16 Ceremony Critics "Choice Movie Awards

De 16e uitreiking van de Critics 'Choice Movie Awards, gepresenteerd door de Broadcast Film Critics Association, werd gehouden 14 januari 2011, en beloond films gemaakt in 2010.

Prijzenlijst

Beste Film

  • The Social Network
    • 127 uur
    • Black Swan
    • The King's Speech
    • The Fighter
    • Inception
    • The Town
    • Toy Story 3
    • True Grit
    • Winter's Bone

Beste Acteur

  • Colin Firth in de rol van Koning George VI in The King's Speech
    • Jeff Bridges voor de rol van maarschalk Ruben J. Cogburn in True Grit
    • Robert Duvall voor de rol van Felix Bush in Get Low
    • Jesse Eisenberg in de rol van Mark Zuckerberg in The Social Network
    • James Franco voor de rol van Aron Ralston in 127 uur
    • Ryan Gosling voor de rol van Dean Pereira in Blue Valentine

Beste Actrice

  • Natalie Portman voor de rol van Nina Sayers in Black Swan
    • Annette Bening voor de rol van Nic in orde, The Kids Are All Right
    • Nicole Kidman in de rol van Becca Corbett in Rabbit Hole
    • Jennifer Lawrence voor de rol van Ree Dolly in Winter's Bone
    • Noomi Rapace voor de rol van Lisbeth Salander in het Millennium
    • Michelle Williams voor de rol van Cindy in Blue Valentine

Beste Acteur in een Bijrol

  • Christian Bale voor de rol van Dickie Eklund in The Fighter
    • Andrew Garfield in de rol van Eduardo Saverin in The Social Network
    • Jeremy Renner voor de rol van James Coughlin in The Town
    • Sam Rockwell voor de rol van Kenny Waters in Conviction
    • Mark Ruffalo voor de rol van Paul in orde, The Kids Are All Right
    • Geoffrey Rush voor de rol van Lionel Logue in The King's Speech

Beste Actrice in een Bijrol

  • Melissa Leo voor de rol van Alice in The Fighter
    • Amy Adams voor de rol van Charlene Fleming in The Fighter
    • Helena Bonham Carter voor de rol van Elizabeth Bowes-Lyon in The King's Speech
    • Mila Kunis voor de rol van Lily in Black Swan
    • Hailee Steinfeld voor de rol van Mattie Ross in True Grit
    • Jacki Weaver voor de rol van Janine 'Smurf' Cody in Animal Kingdom

Beste hoop

  • Hailee Steinfeld voor de rol van Mattie Ross in True Grit
    • Elle Fanning voor de rol van Cleo in Somewhere
    • Jennifer Lawrence voor de rol van Ree Dolly in Winter's Bone
    • Chloe Moretz voor de rol van Abby in Let Me In en voor de rol van Hit-Girl in Kick-Ass
    • Kodi Smit-McPhee voor de rol van Owen in Let Me In

Betere verdeling

  • The Fighter
    • Hopelijk, The Kids Are All Right
    • The King's Speech
    • The Social Network
    • The Town

Beste Regisseur

  • David Fincher voor The Social Network
    • Darren Aronofsky voor Black Swan
    • Danny Boyle voor 127 uur
    • Coen brothers voor True Grit
    • Tom Hooper voor The King's Speech
    • Christopher Nolan voor Inception

Best Original Screenplay

  • The King's Speech - David Seidler
    • Another Year - Mike Leigh
    • Black Swan - Mark Heyman, Andres Heinz en John J. McLaughlin
    • The Fighter - Scott Silver, Paul Tamasy en Eric Johnson
    • Inception - Christopher Nolan
    • Hopelijk, The Kids Are All Right - Lisa Cholodenko en Stuart Blumberg

Beste bewerkt script

  • The Social Network - Aaron Sorkin
    • 127 uur - Danny Boyle en Simon Beaufoy
    • De Stad - Ben Affleck, Peter Craig en Sheldon Turner
    • Toy Story 3 - Michael Arndt
    • True Grit - Coen brothers
    • Winter's Bone - Debra Granik en Anne Rosellini

Beste Cinematografie

  • Inception
    • 127 uur
    • Black Swan
    • The King's Speech
    • True Grit

Beste Art Direction

  • Inception
    • Alice in Wonderland
    • Black Swan
    • The King's Speech
    • True Grit

Best Editing

  • Inception
    • 127 uur
    • Black Swan
    • The Social Network

Best Costume

  • Alice in Wonderland
    • Black Swan
    • The King's Speech
    • True Grit

Beste Make-up

  • Alice in Wonderland
    • Black Swan
    • Harry Potter en de Relieken van de Dood - Deel 1
    • True Grit

Beste Special Effects

  • Inception
    • Alice in Wonderland
    • Harry Potter en de Relieken van de Dood - Deel 1
    • Tron: Legacy

Beste Sound

  • Inception
    • 127 uur
    • Black Swan
    • The Social Network
    • Toy Story 3

Beste Buitenlandse Film

  • • Millennium Zweden
    • • Biutiful Mexico / Spanje
    • • Amore Italië

Beste actiefilm

  • Inception
    • Kick-Ass
    • Rood
    • The Town
    • Unstoppable

Beste Comedy

  • Een gemakkelijke
    • American Trip
    • Date Night
    • Cyrus
    • Ik hou van jou Phillip Morris
    • The Other Guys

Best Animated Film

  • Toy Story 3
    • Dragons
    • The Illusionist
    • Despicable Me
    • Rapunzel

Best Documentary

  • Waiting for Superman
    • Maak de muur!
    • Inside Job
    • Restrepo
    • Joan Rivers: A Piece of Work
    • The Tillman Story

Beste TV Movie

  • De Pacific
    • Temple Grandin
    • De waarheid over Jack

Best Original Song

  • "Als ik Rise" - 127 uur
    • "Ik zie het Licht" - Tangled
    • "Shine" - Waiting for Superman
    • "We Belong Together" - Toy Story 3
    • "Je hebt niet gezien de laatste van mij" - Burlesque

Beste componist

  • The Social Network - Trent Reznor en Atticus Ross
    • Black Swan - A. R. Rahman
    • The King's Speech - Alexandre Desplat
    • Inception - Hans Zimmer
    • True Grit - Carter Burwell

Joel Siegel Award

  • Matt Damon

Awards en meerdere nominaties

Meerdere nominaties

Meerdere awards