1946 Cannes Film Festival

De eerste editie van het International Film Festival, beter bekend als het Cannes Film Festival, gehouden van 20 september tot 5 oktober 1946.

Prijzenlijst

  • Hoofdprijs: De aarde wordt rood Bodil Ipsen
  • Hoofdprijs: The Lost Weekend, ook getiteld The Poison, Billy Wilder
  • Hoofdprijs: De Pastorale symfonie van Jean Delannoy
  • Hoofdprijs: David Lean's Brief Encounter
  • Hoofdprijs: De Benedenstad Chetan Anand
  • Hoofdprijs: Open City door Roberto Rossellini
  • Hoofdprijs: Maria Candelaria van Emilio Fernandez
  • Hoofdprijs: De test, ook wel Alf Sjöberg van Torment
  • Hoofdprijs: The Last Chance Leopold Lindtberg
  • Grand Prix: Men Without Wings Frantisek Cap
  • Hoofdprijs: The Turning Point Frederic Ermler
  • Internationale Grote Prijs van de Vereniging van Auteurs Film: Mikhail Romm 217 Serial
  • Geweldige kleur Internationale Prijs: Stone bloem Aleksandr Ptushko
  • Internationale Grote Prijs voor Beste Actrice: Michèle Morgan Pastoral Symphony
  • Internationale Grote Prijs voor Beste Acteur: Ray Milland in The Lost Weekend
  • International Grand Prize Regie: René Clément voor The Battle of the Rails
  • Internationale Grote Prijs van de Vereniging van Auteurs en Dramatische Componisten: The Turning Point B. Tchirkov
  • Internationale Grote Prijs van de SACEM voor de beste muziek score: Pastorale symfonie van Georges Auric
  • International Grand Prix van de cartoon: Make Mine Music Walt Disney
  • Prize International Jury: De slag van de Rails René Clément
  • International Peace Prize: The Last Chance Leopold Lindtberg

Feature Film Jury

  • Beaulieu, Buitenlandse Delegate
  • Gerasimov, Buitenlandse Delegate
  • Moltke-Hansen, Buitenlandse Delegate
  • Don Tudor, Buitenlandse Delegate
  • Usigli, Buitenlandse Delegate
  • A. Brousil, administratie
  • Domingo Mascarenhas, Buitenlandse Delegate
  • Fernand Rigot, Buitenlandse Delegate
  • Filippo Mennini, vertegenwoordiger in het buitenland
  • Georges Huisman, historicus
  • Helge Wamberg, Buitenlandse Delegate
  • Hugo Mauerhofer, Buitenlandse Delegate
  • Iris Barry, Buitenlandse Delegate
  • J.H.J. De Jong, Buitenlandse Delegate
  • Korngold januari, Buitenlandse Delegate
  • Kjell Stromberg, Buitenlandse Delegate
  • Samuel Findlater, Buitenlandse Delegate
  • Youssef Wahdy, Buitenlandse Delegate

Films in competitie

  • Amanti in fuga de Giacomo Gentilomo
  • Anna en de koning van Siam John Cromwell
  • Brief Encounter David Lean
  • Leitao de Camões De Barros
  • Caesar en Cleopatra Gabriel Pascal
  • Donia Mohamed Karim
  • Gilda Charles Vidor
  • Glinka Lev Arnshtam
  • George Cukor's Gaslight
  • De Bandit Alberto Lattuada
  • Eeuwige Sneeuw Paul Calinescu
  • Alf Sjöberg De proef van
  • De slag van de Rails René Clément
  • Beauty and the Beast door Jean Cocteau
  • Last Chance Leopold Lindtberg
  • The Stone Flower Alexander Ptushko
  • Nieuwsbrief Johan Jacobsen
  • De Pastorale symfonie van Jean Delannoy
  • De Aarde zal worden rood Bodil Ipsen en Lau Lauritzen
  • Lagere Stad van Chetan Anand
  • De Bachelor of Otakar Vavra kwaadaardige
  • De rustige Vader René Clément
  • Terugkomst van een christelijk-Jaque
  • The Turning Point Frederic Ermler
  • The Lost Weekend Billy Wilder
  • De Woes van Travet heer Dino De Laurentiis
  • Mannen zonder vleugels Frantisek Cap
  • De Drie Musketiers van Miguel M. Delgado
  • Make Mine Music Walt Disney
  • Maria Candelaria van Emilio Fernandez
  • Serial 217 van Mikhail Romm
  • Notorious Alfred Hitchcock
  • Homeland Louis Daquin
  • Rhapsody in Blue Irving Rapper
  • Rome, Open City door Roberto Rossellini
  • Moskou Hi! van Sergei Yutkevich
  • Bloed en vuur Anders Henrikson
  • The Captive Heart door Basil Dearden
  • The Magic Bow Bernard Knowles
  • The Seventh Veil Compton Bennett
  • Drie dagen zonder God Barbara Virginia
  • Un giorno nella vita Alessandro Blasetti
  • Wonder Man Bruce Humberstone
  • Zoya Lev Arnshtam