gainsbourg
  • De menselijke stem, Michael Lonsdale
  • De man in zijde hoed, Maud Linder
  • De neutrale Ferenc Rofusz
  • Wimpels, Robert Altman
  • Roofdieren, Tony Scott
  • De Depraved, Michael Winner
  • Utu, Geoff Murphy
  • Wargames, John Badham

Prijzenlijst

  • Gouden Palm: The Ballad of Narayama Shohei Imamura
  • Grand Special Jury Prize: Monty Python: The Meaning of Life Terry Jones
  • Grote Prijs van de schepping van de cinema: Zilver van Robert Bresson en Tarkovski's Nostalghia Andrei
  • Beste Acteur: Volonte Gian Maria voor de dood van Mario Ricci Claude Goretta
  • Beste Actrice: Hanna Schygulla voor The Story of Piera Marco Ferreri
  • Jury Prize: Zaak gesloten voor Mrinal Sen
  • Levenslange Artistieke Bijdrage: Carmen Carlos Saura
  • Grand prix van de techniek hoge commissie: Carmen Carlos Saura
  • FIPRESCI International Critics: Nostalghia Andrei Tarkovski
  • Golden Camera: The Princess Pal Erdoss
  • Palme d'Or Short Film: Ik weet dat ik het mis heb, maar vragen mijn vrienden ze hetzelfde van Pierre Levy zeggen