1981 Cannes Film Festival

De vierendertigste editie van het filmfestival van Cannes werd gehouden van 13-27 mei 1981.

Speelfilms Jury

  • Voorzitter van de jury: Jacques Deray, directeur
  • Andrei Petrov, componist
  • Antonio Gala, Writer
  • Attilio D'Onofrio
  • Carlos Diegues, directeur
  • Christian Defaye, journalist
  • Douglas Slocombe, directeur van de fotografie
  • Ellen Burstyn, actrice
  • Jean-Claude Carrière, scenarioschrijver
  • Robert Chazal, kritisch

Speelfilms concurrentie

  • Ijzer engelen, Thomas Brasch
  • Stiefvader, Bertrand Blier
  • Heart of Fire, Pirjo Honkasalo en Pekka Lehto
  • Excalibur, John Boorman
  • Huid, Liliana Cavani van
  • Heaven's Gate, Michael Cimino
  • Tragedie van een Belachelijke Man, Bernardo Bertolucci
  • Zero Bloed van Almantas Grikiavicius
  • De Solitaire Michael Mann
  • The Light Years, Alain Tanner
  • Chariots of Fire, door Hugh Hudson
  • Les Uns et les Autres, Claude Lelouch
  • Man van ijzer, Andrzej Wajda
  • Mephisto, István Szabó
  • Fantasieën van mevrouw Jordanië, Dušan Makavejev
  • Sneeuw, Juliet Berto en Jean-Henri Roger
  • Passie van de liefde, Ettore Scola
  • National Heritage, Luis García Berlanga
  • Bezit, Andrzej Żuławski
  • Quarantaine, Istvan Gaal
  • Kwartet, James Ivory
  • Uiterlijk en glimlacht, Ken Loach

Speelfilms buiten competitie

  • Anima - Symphonie fantastique, Titus Leber
  • Van Mao naar Mozart - Isaac Stern in China, Murray Lerner
  • Hands Up Jerzy Skolimowski
  • The Postman Always Rings Twice, Bob Rafelson
  • De Glimlach van de gekwelde man, Yang Yan Jin-Ming Yi en Deng
  • Le Voyageur handboeien, Yu Yang
  • De Engelen van de boulevard, yuan Muzhi
  • De drie broers, Francesco Rosi
  • Blood Wedding, Carlos Saura
  • San Mao, de kleine landloper, Zhao Ming en Yieng Kong
  • Show bussen, Jerry Schatzberg
  • Zon Wu Kong of The Monkey King tegen het hemelse paleis, Wan Lai-Ming
  • This Is Elvis, Andrew Solt en Malcolm Leo

Korte films

  • Alephah, Gerald Frydman
  • André Derain, thema's en variaties, François Porcile
  • Dilemma, John Halas
  • DJ, Jiří Barta
  • Balans, Boiko Kanev
  • Joggen, Dusko Sevo
  • Vermomd Bandit, Petar Lalović
  • De Rat, Elisabeth Huppert
  • De koning en de Gnome, Lubomir Benes
  • De gasten manoeuvres, G. Nicolas Hayek
  • Moto Perpetuo, Béla Vajda
  • Niet met me praten over de liefde nooit Sylvain Madigan
  • Zea, André Leduc en Jean Jacques Leduc

Gouden Camera

  • Ijzer Angels geregisseerd door Thomas Brasch
  • Desperado Stad geregisseerd door Vadim Glowna
  • God schiep geregisseerd door Jacobo Morales
  • Vruchtbare Memory geregisseerd door Michel Khleifi
  • De zonnige Night geregisseerd door Patrick Segal
  • De ongelukkige Hat geregisseerd door Maria Sos
  • Malou geregisseerd door Jeanine Meerapfel
  • Memorias doen medo geregisseerd door Alberto Graca
  • Duizend kussen geregisseerd door Mira Recanati
  • Mij, de andere geregisseerd door João Botelho
  • Sneeuw geregisseerd door Juliet Berto, Jean-Henri Roger
  • Zingen daar? Slobodan Sijan geregisseerd door

Een bepaalde blik

  • Cerromaior geregisseerd door Luis Filipe Rocha
  • God schiep geregisseerd door Jacobo Morales
  • Eijanaika geregisseerd door Shohei Imamura
  • Opkomende van het oppervlak door Mani Kaul
  • Ik hou van je gemaakt door Arnaldo Jabor
  • De zonnige Night geregisseerd door Patrick Segal
  • Le Grand Bain middernacht geregisseerd door Binka Jeliaskova
  • Getuige geregisseerd door Peter Bacsó
  • Laat er licht geregisseerd door John Huston
  • Memoires van een overlevende geregisseerd door David Gladwell
  • Duizend kussen Mira Recanati
  • Muren, wanden, geregisseerd door Agnès Varda
  • Wij houden van slechts eenmaal Rajko Grlic geregisseerd door
  • Zingen daar? Slobodan Sijan geregisseerd door
  • Een moment van geluk geproduceerd door Yves Laumet

Prijzenlijst

  • Gouden Palm: Ironside Andrzej Wajda
  • Grand Special Jury Prize: The Light Years Alain Tanner
  • Beste Acteur: Ugo Tognazzi voor Tragedie van een Belachelijke Mens
  • Beste Actrice: Isabelle Adjani voor het bezit en het Kwartet
  • Award bijrol Ian Holm voor Chariots of Fire
  • Award Actrice Elena Solovei voor Zero Blood
  • Scenario: Istvan Szabo en Peter Dobai Mephisto
  • Levenslange Artistieke bijdrage: John Boorman Excalibur
  • Grand Prix Technische Hoge Commissie van de Franse cinema: Les Uns et les Autres van Claude Lelouch
  • Golden Camera: Desperado Stad Vadim Glowna
  • Palme d'Or Short Film: Moto Perpetuo Bela Vajda
  • Eerste Prijs van de Jury Kortfilm: Zea André Leduc
  • Jury Award Kortfilm: Zea André Leduc
  • Jury Award Korte Film: The Rat Elisabeth Huppert