1966 Cannes Film Festival

De negentiende editie van het filmfestival van Cannes werd gehouden van 05-20 mei 1966.

Jury

  • Voorzitter van de jury: Sophia Loren, actrice
  • André Maurois, schrijver
  • Armand Salacrou, schrijver
  • Denis Marion, criticus
  • Jean Giono, schrijver
  • Marcel Achard, schrijver
  • Marcel Pagnol, schrijver
  • Maurice Genevoix, schrijver
  • Maurice Lehmann, directeur
  • Peter Ustinov, acteur
  • Richard Lester, directeur
  • Tetsuro Furukaki, schrijver
  • Vinicius de Moraes, componist
  • Yuli Raizman, directeur

Korte films Jury

  • Bo Widerberg, directeur
  • Charles Duvanel
  • Charles Ford, schrijver
  • Jean Vivie, Repres off CST
  • Marcel ichac, directeur

Officiële Selectie

  • Alfie Lewis Gilbert de veegmachine
  • Voor Liefde en Gold Mario Monicelli
  • Barev, ja em Frunze Dovlatyan
  • Falstaff Orson Welles
  • Con el viento Solano Mario Camus
  • Doctor Zhivago David Lean
  • Dymky Vojtěch Jasny
  • Es Ulrich Schamoni
  • De Farao's Jerzy Kawalerowicz
  • Een man en een vrouw van Claude Lelouch
  • Een Hora ea Vez de Augusto Matraga Roberto Santos
  • De verwarring van de jonge Törless van Volker Schlöndorff
  • Lenin in Polen Sergei Yutkevich
  • Miss Tony Richardson
  • Modesty Blaise Joseph Losey
  • Morgan Karel Reisz
  • Ön Alf Sjöberg
  • As van Andrzej Wajda
  • Rascoala Mircea Mureşan
  • Suzanne Simonin, Religieuze Diderot Jacques Rivette
  • De duivelse Werking van John Frankenheimer
  • De vogels, de bijen en de Italianen Pietro Germi
  • Honger Henning Carlsen
  • Ongedocumenteerde Hope Miklós Jancsó
  • De Hawks en de Sparrows Pier Paolo Pasolini

Prijzenlijst

  • Great International Festival: Een man en een vrouw van Claude Lelouch en Signore e Signori Pietro Germi
  • Special Jury Prize: Alfie de veegmachine Lewis Gilbert
  • De prijs van de twintigste verjaardag van het Filmfestival: Falstaff Orson Welles
  • Beste Actrice: Vanessa Redgrave voor Morgan Karel Reisz
  • Beste Acteur: Per Oscarsson voor Hunger Henning Carlsen
  • Prijs enscenering Serguei Youtkhevitch Lenin in Polen
  • Prijs voor de beste eerste: Winter in vlammen Mircea Muresan
  • International Critic Award - FIPRESCI De verwarring van de jonge Törless van Volker Schlöndorff
  • Het Hoge Commissariaat van de Technische Prijs: Falstaff Orson Welles
  • Grand Twentieth Anniversary Award - Korte Film: Skater Dater Noel Black
  • Het Hoge Commissariaat van de Technical Award - Korte Film: Skater Dater Noel Black