1961 Cannes Film Festival

De veertiende editie van het filmfestival van Cannes werd van 3 tot 18 mei 1961.

Jury

  • Jean Giono, President
  • Liselotte Pulver
  • Pedro Armendariz
  • Luigi Chiarini
  • Claude Mauriac
  • Edouard Molinaro
  • Jean Paulhan
  • Raoul Ploquin
  • Marcel Vertes
  • Sergei YOUTKÉVITCH
  • Fred Zinnemann

Films in competitie

  • Een lange afwezigheid van Henry Colpi
  • El Centroforward Murio al amanecer René Múgica
  • Wat een vreugde om te leven René Clément
  • Hemel en Mud Pierre Dominique Gaisseau
  • La Paysanne blote voeten Vittorio De Sica
  • Dan četrnaesti Zdravko Velimirovic
  • Darclee Mihai Iacob
  • Rechter Alf Sjöberg
  • Dúvad Zoltán Fábri
  • Hou je van Brahms ... van Anatole Litvak
  • Het ongeluk van Irvin Kershner
  • I Like Mike Peter Frye
  • De Kozakken Vasili Pronin
  • The Last Witness Wolfgang Staudte
  • Nils Reinhardt Christensen Line
  • Maddalena Dinos Dimopoulos
  • De Hand van de Trap Leopoldo Torre Nilsson
  • Guy Green Brand
  • Makta Joanna od aniotow Jerzy Kawalerowicz
  • Het mes Fons Rademakers
  • Mals en gekke tiener Kon Ichikawa
  • Piesen o sivém holubovi Stanislav Barabas
  • Vol zuiden van Gaston de Gerlache
  • Verhalende jaren van vurige Yulia Solntseva
  • Een Primeira Missa de Lima Barreto
  • Meisje met een koffer Valerio Zurlini
  • Een rozijn in de zon Daniel Petrie
  • Wrak van Michael Cacoyannis
  • De verkeerde manier van Mauro Bolognini
  • Viridiana Luis Buñuel

Prijzenlijst

Feature Films

  • Gouden Palm: Viridiana door Luis Buñuel en een lange afwezigheid van Henri Colpi
  • Special Jury Prize: Makta Joanna od aniotow Jerzy Kawalerowicz
  • Award voor Beste Regisseur: Yuliya Solntseva laten Povestj plamennykh
  • Beste actrice: Sophia Loren voor La Paysanne blote voeten
  • Beste Acteur: Anthony Perkins Hou je van Brahms?
  • Prijs Gary Cooper: een rozijn in de zon Daniel Petrie
  • International Critic Award - FIPRESCI : La Mano in het trampa van Leopoldo Torre Nilsson
  • Speciale vermelding voor de Techniek Hoge Commissie: Kon Ichikawa en Otohto Povestj plamennykh laat Yulia Solntseva

Korte films

  • Palme d'Or voor de korte film: De theelepel Carlos Vilardebo
  • Special Award - Korte Film: Párbaj Gyula György Várnai Macskássy
  • Speciale vermelding door de CST: Fuego en Castilla José Val del Omar en Folkwangschulen Herbert Vesely